Videóból kép kivágása. A kép színárnyalat más mint a videóba látható.

kapitany3

kapitany3
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  01-02-2018

01 February 2018 22:24

Sziasztok!

Kezdő vagyok még az OS X világában, de igyekszem megismerkedni vele…

Az alábbi probémába futottam bele:

Van egy videóm, melyből egyetlen egy képkockát szeretnék kimenteni jpg formátumban. Ez sikerül is, de a kimentet kép, színei kicsit mások, mint az eredeti videóban.
A képet a videóból kimentettem QuickTime playerrel. Majd megpróbáltam VLC playerrel. Aztán próbálkoztam videóvágó progival FinalCutPro x és végül megprbáltam Adobe Premiere Pro - val is.

Az eredmény ugyan az mindegyiknél. A videóból kimentett képkoca, színárnyalatai eltérőek a videóban láthatóhoz képest. :-/

Feltételezem, ez valami rendszerszintő beállítás lehet, vagy nemtudom…

Találkoztatok már ezzel a problémával?
Tudnátok benne segíteni?

Köszönöm előre a segítséget.

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  76
Csatlakozva  02-03-2010

02 February 2018 17:15

Szia !
FONTOS : ne szidj ha butaságot írok !  Még soha nem csináltam hasonlót sem de most kiváncsiságból próbálkoztam és nekem sikerült.
A VLC-vel lejátszott videót a pillanat álj gombbal megállítottam és a “Megtekintő”  ... Képernyőfotó készítése ....A kijelölésről….. és utána már kiválasztható a jpeg formátum.
Biztos hogy nem profi megoldás de működik.

Üdv.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2047
Csatlakozva  19-02-2009

02 February 2018 18:32

szerintem a színbeli eltérést az okozza, hogy a videó színtér YUV formátumban kerül leképezésre, de a jpg kép RGB-ben. Gyanítom, egy hangyányi különbség mindig lesz. nyisd meg a kimentett képet colorsync utility-ban, és bal oldalon alul kicsit játssz a beállításokkal. Ott hozzáadhatod a képhez a kívánt színprofilt.

Apróhirdetések

Hírek

Megjelent a Google News alkalmazás

2018. 05.16. @ 10:34
0

Tovább folytatódik a Samsung per

2018. 05.16. @ 07:31
0