iMessage aktiválás probléma..

tinb

tinb
Az összes posztok száma:  29
Csatlakozva  31-03-2015

24 December 2017 16:09

Hello és boldog karácsonyt!
Mai napon történt velem, hogy a telefont babráltam az üzenetek beállításban (az egyik mail címet kapcsoltam ki-be rajta) és kikapcsolódott az imessage szolgáltatás…próbáltam visszakapcsolni de azt írja: “Várakozás aktiválásra”. Ami szebb, hogy még az asztali iMessage kliens is kikapcsolta a szolgáltatást. Próbáltam többször belépni, de nem engedett az Osx. Mondván “Aktiválás közben hiba történt. Próbálja újra”. Egyből Google, az ott fellelhető összes dolgot próbáltam, amit az apple blogok, oldalak javasoltak (hivatalos oldal leírását is). iMessage ki-be kapcs, újraindít - hálózat újraindít..semmi. Még mindig “Várakozás aktiválásra”. Valakinek valami ötlet? Vagy csak simán várjam meg a 24 órát és aktív lesz?
Válaszokat előre is köszönöm és Boldog Karácsonyt!

UPDATE: nos, nagyjából másfél óra után meguntam a “Várakozás aktiválásra” feliratot. Újraindít - ismét megpróbál. Sikerült! de csak félig, mivel csak a telefon képes iMessage-t küldeni telószámról. Ha megpróbálok a ” Apple Id haszn. az iMessage-hez ” gombra kattintani, akkor nem történik semmi…most itt járok.

UPDATE2: a helyzet úgy hozta, hogy mivel csak telószám szerepel a küldők között, megpróbáltam újra aktiválni. Most megint “Várakozás aktiválásra” kedvenc Machiavelli idézetem jött elő...
Ahogy utánna néztem többek arról számoltak be, hogy ilyenkor egy bizonyos szerver visszaigazoló sms-t (silent sms) küld a rendszer, ez jár valamilyen díjjal? (telekom)

Hajónapló 171226 - A Helyzet változatlan…A kommunkáció helyreállítására tett kísérlet még mindig kudarc..Vétel és vége.

Hajónapló 171229 - A helyzet továbbra is változatlan..

[ Szerkesztett: 29 December 2017 13:57 by tinb]

Apróhirdetések

Hírek

Mekkora az a 15,49 centiméter?

2018. 07.18. @ 10:35
0

Boldog Emoji napot! #2018

2018. 07.17. @ 06:55
0

Jövőre érkezik a Photoshop iPadre

2018. 07.13. @ 04:51
0