Virtualbox költöztetése másik gépre

Logar

Logar
Az összes posztok száma:  114
Csatlakozva  09-12-2007

06 December 2017 04:03

Sajnos nem sikerült -többszöri nekifutásra sem- a VirtualBox VM költöztetése. Két majdnem teljesen azonos MacBook Pro-ról van szó. Sőt az új gépen még a felhasználó nevet is ugyanazt adtam meg, hogy könnyebb legyen a költözködés. Már a többi programok adatai (fotók, doc, txt etc) simán átkerültek.
Itt először az egész VitrualBox VMs foldert, valamint a Libray - Application support alatt lévő VirtualBox foldert is áttettem az új gépen ugyanoda ahol a régin volt.
Ezután az új gépen létrehoztam egy új VirtualBox telepítést. Megadtam neki hol találhatók az áttelepített fájlok.
A VirtualBox elinditása után azonnal hibaüzenettel leállt (nem találja a kernelt).
Ezután a machine export és a machine import jött, Itt is simán átmentek a dolgok, (importálás sikeresen befejezve) de az elindítás után megintcsak ugyanaz a hibaüzenet.

Ki tudja hol és mit kéne csinálnom, hogy működjön a VirtualBox VM az új helyen is?
Köszi.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13102
Csatlakozva  27-02-2004

06 December 2017 09:16

Logar

Logar
Csatlakozva  09-12-2007

06 December 2017 17:28

Köszi szépen. Ezt kerestem, de talán nem a jó helyen. Mivel másoknak is ez a gondja, biztos, hogy megoldható ezek alapján.

Logar

Logar
Csatlakozva  09-12-2007

06 December 2017 17:47

Most letöltöttem a legújabb Virtualbox 5.2.2 és avval is ugyanaz a helyzet. A kernel module nem töltődik be. Ki tudja, hol lehetne a “suplibOsinit what: 3” sort módosítani?
Talán valakinek már sikerült itt is telepítenie a VirtualBox-t a 10.13.1 (High Sierra) alá.
Tennék ide egy screenshot is. Tényleg nem lehet ide képeket feltenni? Nem látok ikont rá.
Köszi a segítséget.
Pista

Logar

Logar
Csatlakozva  09-12-2007

06 December 2017 18:54

Még elfelejtettem kihangsúlyozni, hogy a VirtualBox költöztetés két ugyanolyan (10.13.1) oprendszer között történt. A régi gépen szépen működött, és ma is megy, ha arról a hd-ról bootolom a gépet. Az új gépen viszont a 10.13.1 (High Sierra) új telepítés!
Szóval teljes rejtély, hogy miért nem töltődik be a kernel modul, ezért nem megy a Virtualbox az új helyén.

Köszi.
Pista

Logar

Logar
Csatlakozva  09-12-2007

07 December 2017 04:42

Végre megoldottam a problémát. Most már ideírom azok kedvéért akik esetleg nem tudnak angolul (vagy nem akarják átrágni magukat azokon a forum bejegyzéseken.
Tehát előszöris ahhoz, hogy tiszta lappal induljunk neki minden maradék Virtualbox programrészt el kell távolítanunk. Vigyázat a .vdi fájlt (rendszerint 20-30GB!) azt ne, mert abban van a saját telepített guest op rendszered.
Az eltávolítás (uninstall) program megtalálható a telepitőn, itt a kép jobb oldalán látod:
https://www.dropbox.com/s/0u4ug6kwifbxg5r/Screen Shot 2017-12-06 at 7.21.59 PM.png?dl=0
Ez megnyitja a terminált és lefuttatja az uninstall-t, persze admin jog kell hozzá! Ideteszem a terminal naplóját, hogy lásd nekem is gond volt vele,de lefutott végülis:
https://www.dropbox.com/s/za4vx2igz3qzgfs/Screen Shot 2017-12-06 at 7.36.56 PM.png?dl=0
Ha most is beleütközöl a telepítés után ebbe a hibaüzenetbe:
https://www.dropbox.com/s/90w1owkaoduy7ap/Screen Shot 2017-12-06 at 8.37.32 AM.png?dl=0
akkor menj a Rendszer beállítások (System Preference) alá és meglátod, hogy az Oracle telepítés le van tiltva.
https://www.dropbox.com/s/icu35fwiewkhzbs/Screen Shot 2017-12-06 at 6.18.15 PM.png?dl=0
Amint ezt feloldottad, máris telepíthető lesz a VirtualBox.
Még annyit, hogy amikor letöltöd a telepítő csomagot ajánlatos az extended package-t is levenni rögtön, és a telepités után azt is feltenni. (Nekem pl. addig nem indult el a régi .vdi-ről, mert azon az usb már be volt állítva) Szóval ezért ajánlatos azt is feltenni.

Remélem elég részletes volt a leírásom, és sok sikert mindenkinek, akit ez megszivatott korábban.
Pista (most már árulja el valaki, hogy lehet ide képet feltenni). Egyszerűbb lenne, mint linket beilleszteni.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

07 December 2017 06:25

(Képet úgy tudsz beilleszteni, hogy a linkjét img tagek közé teszed, a “Válasz”, ill. “Szerkesztés” gomb mögött találsz ehhez segítséget – “Szerkesztő eszközök megnyitása”.)

Logar

Logar
Csatlakozva  09-12-2007

07 December 2017 07:13

Köszönettel vettem a jótanácsot. Példaként most kipróbálom, hogy a korábbi cikkemből a kép megjelenik-e itt

Amint a Poszt előnézetét lehívtam ott sajnos csak egy kocka jelent meg egy kérdőjellel. Biztos, hogy megint elrontottam valamit. Na de mi a hiba? A link élő és mőködik más környezetben.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

07 December 2017 08:31

Inkább szerkeszd az előző hozzászólásod (a #6-ot).

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  990
Csatlakozva  18-10-2008

07 December 2017 13:18

Logar - 07 December 2017 07:13 AM

Köszönettel vettem a jótanácsot. Példaként most kipróbálom, hogy a korábbi cikkemből a kép megjelenik-e itt

Amint a Poszt előnézetét lehívtam ott sajnos csak egy kocka jelent meg egy kérdőjellel. Biztos, hogy megint elrontottam valamit. Na de mi a hiba? A link élő és mőködik más környezetben.

A www-t írd át a linkben dl-re:

Apróhirdetések

Hírek

Kínos hibák az Apple rendszereiben

2018. 01.17. @ 10:22
0