MacBook Air 13 admin probléma

Yferi

Yferi
Az összes posztok száma:  25
Csatlakozva  23-03-2004

29 November 2017 21:09

Használtan vettem egy itt hirdetett Macbook Air 13 Mid 2013 gépet. Hasít ahogy illik, de…..
....az eladó hölgy gyomlált egy jót, mielőtt eladta volna a gépét. Eközben sikeresen kiirtotta az admin joggal rendelkező felhasználót, és lett helyette egy belépő felhasználó, akinek semmiféle joga nincs. Szoftvert telepíteni sem.
Erre azonban a gép átvételekor nem jöttem rá. Valahogy mégiscsak szeretném használni a gépet!
Na ilyenkor mi van?

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2016
Csatlakozva  19-02-2009

30 November 2017 05:46

Szia, elindítod a gépet Recovery módban (alma+R) és újratelepíted a rajta lévő rendszert. Nem kell törölni a vinyót.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13070
Csatlakozva  27-02-2004

30 November 2017 05:58

Kíváncsi lennék rá, hogyan csinálta (a hölgy).

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1629
Csatlakozva  02-09-2005

30 November 2017 07:52

Minden garazsban tartott Macbook orvos-nyugdijas hogy tulaja meg tudja ezt csinalni.

Yferi

Yferi
Csatlakozva  23-03-2004

30 November 2017 13:14

Erős a gyanúm hogy mivel nem szakember, bátran törölt mindent, amit csak személyes dolognak gondolt. Jelen pillanatban úgy látom, hogy a telepítőpartíciót is legyalulta. Na ilyenkor mi a helyzet? Tudtok valami megoldást? Előre is köszönöm. Yferi

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  54
Csatlakozva  02-03-2010

30 November 2017 14:31

Üdv. Küldtem privát üzenetet.

Yferi

Yferi
Csatlakozva  23-03-2004

02 December 2017 10:04

Köszönöm szépen a segítő hozzáállást, a probléma végül megoldódott.
A kiindulási helyzet:
Eladás előtti nagytakarításból, adódóan egy darab user maradt a gépen, aki nem adminisztrátorként szerepelt.
Következmény:
Alkalmazások telepítése lehetetlen. A gépen egyetlen partíciót látni ebből a júzer pozícióból, lehet hogy a telepítő partíciót is sikerült levakarnia… A csuda sem tudja.
Javasolt megoldások: Indításkor (alma)-R-rel újrahúzni a rendszert - Macőrült tanácsa.
Ugyan a cső innenső végéről nem tudni van-e még telepÍtő a gépen DE a tanács megfogadva, - a Mac kisagyában még látszik a telepítő! - rendszer újrahúzva. Ugyan egy óra tömény unalom a gép nellett na de majd…..!
Döbbenet, ugyanaz maradt minden, a korábbi unter-user él a gépen, további alkalmazástelepítés nuku.
Tétova matatás után iStyle Duna Pláza betérő mert útba esik. Aranyos ifjoncok megértették a problémát, majd elirányítottak az Andrássy úti boiltba. Ott van a szakember majd ő. Mivel leparkolni nem sikerült inkább hazaautóztam az Andrássyról. A Macbook közben gátlástalanul vigyorgott a hátsó ülésen.
Otthon már várt két üzenet. Az elsőt Veterán írta, miszerint “Minden garazsban tartott Macbook orvos-nyugdijas hogy tulaja meg tudja ezt csinalni.” Ugyan nem egészen értettem, de valami azt súgta, hogy szerinte van megoldás.
A másik üzenet Switchertől jött, hogy ő meg tudja oldani. (Budaörs - XVI. ker reláció) Nagyon megörültem a lehetőségnek, de aztán eszembe jutott a számítógépek mellett eltöltött (2017-1981=) harminchat év.
Meg a prog. mat diploma.
Meg az első alkalom, amikor Ubuntut bűvöltem fel a hálószobai laptopomra.
És minden világossá lőn.
Gép elő, alma-R ismét, Macintosh HD partíció “satu-gyalu” és immáron tökéletesen kézből etethető High Sierra csühöl a masinán.
Még egyszer hálás köszönet mindegyikőtöknek. Nélkületek biztosan nem sikerült volna. Jó fejek vagytok.

Apróhirdetések

Hírek

iMessage Androidra??

2017. 12.13. @ 10:47
0

2017 legjobb alkalmazásai

2017. 12.11. @ 03:42
0