Nem megy imessage, facetime és handoff

VV1978

VV1978
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  30-12-2017

04 February 2018 21:05

Sziasztok!

Egy olyan problémára lettem figyelmes ma, hogy nem megy a Macbook Air gépemen az imessage és a facetime.
Egy iphone 7-es telóm van. A Mac az tavaly év végén lett véve. Kezdetben mindent beállítottam és faszán működött is.
Többször telefonáltam is a Macen keresztűl. A handoff sem megy, mert figyeltem ha valamit csinálok a telón akkor a Mac nem reagál rá, nem látszik a dock mellett a tevékenység. Az imessage sem megy.

imessage és facetime konkrétan be kellene jelentkeznem, de hitelesítési probléma miatt nem lehetséges. Próbálja meg később. Ez a két app konkrétan a telefonon is ezt a hibát jelzi.

Mi lehet?

Itt már jártam: https://www.apple.com/hu/support/systemstatus/

Kikapcsolatm, újrainditottam, kilptem, beléptem, megnéztem a beállításokat mindkét készüléken!
Szóval, ezeken az alap dolgokon túl vagyok. Mégsem jó. :(

VV1978

VV1978
Csatlakozva  30-12-2017

05 February 2018 10:17

Most kipróbáltuk egy kollégámmal a telefont, mert neki is iphoneja van.
Működik az imessage és a facetime is.
Azt gondolom, hogy vmilyen szoftveres hiba lesz a Macnál. Jó lenne rájönni!

VV1978

VV1978
Csatlakozva  30-12-2017

06 February 2018 19:22

Tegnap délutántól késő estéig újratelepítettem a macbook-ot, a telefont és ugyanott tartok ahol tartottam.
Ma reggel előbb keltem és felszívtam magam, hogy nehogymár ezért fizettem ki több 100ezer forintot!?!?
Erről álmodtam már rég óta, hogy ilyenem lesz és megszűnik a winfosos szarakodás. Erre itt van egy ilyen hiba!
Szóval, szerintem vagy 50x rányomtam az imessage bejelentkezésre. Mire végül be is jelentkezett! Persze ma estére ez megint ugyanúgy inaktív. Mivel a Mac még nincs három hónapos és jár hozzá támogatás, én szépen kértem időpontot az Apple-től. Most már csak abban bízok, hogy magyarul fognk beszélni, mert tökön szúrom magam.
Pénteken 15:45!

Szerintem a telómon jók ezek a funkciók, mert ma egyik céges iphone-val szórakoztam ami az imessaget és facetimet illet. Elképzelni sem tudom, hogy mi lehet a probléma.

solties

solties
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  19-03-2017

18 February 2018 21:18

Ugyan ezzel a problémával küzdök én is, szintén Mac AIR 13,3 + iphone 6. Nem találok megoldást, de már lesz..rom. Ha valamire jutsz értesíts! Tavaly márciusi a gépem.

Apróhirdetések

Hírek

Steve Jobs aláírása aranyat ér

2018. 02.23. @ 10:47
0

Új AirPods és iPad pletykák

2018. 02.23. @ 12:48
0

5 új Apple videó

2018. 02.22. @ 08:31
0