iCloud drive?? Tárhely gebasz

hypee96

hypee96
Az összes posztok száma:  17
Csatlakozva  19-06-2015

17 December 2017 22:06

Hello!

Első mac, kb 4 hónapos. Utánaolvastam több angol topicban is, de továbbra sem tudom értelmezni sajnos;

256gigás pro (10.12.6), amiből az iCloud drive elvisz 100 gigát, de úgy, hogy tartalmazza a teljes desktopomat, emiatt viszont ugye minden olyan mintha kétszer lenne rajta a gépemen. Mert hogy a gépen levo tarhelynel mutatja azt a 100gigat az iCloudra.
Viszont 5GB iCloud tarhelyem van csak, ha upgradelek 200gbra akkor megszűnik a probléma?

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1026
Csatlakozva  18-10-2008

19 December 2017 11:32

Nyilvánvaló, hogy 5 GB-os felhőtárhelyen nem fér el 100 GB adat ezért az iCloud Drive lokálisan tárolja azokat. Ha nincs szükséged az Íróasztal és Dokumentumok felhőben tárolására, kapcsold ki ezt a szolgáltatást és akkor a lokálisan tárolt iCloud Drive adat is kevesebb lesz. A Rendszerbeállítások panel iCloud/iCloud Drive/Beállításoknál vedd ki a pipát az “Íróasztal és Dokumentumok” elől. Ettől persze bővítheted az iCloud tárhelyedet de én a magam részéről semmilyen fontos, pótolhatatlan adatot nem bíznék az iCloudra úgy, hogy nincs belőle egy mindenkor naprakész lokális mentésem is. De ez azt hiszem, hogy alap.

egyszeregykiralyfi

egyszeregykiralyfi
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  20-12-2017

20 December 2017 13:25

Sziasztok!

Nekem egy olyan kínom lenne, hogy minap sikerült megosztani egy családi 200gigás tárhelyet (én felnőtt résztvevő vagyok). Sikerült elfogadni mind a telefonn (6S) mind pedig a macbookon (11inch early). A probléma hogy amikor a finderen feltöltögetném a filekat icloud driveba nem kezeli le az üres 190gigát továbbra is csak az ingyenes 5 gigámmal gazdálkodik. Ez abban nyílvánul ha meg ha szimplán belehúzok egy 6-7 gigás mappát akkor már nem engedi mert nincs elég tárhely. Hogy tudnám kihasználni a tárhelyet és feltölteni rá a gépen lévő filekat? Valami külön mód van rá? Rendszerbeállításoknál látom hogy a tárhely 95%a üres és ott a szabad 19X gigabyte, szóval nem azzal van a gond hogy nem aktiváltam vagy ilyesmi.

Arról nem beszélve hogy a lemezterületemmel problémázik. Lehet ez nem tiszta nálam, de akkor most az icloud finder mappám egy felhő tárhely vagy olyan tárhely ami a felhőben IS meg a gépemen IS megvan? Ha így van akkor lehetséges csak a felhőbe pakolni a dolgokat hogy ne foglaljanak helyet a gépen?

Bármilyen tanácsnak örülnék.

Előre is köszi!

hypee96

hypee96
Az összes posztok száma:  17
Csatlakozva  19-06-2015

21 December 2017 14:59

egyszeregykiralyfi - 20 December 2017 01:25 PM

Sziasztok!

Nekem egy olyan kínom lenne, hogy minap sikerült megosztani egy családi 200gigás tárhelyet (én felnőtt résztvevő vagyok). Sikerült elfogadni mind a telefonn (6S) mind pedig a macbookon (11inch early). A probléma hogy amikor a finderen feltöltögetném a filekat icloud driveba nem kezeli le az üres 190gigát továbbra is csak az ingyenes 5 gigámmal gazdálkodik. Ez abban nyílvánul ha meg ha szimplán belehúzok egy 6-7 gigás mappát akkor már nem engedi mert nincs elég tárhely. Hogy tudnám kihasználni a tárhelyet és feltölteni rá a gépen lévő filekat? Valami külön mód van rá? Rendszerbeállításoknál látom hogy a tárhely 95%a üres és ott a szabad 19X gigabyte, szóval nem azzal van a gond hogy nem aktiváltam vagy ilyesmi.

Arról nem beszélve hogy a lemezterületemmel problémázik. Lehet ez nem tiszta nálam, de akkor most az icloud finder mappám egy felhő tárhely vagy olyan tárhely ami a felhőben IS meg a gépemen IS megvan? Ha így van akkor lehetséges csak a felhőbe pakolni a dolgokat hogy ne foglaljanak helyet a gépen?

Bármilyen tanácsnak örülnék.

Előre is köszi!

Hello! Az én próblémám megoldódott, bár részben bele futottam ebbe is. Köszi a válaszért Lukathernek!

Nálam is szintúgy ugyanez volt, megvásároltam a tárhelyet, de nem volt hajlandó feltöltögetni rá magától a dolgokat, úgyhogy több mindent is megpróbáltam aztán megjavult:

- iCoudból ki- majd beléptem
- Lecsatlakoztattam az iCloud drive-ot a gépről, lementettem mindent, kitöröltem a mentést (mivel nem volt rá szükségem, hiszen a gépemen rajta volt minden) majd visszacsatlakoztattam. Ilyenkor a gép már felismerte hogy van szabad hely és automatikusan elkezdte felpakolni a cuccokat.

Amennyire tájékozott vagyok a témában az előző válasz megválaszolja a második kérdésedet is. Be volt kapcsolva az iCloud drive-om és a storageomban 100 gigás iCloud drive feliratú csík mutatott, mivel az iCloud be volt kapcsolva, de nem tudta feltölteni rá az adatokat, hiszen 5gb tárhelyem volt össz-vissz iCloudon. A Cloud arra jó, hogy tárolj, de ez nem azt jelenti hogy feltétlenül csökkeni fogg a tárhely a gépeden. Ha valamit azonnal el akarsz érni a gépről (például egy programot) akkor azt a cloud nem fogja felrakni a felhőbe, mert használod. Viszont ha van mondjuk 50gb képed, akkor azt fel tudod úgy pakolni (ha jól értelmezem) hogy ne foglaljon helyet a gépeden (viszont nyilván nem is lesz rajta offline a gépen). Szóval a belső tárhelyet effektíve nem tudod növelni vele, viszont nagyobb szabadságot kapsz, plusz iCloudból vissza tudod állítani a gépet (nyilván csak a rajta lévő adatokból) ha esetleg összeomlana a rendszered.

:- )

egyszeregykiralyfi

egyszeregykiralyfi
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  20-12-2017

22 December 2017 12:15

Szóval az Icloud az tanulékony és azt tárolja csak a felhőben amit nem használok amit meg igen azt meg itt is ott is? Elég bonyolultnak hangzik, de valahogy biztos be lehet állítani mit rakjon csak a felhőbe és mit közvetítsen?

Köszönöm a válasz!

Apróhirdetések

Hírek

Cserélve lesznek a billentyűzetek

2018. 06.23. @ 10:30
3

Szivárogtat a Quick Look

2018. 06.21. @ 10:43
1