Magyar billentyűzetet munkára (Indesign, szövegírás, fejlesztés)

rian82

rian82
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  19-03-2018

19 March 2018 10:41

Sziasztok!

1 éve elkezdtem dolgozni MAC-en. Szükségem lenne egy olyan billentyűzetre ahol minden írásjel, karakter fel van festve. Minden karakterre szükségem van, legfőképp fejlesztésnél (Indesign javascript) de a szövegíráshoz is elengedhetetlen lenne jó minőségű jól látható jelölésű billentyűzet a leggyorsabb eléréshez (tehát keymap kilőve, vagy A4-es lapra kinyomtatni mi merre van szintén elvetném).
Matricákkal nem ragasztgatnám fel a billentyűzetet mert csúnya, vagy lejön.

Van erre valakinek valami ötlete? Utángyártott magyar billentyűzet MAC-re létezik? Egyelőre csak angol nyelvűt találtam.

Köszönöm a segítséget!

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2047
Csatlakozva  19-02-2009

19 March 2018 13:41

Szia, nem tudom, mi az a keymap, de Keyboard Cover-t azt több helyen is kínálnak mac-re. Macbook-hoz vehetsz csere billentyűket is, de nem olcsó. (azt hiszem, úgy 60 Euro körül van.)

A legegyszerűbb és persze a legköltséghatékonyabb a Keyboard Viewer ami a rendszer része. Egy idő után úgyis megtanulod, melyik billentyűhöz, milyen karakterek tartoznak és akkor már azt sem kell bekapcsolni.:)

System Preferences-ben, Keyboard fülön, “Show keyboard and emoji viewers in menu bar”

MAGura

MAGura
Az összes posztok száma:  26
Csatlakozva  31-01-2009

19 March 2018 14:58

Ha asztali mac, akkor a legegyszerűbb talán az, ha rádugsz egy sima PC billert és a hozzávaló windowsos kiosztást használod. Én mondjuk felgravíroztam magamnak a magyar kiosztást, mert más alternatívát nem nagyon találtam.

rian82

rian82
Csatlakozva  19-03-2018

19 March 2018 19:58

Hogyan tudnám használni MAC-en a windowsos billentyűkiosztást? Úgy érted akkor pl. a kukac nem az alt+Q-n lenne, hanem az altgr+V-n?

MAGura - 19 March 2018 02:58 PM

Ha asztali mac, akkor a legegyszerűbb talán az, ha rádugsz egy sima PC billert és a hozzávaló windowsos kiosztást használod. Én mondjuk felgravíroztam magamnak a magyar kiosztást, mert más alternatívát nem nagyon találtam.

Mindkettőtöknek köszi a választ. A “megszokom”-mal az a baj, hogy nekem 20 év alatt a windowsos kiosztást sem sikerült fejből megtanulnom, mindig rá kell néznem a billentyűzetre legfőképp ha fejlesztek, [ ] < > { } vagy SQL lekérdezéseknél a különböző irányba dőlő idézőjelektől vagyok ki: `  és ’ :)

MAGura

MAGura
Csatlakozva  31-01-2009

19 March 2018 20:18

rian82 - 19 March 2018 07:58 PM

Hogyan tudnám használni MAC-en a windowsos billentyűkiosztást? Úgy érted akkor pl. a kukac nem az alt+Q-n lenne, hanem az altgr+V-n?

Ahogy mondod. Pont úgy lesz mint Windowson.

https://www.dropbox.com/s/0hd5y36xuuvmtad/Hungarian_WIN.keylayout

Belinkeltem a kiosztást. Be kell másolni a Home folder ../Library/Keyboard Layouts alá, aztán kell egy logoff-logon és a beállításokban a billenytűzeteknél ki tudod majd választani.

rian82

rian82
Csatlakozva  19-03-2018

21 March 2018 12:58

Nagyon köszönöm, letöltöttem, feltettem, kipróbáltam. Nagy reményeket fűztem hozzá. Igazából elég jól működik, minden billentyű a helyén. Ami miatt egyelőre visszadugtam a MAC-es billentyűzetet, az a ctrl, alt, cmd funkciója, sorrendje (gyorsbilentyűknél). Egy napig használtam az új kiosztással a szövegbevitelt, egyelőre még nagyon szokatlan, hogy nem érzek rá pontosan mit is kell megnyomnom ha rutinszerű dolgokat próbálok gyorsbillentyűvel elérni (cmd+s, vagy copy past). Viszont nagy előrelépés, hogy már önfeledtan tudom használni a fejlesztéshez szükséges billentyűket :) Próbálom megszokni, kicsit aggódom, hogy nem-e gond az nekem hosszútávon, hogy nem a szabványos MAC-es kiosztást szokom, és nem is a windowsosat (ami az alsó billentyűket illeti).

Köszönöm!

MAGura

MAGura
Csatlakozva  31-01-2009

21 March 2018 13:08

Megpróbálhatod még ezt a progit:

http://scripts.sil.org/cms/scripts/page.php?site_id=nrsi&id=ukelele

Ezzel gyakorlatilag olyan kiosztást tudsz csinálni amilyet akarsz. Ctrl, alt, cmd billenyűket is bárhova rakhatod.

Apróhirdetések

Hírek

Az iOS 12 futni fog iPhone 5s-en is

2018. 04.26. @ 11:11
0