Icloud, Onedrive, Google Drive, Dropbox

zoli62

zoli62
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  24-12-2017

29 December 2017 13:19

Hasonlítgattam az előfizetési árakat, korlátozásokat(például fájltípusok) és arra jutottam, hogy ár/érték arányban az Icloud éri meg legjobban kisebb méretű tárhelybővítésre. (50 GB 99 cent) Kinek milyen tapasztalatai vannak ezügyben? Főleg webes interfészen használnám, a szinkronizálást csak dokumentok elérésére tartanám fel.

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  961
Csatlakozva  07-04-2005

31 December 2017 10:11

Nem hiszem, hogy az iCloud a legjobb megoldás, ráadásul főleg weben nagyon megbízhatatlan, én munkára semmilyen módon nem használnám (ahogy az iCloud többi szolgáltatását sem).

Nekem van Officce365-ös előfizetésem, ahol kb. 10 euroért kapok 1TB tárhelyet, plusz a fullos Office-t, meg még pár apróságot, ráadásul családon belül is tudtam két telepítést ajándékozni, nekik szintén jár ugyanaz (1 TB tárhely, fullos Office). Telefonon pedig Exchange fiókként felvehető, és működő naptár/címtár/levelezést kapok. Ráadásul cross platform, működik Mac-en, iOS-en, Androidon és Windows-okon is. Linuxon is tákolható, de azért az már nem egy “out of the box” megoldás :-).

A Google megoldása hasonló bohóckodás, mint az iCloud, bár megbízhatóbb, de a fájlkezelés itt is elég nyögvenyelős, biztosan nem fizetnék egy centet sem érte.

Az iCloud-ra persze van nagyobb csomagom, de az csak az eszközök együttműködéséhez, a biztonsági mentésekre és a fotókra kell, másra szerintem továbbra is használhatatlan.

zoli62

zoli62
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  24-12-2017

31 December 2017 10:24

Peter T. - 31 December 2017 10:11 AM

Nem hiszem, hogy az iCloud a legjobb megoldás, ráadásul főleg weben nagyon megbízhatatlan, én munkára semmilyen módon nem használnám (ahogy az iCloud többi szolgáltatását sem).

Nekem van Officce365-ös előfizetésem, ahol kb. 10 euroért kapok 1TB tárhelyet, plusz a fullos Office-t, meg még pár apróságot, ráadásul családon belül is tudtam két telepítést ajándékozni, nekik szintén jár ugyanaz (1 TB tárhely, fullos Office). Telefonon pedig Exchange fiókként felvehető, és működő naptár/címtár/levelezést kapok. Ráadásul cross platform, működik Mac-en, iOS-en, Androidon és Windows-okon is. Linuxon is tákolható, de azért az már nem egy “out of the box” megoldás :-).

A Google megoldása hasonló bohóckodás, mint az iCloud, bár megbízhatóbb, de a fájlkezelés itt is elég nyögvenyelős, biztosan nem fizetnék egy centet sem érte.

Az iCloud-ra persze van nagyobb csomagom, de az csak az eszközök együttműködéséhez, a biztonsági mentésekre és a fotókra kell, másra szerintem továbbra is használhatatlan.

Egyrtértek. Az Icloud tényleg csak alapszintű, a Google valamivel jobb, de ott meg fájltípus korlátozások vannak, Még a Onedrive a legjobb, illetve a https://mega.nz/ ahol alapjól ingyenesen jár 50 GB tárhely, de könnyen bővíthető, titkosított. Ez meg a legújabb: https://degoo.com/?notpremium=True

Az Icloudra csak az adatokról lehet biztonsági mentést készíteni, a MacOs rendszerről nem, ugye?

Apróhirdetések

Hírek

Megszűnt a 30 tűs átalakító

2018. 10.15. @ 10:10
0

Csökkenő Mac eladások

2018. 10.11. @ 10:50
2

iPad Pro 2018 pletykák

2018. 10.09. @ 03:04
0

Megjelent az iOS 12.0.1