Macbook ultra kezdő

trimate

trimate
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  11-12-2017

11 December 2017 22:44

Sziasztok,
Rovid es tomor leszek.
Csajomnak van egy Macbook Pro-ja.(nemet a gep). Kikapcsolta, majd beugrott-ha jol ertettem- egy ilyen vissza allito panel. Megprobalom lerakni a kepet.

https://www.apfeltalk.de/community/attachments/macos-sierra-recovery-mode-reinstall-png.142175/

Otletem sincs hogy mi ez, mit csinaljak. Elvesznek e az adatok, fajlok, stb.  Halas lennek ha irnatok egy privatot nekem, hogy ilyenkor mi a teendo, mert meg vagyok love itt a vizsgaidoszak kellos kozepen.

Koszonom szepen elore is a segitokesz kommenteket/uzeneteket.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13212
Csatlakozva  27-02-2004

12 December 2017 04:02

Talán megsérült a rendszerpartíció, ezért a recovery-partícióról indult el a gép.
Először a Festplattendienstprogrammal ellenőrizni kell a rendszerpartíció meglétét, ill. megpróbálni kjavítani.
Ha látszólag rendben van, talán csak elállítódott a “Startup disk”, bootolásnál nyomva kell tartani az “alt” gombot, ezután kiválasztani a korábbi rendszerpartíciót, majd sikeres bootolás után a Control panelben beállítani az indítólemezt.
Az újratelepítés elvileg meghagyja a személyes adatokat, de ha elszállt a rendszerpartíció, akkor azok már elvesztek, adatmentő szoftverre van szükség.
Ez is mutatja, hogy mentésre (backup) szükség van, nem csak a vizsgaidőszak közepén.

(Mikori gép, milyen rendszer van rajta?)

trimate

trimate
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  11-12-2017

12 December 2017 10:24

2 éves, de azt meg nem tudom neked mondani hogy mikor rendszer van rajta. Egyreszt mivel nemet, masreszt nem az enyem es sajnos nem kovettem, hogy a baratnom mit alkot rajta… :/

Apróhirdetések

Hírek

Cserélve lesznek a billentyűzetek

2018. 06.23. @ 10:30
3

Szivárogtat a Quick Look

2018. 06.21. @ 10:43
1