Firmware password NAGY probléme

efi

efi
Az összes posztok száma:  534
Csatlakozva  05-02-2004

07 March 2018 07:52

Egy magyar egyházi személy (pap) Vatikánba lett kiküldve és ott az amazon.it-n vásárolt egy használt MacBook Air gépet, amiről így hivatalos amazonos számlája van és Angliából küldték neki.
Használta 2 évet és most hazajött Mo-ra és nekem adta a gépet, mert már nincs szüksége rá.
Elindítottam a gépet bejelentkeztem az OSX-be és láttam, hogy régebbi rendszer van rajta és egy csomó dolog, ami nekem nem kell, ezért elindítottam Disk Target módban és utána jött a feketeleves, hogy firmware password-öt kér (Lehet ezért leszólni, de eddig soha így levédett gépem nem volt. Nem gondoltam rá)
Ezután itt van a feketeleves, mert ilyen állapotban nem lehet csinálni a géppel semmit.
- Felhívtam Apple HU Care-t, menjek szakszervízbe (Ezt írják a honlapon)
- Elvittem Istyle szervízbe, 1 nap után visszaírtak, hogy az Apple visszadobta és nem engedélyezik a leadott amazonos számla alapján a firmware password kiütését és különben is egy szoftveres probléma, forduljak Apple Care-hoz
- Telefonáltam a Apple CAre Hu-nak. A sorozatszám alapján látják, hogy 2015-ös és Angliában lett aktíválva (Többet tudnak, mint én).  Küldtem egy hivatalos Apple linket, hogy mi ilyen esetben a teendő. Forduljak szakszervízhez
- Telefonáltam istyle szervízzel és ma reggel kaptam emilben választ, hogy az eredeti eladási számlát (Az első tulajdonos, gondolom Angliai számlát) nyújtsam be.
Most mit javasoltok? Nyílván nem tudom megszerezni az eredeti számlát, mert nem is ismerem az eredeti tulajt.
Igazából nem értem, hogy egy Amazon.it által kiállított számlát miért nem fogad el az Apple.
Csak mantrázzák, hogy eredeti számla meg apple hivatalos szervíz, nincs akivel értelmesen lehetne beszélni.
Nehezen tudom elképzelni, hogy az X millió eladott Apple gépnél még nem fordult elő ugyanez a helyzet

Apróhirdetések

Hírek

Megszűnt a 30 tűs átalakító

2018. 10.15. @ 10:10
0

Csökkenő Mac eladások

2018. 10.11. @ 10:50
2

iPad Pro 2018 pletykák

2018. 10.09. @ 03:04
0

Megjelent az iOS 12.0.1