Beázott Air - Nincs hang

reveszbalint

reveszbalint
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  24-02-2018

24 February 2018 19:31

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, megpróbálom a lehető legrészletesebben leírni a helyzetet.
MacBook Air 2015 eleje - Véletlen felboítottam egy pohár vizet, ami egyből a billentyűzetre ömlött, kb 1.5 dcl. Zsebkendővel nagyon gyorsan felitattam, egyből kikapcsoltam és fejjel lefelé tartva kicsöpögtettem belőle a vizet. beraktam alá egy törőlközőt és lefordítva elraktam száradni, a víz egyébként a billentyűzet közepétől a bal oldala felé folyt.
Sajnos fél óra után ahogy mozgattam véletlen bekapcsoltam és gond nélkül bekapcsolt, persze egyből ki is kapcsoltam épp hogy csak betöltött a felhasználói fiókok rész. Eztán ahogy kell 96 óráig vagy 4 napig hagytam száradni. Ma 96 óra után bekapcsoltam, minden működik rajta az USB-n keresztül minden, csak hangot nem ad ki, illetve nem jelzi a belső hangszórót (gondolom ez a hangkártyát jelenti tekintve, hogy hangot felvenni se tudok vele) fejhallgatót ha bedugom azt se érzékeli. Ugyan akkor a bekapcsolásnál kiadja a bekapcsoló hang efektet. Néztem pár videót és csináltam néhány nvram reset-et, de nem segített, még egy másik felhasználót is csináltam, de az se segített. Ezután az apple.com utasításait követve csináltam egy SMC reboot-ot, amikor bekapcsoltam végre lehetett állítani a hangot és érzékelte is a hangkártyát vagyis a belső hangszórót, de hangot továbbra sem adott ki, valamint a képernyő 5 mp után folyton kikapcsolt. Kikapcsoltam hát a gépet és csak nagyon nehezen tudtam vissza kapcsolni, mikor sikerült vissza tért a régi probléma.. tehát most se hang se hang kártya, a hang szóró viszont működik bekapcsolásnál.. Valakinek valami ötlet?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Apróhirdetések

Hírek

Itthon is van haszna az EKG-nak

2018. 12.12. @ 11:54
0

Feltámadhat a Smart Battery Case

2018. 12.11. @ 05:59
0

Új ajándékötletek az Apple-től

2018. 12.06. @ 02:23
0