A MEGTEKINTŐ legyen alapértelmezett

meggy62

meggy62
Az összes posztok száma:  16
Csatlakozva  21-02-2018

23 March 2018 09:30

Sziasztok! A frissítés során nem a Megtekintő maradt az alapértelmezett, így a PDF doksikat például nem a Megtekintő nyitja meg alapértelmezetten. Hogyan tudom ezt visszaállítani? Köszönöm előre is a tippeket!

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2081
Csatlakozva  19-02-2009

23 March 2018 09:47

Szia, ez nem egy tipp, hanem a válasz maga:)
a pdf fájlon jobb klikkre, vagy alma+i billentyűkombóval, előhozod az info ablakot. Ott látsz egy olyan sort, hogy “megnyitás ezzel”. ráállítod a “megtekintőre” (gondolom a preview-t magyarították ilyen furán) és alul a Change all…-ra kattintasz.
Innentől azzal a programmal nyílik, amit ott megadtál.
Üdv

meggy62

meggy62
Csatlakozva  21-02-2018

23 March 2018 10:14

Szia, köszönöm szépen, így már próbáltam, mert olvastam, hogy így lehet, de nekem 2 problémám is van ezzel sajnos:

Amikor a “Megnyitás ezzel..” után ráállok a “Megtekintő”-re, NINCS olyan opció, hogy mindig ezzel, csak ez van: ‘App Store’ és ‘Egyéb’. Ha az ‘Egyéb’-be belépek, és ott kiválasztom a ‘Megtekintő’-t, akkor már tudok olyat választani, hogy ‘mindig ezzel’, viszont akkor feljön ez a hibaüzenet:

“A PDF nem nyitható meg, mert nem azonos fejlesztőtől származik.
Az Ön biztonsági beállításai kizárólag az App Store-ból és az azonosított fejlesztőktől származó alkalmazások telepítését engedélyezik.
Ezt a fájlt a Preview hozta létre ma a következő időpontban: 10:04”

Ez egy olyan PDF doksi, amivel semmi gond nincs, a frissítés előtt simán megnyitotta a Preview!
Van ötletetek? :(

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  3107
Csatlakozva  31-12-2008

23 March 2018 10:52

meggy62 - 23 March 2018 10:14 AM

Szia!

...én még megpróbálnám a Rendszerbeállításokban - Biztonság és adatvédelem - az Általános fülön bejelölni a következő helyről letöltött alkalmazások engedélyezése részen az App Store és azonosított fejlesztők lehetőséget

- és ennek értelmében a felpattanó ablakokat jelölgetni

PS: ...később állítsd vissza az eredeti állapotra…

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

23 March 2018 11:05

az a gyanúm, hogy a magyarítással lesz problémád. ha a megtekintő nem szerepel a listán, akkor azt nem frissítette a rendszer. a friss verzió preview. ha a preview-t nyitod meg az alkalmazásokból és ott a megnyitásra kattintasz, mit reagál? megnyitja a pdf-et? Ott is mondhatod neki, hogy ez legyen az alapértelmezett.

File vault nincsen bekapcsolva? ugyanott találod a rendszerbeállítások/ biztonság fülön.

meggy62

meggy62
Csatlakozva  21-02-2018

23 March 2018 11:23

Nagyon fura ez a probléma…

App Store és azonosított fejlesztők lehetőség volt bekapcsolva már nekem, ez van most is még.
A File Vault pedig nincsen bekapcsolva, és nem volt.
A Preview szó pedig csak a hibaüzenetben szerepel, amit írtam, egyébként mindenhol máshol Megtekintő szerepel.

Egyébként, ha a PDF file-t úgy nyitom meg, hogy a Megnyitás másként-nél egyből kiválasztom a Megtekintőt, úgy megnyitja vele, de ha belemegyek az Egyéb-be, onnan már jön a hibaüzenet.

Szerintetek, ha letörlöm az Adobe Readert, akkor mit csinál? Mivel nyitja meg a PDF-eket?

Az is lehet, hogy valamit kitörlötem véletlenül, ami a Megtekintő működéséhez kell?
Nem értem egyszerűen…

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

23 March 2018 11:36

akkor mégegyszer: ha egy sima pdf fájlon (nem azon, amivel gond van) nyomsz egy alma+i-t, akkor ki lehet választani a “megtekintőt”? nem egyéb listából, ott van a felsorolásban?

látod a fájl kiterjesztéseket? (finder menü, advanced fülön az első) nem lehet, hogy más a kiterjesztése ennek a fájlnak, és azt nem lehet a preview-val társítani?

meggy62

meggy62
Csatlakozva  21-02-2018

23 March 2018 11:48

Igen! Kipróbáltam több PDF-en. Más PDF-eken az szerepel “Megnyitás a következővel”, és csak az “Egyéb” szerepel alul, az App Store nem! De nem kell bemennem az Egyéb-be, mert a Megtekintő ott van.

Néhány más PDF-nél pedig “Megnyitás EZZEL” szerepel, és ott van az App Store is alul a listában.

(Nem az alma+i-vel nyitottam meg, hanem jobb gombbal. Az alma ikonnál a fenti főmenüsorban gondolsz?)

meggy62

meggy62
Csatlakozva  21-02-2018

23 March 2018 11:50

Minden esetben, mindegyik PDF-et meg tudom nyitni Megtekintővel akkor, ha nem megyek bele az Egyébbe!

Így nem is tudom alapértelmezettnek beállítani! És még plusz, hogy nem minden PDF esetében van ott az Egyébbe belemenve a kis fül, hogy mindig ezzel nyissam meg.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

23 March 2018 12:12

azok a pdf-ek, amiket nem tudsz, alapértelmezetten a “megtekintőhöz” állítani, azok máshogy vannak kódolva. pl. pdf-x-nek. valószínűleg azokkal nem boldogul a preview, ezért azokat csak acrobat reader-rel, vagy egyéb pdf-re szakosodott szoftverrel tudsz megnyitni.

de azért nézd meg a fájl-kiterjesztéseket, hátha ott van valami másként írva.

meggy62

meggy62
Csatlakozva  21-02-2018

23 March 2018 12:30

Egyiket sem tudom alapértelmezetten hozzárendelni!!!!!
Egyiket sem!!!

A Megnyitás ezzel vagy megnyitás a következővel-nél kiválasztom a Megtekintőt, és minden esetben kinyitja vele a PDF-et! DE ha az Egyébbe megyek bele (hogy alapértelmezettnek állítsam be), és ott választom ki a Megtekintőt, hibaüzenet jön, és nem nyitja meg vele a PDF-et!!

Azért kérdezem, hogy szerintetek, ha letörlöm az Adobe Readert, akkor mit csinál?
Vagy: hol máshol lehet beállítani, hogy hol mi legyen az alapértelmezett? Nincsen ennek valamilyen más módja esetleg?

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

23 March 2018 18:05

még ne töröld a programot. először töröld a user library cache-eket, majd indítsd újra a gépet. a kukát csak az újraindítás után ürítsd ki.
Ha ezután sem változik, hozz létre egy új felhasználót és oda belépve próbáld újra társítani a preview-t.

meggy62

meggy62
Csatlakozva  21-02-2018

24 March 2018 10:21

Huha, ez már nekem bonyolultnak hangzik :) Hogy tudom ezt csinálni pontosan? :) Köszönöm!!

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

24 March 2018 14:50

ráállsz a go menüre fent az egérrel és közben lenyomva tartod az alt/option billentyűt. látható lesz a “library”. ez a user library, kattints rá és keresd meg a “caches” nevű mappát. amit abban a mappában találsz, dobd a kukába. ne a mappát, csak ami benne van.
indítsd újra a gépet és próbáld meg újra társítani a pdf-eket a preview-val. ha még így sem megy, folytatjuk.

meggy62

meggy62
Csatlakozva  21-02-2018

27 March 2018 11:07

Nem mertem kitörölni, mert rengeteg almappa van alatta, vagy az normális?
Most azt csináltam, hogy letöltöttem az App Cleaner-t, és azzal leszedtem az Adobe Readert, így magától megnyitotta a Megtekintővel végre :) Nagyon szépen köszi a sok tanácsot!!
A caches-t töröljem azért szerinted?

Schoma

Schoma
Az összes posztok száma:  113
Csatlakozva  29-03-2004

27 March 2018 17:19

Melyik rendszeren van ez a probléma?

meggy62

meggy62
Csatlakozva  21-02-2018

27 March 2018 17:22

A Megtekintő kinyitja! Csak nem tudtam alapértelmezettnek beállítani valamiért, onnan indult a topic :)
Most, hogy leszedtem az Adobe Readert, most nem is kellett semmit tennem, automatikusan minden PDF-et és JPEG-et azzal nyit ki. Szerencsére :)

Apróhirdetések

Hírek

Megszűnt a 30 tűs átalakító

2018. 10.15. @ 10:10
0

Csökkenő Mac eladások

2018. 10.11. @ 10:50
2

iPad Pro 2018 pletykák

2018. 10.09. @ 03:04
0

Megjelent az iOS 12.0.1