Macbook Pro töltés, kernel task probléma

getton

getton
Az összes posztok száma:  13
Csatlakozva  29-08-2008

22 December 2017 17:25

Sziasztok,

Egy számomra furcsa és érdekes dologra keresek problémát. Adott egy Macbook Pro Retina 15 2012 laptop, high Sierra legfrisseb rendszerrel. A laptopot 3 hete használom, többségében asztali gpként külső kijelzővel és töltés alatt, de valamikor simén a gépet is. Nem tapasztaltam eddig vele problémát egy kivétellel, amikor egy full hd filmnél Airplay-el a VLC akadt, magas CPU használat volt, de ez egyszer fordult elő.

Ma a laptopot elvittem magammal és többségében töltő nélkül használtam, majd miután 10%-ra csökkent, így ráraktam töltőre és úgy használtam.  Figyelmes lettem arra, hogy rövid idő után (kb. egy perc) szép lassan elkezd felpörögni a ventilátor fullra, majd kis idő múlva a kernel task 800-1000 %-ra feltolja a CPU használatot és utánna a gép használhatatlan lesz. Amint leveszem a töltőtől minden szépen visszaáll eredetibe és használható lesz a laptop. Rádugom ismét felpörög, leveszem visszaáll.

Megdolásként többször próbáltam az SMC-t törölni, de változatlan.
Ami mi érdekes, hogy nem kell, hogy bent legyek az rendszerben, már akkor is elkezdi csinélni, ha a bejelentkezési képernyőn vagyok és nem lépek be.

Az akksi nemrég lett cserélve, nincs benne 200 ciklus.

Ötlet?

Apróhirdetések

Hírek