Fotók mentése iCloudból

DienesAkos

DienesAkos
Az összes posztok száma:  13
Csatlakozva  21-01-2018

05 February 2018 12:36

Sziasztok!
Sokat kerestem egy ügyben és nem találtam rá megnyugtató és működő választ sajnos, így hozzátok fordulok.
Adott egy iPhone 6 némi extra iCloud tárhely előfizetéssel valamint egy Win7 rendszerű PC. Az iPhone folyamatosan megtelt fotókkal mindddig amít az iCloud tárhyely nem lett elegendő és be nem kapcsoltam a “tárhely optimilizálása” funkciót. Miután ez megtörtént egy darabig ment a dolog, viszont nagyon szeretnék a képekről egy hagyományos offline, régimódi biztonsági másolatot. Ennek érdekében belőttem az iCloud windowsos appját a PC-n és beállítottam, hogy tölsön le mindent. Ez eléggé össze-vissza és nagyon lassan ment egy darabig de aztán megállt. Próbáltam, ki-be jelentkezni, mappátváltoztatni, frissíteni… Lényeg a lényeg feladtam. A feladvány, a cél:  Szeretném, ha az összes fotóm az iCloudból egy merevlemezre kerülne és eltűnne a felhőből és a készülékről is. Felesleges ennyi képet ott tárolni. Azt tudom, hogy az iCloud.com-on egyeséve le tudom töltenia fotókat… Nodekérem….. Sokezer fájlról beszélünk. Mi lehet a megoldás? Van esetleg macOS-re valami app vagy ilyesmi? Én macet használok, ott ez nyilván nem probléma viszont nem szeretném ha a Fotók összekeveredne az enyémmel. (az iPhone és a probléma nem az enyém)
Köszönöm a segítségeteket, várom bizakodva a megoldást!
Üdv.:
Ákos

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  961
Csatlakozva  07-04-2005

06 February 2018 14:02

Felveszed a júzert (új felhasználó), beállítod a hozzá való iCloud account-ot, letöltöd a képeket, és törlöd a fiókot. Nem tűnik túl bonyolultnak, különösen, hogy van Mac hozzá.

DienesAkos

DienesAkos
Csatlakozva  21-01-2018

06 February 2018 19:28

Szia! Köszönöm a válaszod!
Jól értem?
Létrehozok a Mac-en egy új usert/új fiókot. Abba a fiókba a Fotókhoz az érintett AplleID-vel jelentkezek be, beállítom hogy “eredetik letöltése erre a mac-re” majd megvárom amíg letöltődik, kiexportálom és törlöm a fiókot?
Köszönöm a válaszod!

Peter T.

Peter T.
Csatlakozva  07-04-2005

06 February 2018 23:05

Igen, így értettem.

DienesAkos

DienesAkos
Csatlakozva  21-01-2018

07 February 2018 07:19

Köszönöm! Megpróbálom, hátha így sikerül. Ha Macről használja az ember fel sem merül a probléma de egy iPhone és egy PC esetében hihetetlen, hogy mennyire nehezen megoldható. Az iCloud windows kliense nem igazan jól használható... Persze gondolom ez sem lesz teljesen egyszerű mert ha jól emlékszem a Fotók vmi más kiterjesztést használ a HighSierra óta.. de olvadtam valamit, hogy hogyan lehet jpeg-be exportálni..

Peter T.

Peter T.
Csatlakozva  07-04-2005

07 February 2018 07:59

Nem a Fotók használ más formátumot, hanem az iOS, de ha jól tudom az is csak iPhone 7-től felfelé. Szóval ezzel nem lesz gond.

DienesAkos

DienesAkos
Csatlakozva  21-01-2018

16 February 2018 09:42

Sziasztok!

No, hát próbálkozom a művelet végrehajtásával, egyelőre kevés sikerrel. Addig minden rendben, hogy úuj macOS user, icloud bejelentkezés, saját fotókönyvtár…. A helyhiány miatt a fotókönyvtár egy JetDrive-on van (120GB JetDrive Lite). Beállítottam rendszer fotókönyvtárnak és letöltötte elvileg az összes képet eredetiben a macre. Következik az export. Összesen 22.300 db képről van szó ezért a WD Passportra megy az export (USB 3.0). Először is iszonyatosan lassan csinálja de ráadásul időnként kilép a Photos. Nem igazán tudom, hogy meddig jut el (van hogy az exportált állomány 20 giga, van hogy 40 de sosem megy végig hanem amikor belépek csak a hibaüzenet fogad hogy “A Photos váratlanul kilépett….”.
Van esetleg valami ötlet a probléma kiküszöbölésére?
A gép nem alszik el, folyamatosan töltőn van csak a kijelző kapcsol ki 20 perc után.

Köszönöm a tippeket ha vannak.

Üdv.:
Ákos

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13246
Csatlakozva  27-02-2004

16 February 2018 14:51

Közvetlenül – Finderből – nem tudod átmásolni a képeket?

DienesAkos

DienesAkos
Csatlakozva  21-01-2018

16 February 2018 15:57

Szia!
Nem találom, hogy hol lelhetném fel az eredeti fájlokat… Tudom, hogy régen a photosban volt “reveal in finder” opció de most sehol sem találok ilyet.

Közben végbement még egy export azonban ahogy az utolsót exportálta egyből összeomlott a photos és a szokásos ablak fogadott. A célmappában 22.000 kép helyett 2700 kép van holott a Fotók a státuszjelzőben ...../22.000-et mutaott végig.

Köszi!

DienesAkos

DienesAkos
Csatlakozva  21-01-2018

16 February 2018 16:04

Bocsánat, közben megtaláltam, hogy fotókönyvtárra jobbklikk és csomag tartalmának mutatása/masters rejti az eredetiket. Most megpróbálom ezt kimásolni… 62 GB teljes méret reális lehet. A Live photokat miként tárolja?
Hihetetlen hogy a fotók ennyire nehézkesen működik…
Köszönöm!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13246
Csatlakozva  27-02-2004

16 February 2018 23:05

Talán 21999 a limit, haha.
(Én még iPhoto-korban elhatárolódtam az Apple-féle képkezeléstől, egyébként is ódzkodom a “majd mi megoldjuk helyetted”-hozzáállástól. Köszönöm nekik, de meg tudom oldani mind a szerkesztést, mind a tárolást, mind a mentést.)

DienesAkos

DienesAkos
Csatlakozva  21-01-2018

17 February 2018 07:52

Úgy néz ki, hogy a fotókönyvtár “Masters” mappából sikerült kinyerni a fotókat viszonylag struktúráltan. Azt még nem tudom, hogy a Live Photokkal mit csinál…
Rémisztő, hogy elvileg jó de gyakorlatilag ha exportra kerül a sor akkor nem nagyon működik az egész. A kényelmi funkciók (pl. arcfelismerés, tárgyak, helyek, felisemerése….) elég jól működik illetve az, hogy 44.000 fotó “ottvan” az a telfonomon.
Szintén érdekes, hogy azért amikor a nagy fotókönyvtárakat másolgattam ide-oda nomeg a sokezer fájlt az sem ment annyira zökkenőmentesen… És ami a legidegesítőtt a High Sierra óta: hiába dobom a kukába és ürítem a hely nem szabadul fel még egy darabig… Nem találtam megoldást erre bár gyanítom majd egy update fog csak segíteni ha tudomástvesznek a problémáról.

Na ez már nem ide tartozik, köszönöm a tippeket, segítséget!
Jó hétvégét!

Apróhirdetések

Hírek

Megszűnt a 30 tűs átalakító

2018. 10.15. @ 10:10
0

Csökkenő Mac eladások

2018. 10.11. @ 10:50
2

iPad Pro 2018 pletykák

2018. 10.09. @ 03:04
0