Macbook Pro töltés, kernel task probléma

getton

getton
Az összes posztok száma:  13
Csatlakozva  29-08-2008

22 December 2017 17:26

Sziasztok,

Egy számomra furcsa és érdekes dologra keresek problémát. Adott egy Macbook Pro Retina 15” (2012) laptop, high Sierra legfrisseb rendszerrel, frissen telepítve. A laptopot 3 hete használom, többségében asztali gépként, külső kijelzővel és töltés alatt, de valamikor simán a gépet is önmagában. Nem tapasztaltam eddig vele problémát egy kivétellel, amikor egy full hd filmnél Airplay-el a VLC akadt, magas CPU használat volt, de ez egyszer fordult elő.

Ma a laptopot elvittem magammal és többségében töltő nélkül használtam, majd miután 10%-ra csökkent, így ráraktam töltőre és úgy használtam.  Figyelmes lettem arra, hogy rövid idő után (kb. egy perc) szép lassan elkezd felpörögni a ventilátor fullra, majd kis idő múlva a kernel task 800-1000 %-ra feltolja a CPU használatot és utánna a gép használhatatlan lesz. Amint leveszem a töltőtől minden szépen visszaáll eredetibe és használható lesz a laptop. Rádugom ismét felpörög, leveszem visszaáll.

Megdolásként többször próbáltam az SMC-t, VRAM, NVRAM-ot törölni, de változatlan.
Ami mi érdekes lehet:
1.) Ha teljesen fel van töltve az aksi és tápról használom, semmi gond.
2.) Az Apple Diagnostic Testnél vagy a Recovery módban is csinálja a felpörgést.
3.) Apple Diagnostic Testnél,
    - ha fel van töltve az aksi és tápon van, akkor nem ír ki hibaüzenetet
    - ha nincs teljesen feltölve és táp nélkül futtatom, akkor Apple Air Sensorra ír ki hibát
    - ha nincs teljesen feltölve és táppal futtatom le, akkor is az Air Sensorra ír ki hibát, de mást mint a táp nélkülire

Az akksi nem rég lett cserélve, nincs benne 170 ciklus.

Ötlet?

Apróhirdetések

Hírek

Cserélve lesznek a billentyűzetek

2018. 06.23. @ 10:30
3

Szivárogtat a Quick Look

2018. 06.21. @ 10:43
1