iPhone biztonsági mentés - nem felhőbe

chotki

chotki
Az összes posztok száma:  173
Csatlakozva  19-11-2010

09 January 2018 16:18

Kedves Profik!
Az új iTunes-szal megszűnt az iPhone-ok Mac-re való biztonsági mentése. Nekem nem sikerült a régi iTunes-t visszatenni a 2010-es gépemre. Feltettem de így egyik sem működött, így törölnöm kellett a régit, hogy legalább az új működjön.

A kérdésem az lenne, hogy van-e más módszer arra, hogy biztonsági mentést készítsek a gépre és ne az iCloud-ba, hogy szinkronizálni tudjak.
Előre is köszönöm a választ.

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1027
Csatlakozva  18-10-2008

11 January 2018 18:56

Számos ilyen alkalmazás létezik, én a magam részéről ezt használom: iMazing

Nem ingyenes, de a fejlesztő honlapjáról letölthető, korlátozásokkal használható próbaverzió segítségével eldöntheted, hogy azt nyújtja-e amire szükséged van.

chotki

chotki
Csatlakozva  19-11-2010

12 January 2018 10:55

Kedves Lukather!

Nagyon köszönöm, ránéztem az App oldalára, a vélemények nagyon meggyőzőek.
Egy kérdésre nem láttam választ: több iPhone adatait is tudja kezelni az IMazing, ha csak egy gépre telepítem, vagy ahhoz családi verziót kell vásárolni?
Még egyszer köszönöm, jó megoldásnak tűnik
Üdv: cshotki

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1027
Csatlakozva  18-10-2008

14 January 2018 09:02

Az iPhone-om és az iPad-em adatait simán kezeli egymás mellett az iMazing. Valószínűleg nincs ez másképp több telefon esetében sem. A családi verzió csak abban különbözik, hogy ugyanazzal a licenszel több számítógépre is telepíthető, így egy x tagú család olcsóbban hozzájuthat az alkalmazáshoz mint ha minden családtag külön-külön megvenné magának. Ha nem fontos az, hogy a családtagok ne lássák egymás készülékeinek adatait, akkor kezelhetőek a készülékek egy számítógépen, egy alkalmazással is.

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  2904
Csatlakozva  31-12-2008

16 January 2018 15:43

chotki - 09 January 2018 04:18 PM

...én az utolsó iTunes -t használom, nálam megjelenik az iPhone, az iPad és az iPod is…

- jó helyen keresed? Balra fent egy apró ikon jelzi az iPhone, iPad v. iPod csatlakoztatását. Kattints csak erre a pici ikonra cca 3 mm x 4 mm. Ha nem látod hol van, akkor kapcsold be az iTunes -on az Oldalsáv megjelenítését a Nézet alatt, és abban a sorban ahol “Zene” majd középtájon a Könyvtár, Önnek, Böngészés, Rádió, Áruház van a “Zene” után lesz rögtön.

És van mód csak a gépre rakni azt a bizonyos biztonsági mentést is, sőt az új verzió mivel egészségügyi adatokat is tartalmazhat a telefon ezért kódolva v. kódolás nélkül is elmentheti a cuccaidat, persze kódolás nélkül nem tartalmazza majd az érzékeny adataidat.

PS: ...felesleges harmadik fél programjával bonyolítanod azt, ami működik anélkül is…

chotki

chotki
Csatlakozva  19-11-2010

18 January 2018 11:38

Kedves Macőrült

Köszönöm az útmutatást, megtaláltam és így a mentés megoldva, viszont hiányzik az az opció, vagy legalábbis nem találom - ami a régiben megvolt - hogy az Appokat is lássam és esetleg az Appstoreban már nem fellelhető Appokat is át tudjam másolni más telefonra, iPad-re.

Köszönettel:
chotki

Apróhirdetések

Hírek

Boldog 20. születésnapot iMac!

2018. 08.15. @ 05:23
0

Ősszel érkezhet az új MacBook Air

2018. 08.15. @ 11:18
0