iPad Pro vs. iPad (2018)

idata

idata
Az összes posztok száma:  600
Csatlakozva  27-08-2012

28 March 2018 16:58

Sziasztok,

Már egy ideje szeretnék egy új iPadet. Igazából a 10,5”-os iPad Pro tulajdonságai tetszenek.
Viszont a legkisebb modell ára is 245.000 Ft + 37.000 Ft az Apple Pencil. Ami így együtt már 280.000 felett van.
Ami azért elég húzósan hangzik - szerintem.
Nekem még az első generációs iPadem van, ami remekül működik. Viszont a Procreate app. által nyújtott lehetőségeket ezen nem tudom használni. Ezért fontos számomra a Pencil támogatás. Ami most az új iPadben is megtalálható.
(Teljes érteékű a Pencil támogatás? A10 chip van benne, tehát ugyanolyan gyors mint az iPad Pro?)

Tudom új dolog, még nem sokat tudni, az új és olcsóbb iPadről, ami már támogatja a Pencilt.
Ezzel kapcsolatosan, ha valaki hozzáfér egy ilyen új iPadhez, vagy akár a Pro mellett tenné le a voksát, az nyugodtan írja le ide, és legyen olyan kedves segítsen a döntésben.

(Engem piszkosul bosszant, hogy mindent csak iPadnek hívnak, meg iPad Pro-nak így olyan nehéz ezeket megkülönböztetni. Főleg ha nem közvetlenül az Apple-től szeretnék vásárolni. Melyik mikori gyártás, miért nincs egy megkülönböztető szám a végén. )

Ha az eBayen vásárolnék akár az EU-ból vagy esetleg az USA-ból, akkor azokra érvényes a hazai garancia? Ha jól emlékszem régebben úgy volt meghatározva, hogy ami mobil eszköz arra világ gari van. USA rendelés esetén vám és ÁFA is rápakolódna az árra?

fpetterr

fpetterr
Az összes posztok száma:  522
Csatlakozva  17-03-2011

31 March 2018 11:50

Szia ,

Szerintem elég könnyen megkülönböztethetőek az iPadek a mostani 2018-as elég jo vételnek számít, kezdő ára elég alacsonyan van a Prohoz képest, a drágábbat csak akkor érdemes megvenni ha teljesen kihasználod, fő különbségek:
-120Hz kijelző
-TrueTone
-DCI-P3 támogatás
-sokkal jobb elő/hátlapi kamera (FaceTime ra mindegy milyen

idata

idata
Csatlakozva  27-08-2012

31 March 2018 13:05

Szia,

Köszönöm a válaszod.
Teljesen biztosan nem fogom tudni kihasználni.
Mert pl. nincs 4K felbontású kamerám, de elég butuskán néz ki amikor egy iPaddel videóznak.
A 4 hangszóró is jól hangzik, de csak azért megint nem éri meg többet kiperkálni. TruTone-ról olvastam jót is meg rosszat is. Jelenleg nem tervezem keyboard vásárlását. Igény még csak lenne rá, de keret kevésbé.

A 120Hz-es kijelző és az A10X chip ami nagyon tetszik benne. Igazából - tudom ez így marhaságnak tűnhet egyeseknek - jelenleg kifejezetten egy app miatt venném meg. Az pedig a Procreate. Nagyon fontos a jó pencil támogatás és a lag mentes rajzolás. Főleg gyors és határozott ívek megrajzolásánál. Ma már találtam is pár valódi tesztet a YouTube-on az új iPadről. Volt egy teszt az első generációs iPad Pro-val összehasonlítva. Számomra a 10,5” iPad Pro lenne a viszonyítási alap.

Erre ha tudná valaki a választ:
Ha az eBayen vásárolnék kölföldről (EU vagy USA), akkor is érvényes a magyorországi garancia?

fpetterr

fpetterr
Az összes posztok száma:  522
Csatlakozva  17-03-2011

31 March 2018 15:05

Ohh tényleg elfelejtettem megírni hogy a garancia természetesen érvényes jól írtad hogy hordozható gépekre érvényes a világ garancia USA-bol is, de csak egy évig, viszont EU országban ahol vetted érvényes a 2.ev jótállás is, pl.: Ausztriában megveszed ott érvényes a 2. Év, de az első Magyarországon is.
USA-ból persze van VÁM+Adó amivel majdnem ugyanott vagy mintha EU-bol veszed.. kivéve ha van ismerős aki el tudja hozni

idata

idata
Csatlakozva  27-08-2012

31 March 2018 19:28

Köszi szépen a megerősítést!

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok