Airplay után nem alszik el a képernyő

Logar

Logar
Az összes posztok száma:  116
Csatlakozva  09-12-2007

12 January 2018 07:28

MacBook Pro (15-inch, Mid 2012) High Sierra 10.13.2. Energy Saver alatt Display sleep 15 percre beállítva. Ez működik is szépen, egészen addig amíg az Airplay-n keresztül nem küldöm a képet az Apple TV-re. Az természetes, hogy amíg az Airplay működik, addig nem kapcsol alvásra, de amint vége a"vetítésnek” és visszaveszem a képet, azaz Airplay OFF utána sem vált át alvásra.
Ennek mi lehet az oka? Hogy kéne megszüntetni?

Jelenleg úgy kerülöm meg a kérdést, hogy kijelentkezem (nem zárom el a gépet), csak mint felhasználó ki, és utána újra visszajelentkezem. Ezzel már újra elalszik a megadott idő után.
Van ilyen másnál is, vagy én nem állítottam valamit még be??

Köszi.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2047
Csatlakozva  19-02-2009

14 January 2018 14:19

Helló, próbálj először PRAM, illetve SMC Reset-et csinálni. Ha nem hoznak eredményt, hozz létre egy teszt felhasználót és ott is próbálkozz. Ha ott elalszik rendesen, akkor tényleg valami beállítás lesz. Akkor esetleg érdemes törölni a cache-eket. Library/System Library/User Library.

de elsőként a reset-ek.

Logar

Logar
Csatlakozva  09-12-2007

15 January 2018 02:18

Köszi a tanácsot, megcsináltam mindkét reset-t, sőt létrehoztam egy dummy felhasználót is. Annél is ugyanez a helyzet, sőt az admin account esetén is fenáll a hiba (mármint az, hogy nem alaszik el.) és nem lát másik Display-t sem.
Várok további ötleteket. Csak úgy nem merek “belebarkácsolni” a Library könyvtárakba, csak ha valaki saját tapasztalat alapján megmondja, hogy melyikben és mit töröljek.

Logar

Logar
Csatlakozva  09-12-2007

15 January 2018 02:24

Ami a cache törlést illeti, szerintem azt akkor elvégzi amikor kilépek, mint felhasználó. Ugyanis, ha újra visszajelentekezem, (de a gép teljes lezárása nélkül) azután szépen elalszik, mindaddig amíg újra nem használom az Airplay-t.
Kissé furcsa jelenség, mi?

Apróhirdetések

Hírek