Kiüríthetetlen lomtár

Sankoo

Sankoo
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  22-03-2018

22 March 2018 12:09

Sziasztok, a következő problémában kérnék szépen segítséget!
Macbook Air-en egy külső meghajtóra készítettem Time Machine mentést, amit azután később kukába tettem.
Ennek a backupnak néhány fájlját azóta nem tudom eltávolítani a lomtárból
Amikor csatlakoztatom a külső meghajtót, a kukában feltűnnek ezek a fájlok, és ha törölni akarom őket, azt írja, hogy használatban vannak, nem törölhetők véglegesen.
Köszönöm, ha valaki segíteni tudna abban, hogy hogyan szabaduljak meg ezektől a fájloktól.

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  3026
Csatlakozva  31-12-2008

22 March 2018 12:33

Sankoo - 22 March 2018 12:09 PM

Szia!

1. leállítanám a Time Machine -t
2. formatálnám a külső meghajtót, ha kell

PS: ...én nem használok Time Machine -t, a mai napig nem értem mi a fenének a rendszerről mentés, nekem a dokumentumjaim, képeim, zenéim, filmjeim vannak csak elmentegetve, egy feltelepített programot mi a francnak elmenteni, amikor az az App Store -ból letölthető?...

- azért, ha van a meghajtón más fontos cucc is, formatálás előtt mentsd el minimum egy másik USB kulcsra

Sankoo

Sankoo
Csatlakozva  22-03-2018

22 March 2018 13:32

Köszönöm a választ, én is hasonló következtetésekre jutottam!
A Time Machine-t leállítottam, de ennek ellenére használatban lévő cuccnak látja a törölt fájlok egy részét a rendszer.
Nagyon úgy néz ki, hogy formázás lesz.
A meghajtó egy WD My Passport Edge, amin alapból van egy WD Unlocker nevű védelmi rendszer, remélem ettől még simán formázható.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

22 March 2018 13:40

Újraindítás után (a TM-kötet is legyen bekapcsolva), lehet újra megpróbálni a törlést (hátha észreveszi a rendszer, hogy tévesen tartja használatban evőnek azokat az állományokat), ha így sem megy, terminál-parancs “sudo rm -rf (szóköz)” idézőjelek nélkül, majd Finderből behúzni az állományokat, enter, jelszót fog kérni, enter.

A hun - 22 March 2018 12:33 PM

a mai napig nem értem mi a fenének a rendszerről mentés, … egy feltelepített programot mi a francnak elmenteni, amikor az az App Store -ból letölthető?...

Legkevesebb az újbóli telepítés idejét tudod megspórolni, a beállítások, kulcskarika, levelezés, miegymás (ami mindenkinél más) elvégzéséről nem is beszélve.
Én nem TM-et, hanem klónozást használok (2 példányban), saccra 3 napig tartana, míg közel ugyanolyanra faragnám a rendszerem, mint amilyen most, ha beütne valamilyen krach.

Sankoo

Sankoo
Csatlakozva  22-03-2018

22 March 2018 13:54

Titi, nagyon köszönöm ez működött!
Szuper!
:-)

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1033
Csatlakozva  18-10-2008

22 March 2018 20:49

A hun - 22 March 2018 12:33 PM

...nem használok Time Machine -t, a mai napig nem értem mi a fenének a rendszerről mentés…

A Time Machine nem csak a rendszerről képes biztonsági mentést készíteni. Ha kizárod a mentésből a rendszermeghajtót a gép bármelyik adathordozójáról hajlandó azt megtenni…

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

23 March 2018 09:58

Akit kicsit is érzékenyen érint az adatvesztés lehetősége, az felkészül a HDD-SSD-halálra, elvesztésre, ellopásra, elektromos zavarokra (nálunk már ment tönkre eszköz szünetmentes tápra kötve, akkora zűrzavar volt egy vihar idején) – ez hetente legfeljebb néhányszor 10 percnyi időt és összességében néhányszor tízezer forintnyi költséget jelent.

Sankoo - 22 March 2018 01:54 PM

Melyik: a restart utáni ürítés vagy a terminál?

Sankoo

Sankoo
Csatlakozva  22-03-2018

23 March 2018 10:03

Sankoo - 22 March 2018 01:54 PM

Melyik: a restart utáni ürítés vagy a terminál?

Restartot nem csináltam és a TM kötetet sem nyitottam meg, egyből a Terminal résszel kezdtem.
Azonnal működött.

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok

2018. 09.24. @ 10:31
0