1.1 Macpro Macmini wifi kartyaval hosszu ideig bootol

dino

dino
Az összes posztok száma:  77
Csatlakozva  12-06-2005

27 November 2017 19:00

Sziasztok, kovetkezo problemam lenne. Adott egy 2006 os intel GMA 950 VGA s macmini amit mar korabban szetbontottam, mert ventiszenzor hibas volt, betettem a szekrenyben, hogy majd jo lesz valamire, de a HDD t, SSD t mar korabban kibontottam okelmebol. Kozben kerult hozzam igen olcson egy 1.1 MacPro is, amiben alapbol nincs wifi airport kartya, egyik este eszembe jutott, hogy mind ket gep, a mini is es ez is egyforma idosek, es elvileg mukodhet a wifi kartya a MacProba is. Remegve probaltam ki, eees mukodik,  nem ejti a jelet, mutatja a rendszer reszletezesenel a kartyat, tehat frankon felosmeri a Lion.
Egy gondom megis akad, megpedig a bootolas, sokkal hosszabb ideig bootol a gep,mint korabban. Konkretan, mielott a ragott alma logo bejon sokaig vilagos kepernyo fogad, majd egy ido utan megjekenik a ragot alma es ez utan annyi a boot ido, mint ami normalis. Miert lehet ez? Miert van szunet sokaig a logo elott? Talalkoztatok mar ilyennel?
Koszi elore is a segitseget.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13102
Csatlakozva  27-02-2004

27 November 2017 20:29

Nézd meg “verbose”-módban, mivel foglalkozik. (Talán a kextcache-t építi újra, na de mindig?)

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2020
Csatlakozva  19-02-2009

28 November 2017 06:33

Helló, nézd meg a firmware verziót és update-eld az utolsó hozzáillőre. az about this mac-ben / system utility-ben találod.
egy ehhez hasonló számsort: MP11.005C.B04
Ha ez az utolsó, akkor is töltsd le és menj végig a firmware update folyamatán. telepítés majd hosszan nyomva power gomb, amíg nem sípol.
ez a legtöbb boot hibára megoldás lehet.

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

28 November 2017 08:55

Ma este megnezem, de addig is.
Csak ezt talaltam, ez jo hozza?
https://support.apple.com/kb/DL206?locale=hu_HU
Szerk:
Egyebkent meg nagyon koszonom mindenkinek aki segiteni probal, ez a firmware ez jo otletnek tunik.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

28 November 2017 09:00

reméljük jó hozzá, de úgyis kiírja, ha nem tetszik neki. ha a telepítés után nem sípol, akkor is a power gombot kell hosszabban nyomni. megjelenik egy folyamatjelző csík.

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

28 November 2017 15:40

feketekave - 28 November 2017 09:00 AM

reméljük jó hozzá, de úgyis kiírja, ha nem tetszik neki. ha a telepítés után nem sípol, akkor is a power gombot kell hosszabban nyomni. megjelenik egy folyamatjelző csík.

Ez van a gepen jelenleg:

Boot ROM Version:MP11.005c.b08
SMC:1.7f10

Majd probaltam letolteni, amit fent irtunk, telepitesnel aszongya, hogy:
Alert
This computer does not need this update.

Es kilep a telepitesbol
Hogyan tovabb?

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  55
Csatlakozva  02-03-2010

28 November 2017 16:08

Esetleg egy sima Pram reset lehet hogy megoldja a problémát. A másik ötletem hogy a hálózati beállításoknál ha netán ethernet kábelen jön a net de a lista elején a Wifi van akkor első helyre az ethernetet kellene beállítani.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

28 November 2017 16:37

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

28 November 2017 16:40

ezek ugyanazok, mint amik most vannak a gépen. attól függetlenül a power gombot tartsd lenyomva egyszer indítás előtt…. hátha még felvesz valamit a boot-rom-ba. Ha nem csinál semmit, ártani nem ártottál vele.

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

28 November 2017 20:37

Joci57 - 28 November 2017 04:08 PM

Esetleg egy sima Pram reset lehet hogy megoldja a problémát. A másik ötletem hogy a hálózati beállításoknál ha netán ethernet kábelen jön a net de a lista elején a Wifi van akkor első helyre az ethernetet kellene beállítani.

Mi ismerjuk egymast :) te is egy rendes ember vagy!
Megvolt a Pram Reset, a wifi is az elso sorban szerepel.

A powegromb nyomvatartas is megvolt,
Osszessegeben, mintha egy picit javult volna, de meg mindig var boven az alma logo elott.

A firmwaret nem piszkaltam, mert ugyan az van fent.

Szerk: Megmertem az idot, eloszor ugye van a sotet kepernyo, mikor atvalt a vilagosra innen merve pont 10sec az alma logo megjelenese.
Gepben SSD van innetol kezdve az alamlogo utan a szerencsekerek masfelet fordul es jon a desktopkep.

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

28 November 2017 21:02

Verbose mod, ha valakinek mond valamit.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

28 November 2017 21:18

Egyrészt van lemezellenőrzés (fsck), másrészt smcRead error, de ez utóbbi talán csak a Lion miatt.

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

29 November 2017 06:27

Ezekre mi a gyogyszer? Mit javasolsz? Milyen hibara utalo jelek ezek?
Miert mondtad, hogy lehet a Lion miatt? Mi a baj a Lionnal?
Koszi.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

29 November 2017 12:18

Ha működés közben file-rendszer-hibát talál, azt bootolásnál javíttatja, emiatt hosszabb a boot-idő – de vagy nem sikerül megjavítani, vagy a hiba újrakeletkezik – ez pl. előfordulhat memóriahibánál, bár ebben a gépben ECC-s memória van.
(Végezz lemezellenőrzést.)

Lehetséges, hogy a Lion olyan SMC-értékeket akar kiolvasni, amiket ez a gép nem tárol, emiatt a hibajelzés és a “fall back to old SMC mode” üzenet – de hogy ez mennyire hosszabbítja meg a bootolást, azt nem tudom.

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

29 November 2017 12:29

Gondolom sima jogjavitas ezt nem nem oldja meg, milyen progival nezzem meg, te mit javasolsz?
Koszi.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

29 November 2017 15:06

A jogjavítás az más, Disk Utility – verify disk.

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

29 November 2017 20:08

Megneztem, nem segitett :(

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

29 November 2017 20:12

Ha kiveszed a kártyát, felgyorsul a bootolás?

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

29 November 2017 21:02

Titi - 29 November 2017 08:12 PM

Ha kiveszed a kártyát, felgyorsul a bootolás?

Kivettem, mar igy sem gyorsul fel. Mondjuk hiaba vetem ki a rendszer leirasban szerepelt a driver, azt nem szedte ki, nemtom van e koze hozza…nem hiszem. Lehet ujra kene telepitenem az egesz HDD t?

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

29 November 2017 21:16

Emiatt ne izgulj, ritkán kell bootolni. a másfél körös forgó kerék igen jónak mondható.
(Hopp, van beállítva startup disk? T.i. néha elfelejti…)

A system.log-ban is megnézheted, van-e még mindig fsck bootolásnál.
(+ ha nem javul, próbálj egy “sudo kextcache -e” parancsot lefuttatni terminálban.)

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

29 November 2017 21:59

Titi - 29 November 2017 09:16 PM

Emiatt ne izgulj, ritkán kell bootolni. a másfél körös forgó kerék igen jónak mondható.
(Hopp, van beállítva startup disk? T.i. néha elfelejti…)

A system.log-ban is megnézheted, van-e még mindig fsck bootolásnál.
(+ ha nem javul, próbálj egy “sudo kextcache -e” parancsot lefuttatni terminálban.)

Ember!  Minden tiszteletem a tied! Megfejtetted! Koszonom, hogy nem adtad fel!
Startup disket felejtette el. Most mar egybol jon a sotet kepernyo utan a ragottalma logo :)
Nem var 10 secet. Semmit nem var. Bootol, mint allat.
Nagy koszonet megegyszer, de ha mar itt tartunk kerdeznek meg valamit.
Sok mackem van,  van egy zenekarom, persze csak hobbi, munka mellett. Macproval szoktam kidolgozni a zeneket, van egy 3.1 es macprom is zenelni,  abban 48GB ram van, tudom ECC sek a ramok, az normalis dolog, hogy itt meg sotet kepernyo van a 3.1 es macpronal almalogo elott 6-8 sec ig? Majd ez utan mar nincs ilyen vilagos kepernyo, csak a ragottalmaje es innen bootol egybol. A sok ramra gondolok, hogy atnezi boot elott…vagy ez hulyeseg?
Mas, valahol irtad, hogy jobb szerinted a Mountain Lion, mint a sima Lion. Miben nyilvanul ez meg? Feljebb ML. nal a 3.1 es macpron nemigen tudok menni, mert logic9 et hasznalok, es ugytudom a kapitannyal az mar nem annyira kompatibilis…
Raadasul minnel ujabb egy osx annal kevesebb bencsmarkot tud.
Koszonom, koszonom, koszonom….

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

29 November 2017 22:20

dino - 29 November 2017 09:59 PM

van egy 3.1 es macprom is zenelni,  abban 48GB ram van, tudom ECC sek a ramok, az normalis dolog, hogy itt meg sotet kepernyo van a 3.1 es macpronal almalogo elott 6-8 sec ig? Majd ez utan mar nincs ilyen vilagos kepernyo, csak a ragottalmaje es innen bootol egybol. A sok ramra gondolok, hogy atnezi boot elott…vagy ez hulyeseg?

Passz, ugyanaz a módszer: verbose-mód, illetve system.log … de pl. ha PCI-express kártya van benne, az is mehosszabbít(hat)ja a bootolást.

Mas, valahol irtad, hogy jobb szerinted a Mountain Lion, mint a sima Lion.

Ééééén?
A “hülyeségek” 10.7-tel kezdődtek, sokak szerint ez a rendszer nem sikerült túl jól, 10.8-ban kissé helyrepofozták, a többiről sem tudok a Logic-kal kapcsolatban nyilatkozni.
(Visszasírom a 10.6-ot.)

dino

dino
Csatlakozva  12-06-2005

30 November 2017 09:00

Igen, van benne 2db UAD2 DSP kartya. Akkor azt lesegetheti boot elott. Azthittem a 48GB ECC s RAM tart neki addig., ire atlapozza, de akkor nem.

quote]Mas, valahol irtad, hogy jobb szerinted a Mountain Lion, mint a sima Lion.

Ééééén?
A “hülyeségek” 10.7-tel kezdődtek, sokak szerint ez a rendszer nem sikerült túl jól, 10.8-ban kissé helyrepofozták, a többiről sem tudok a Logic-kal kapcsolatban nyilatkozni.
(Visszasírom a 10.6-ot.)

Na ha van meg turelmed, akkor leirgatnad, konkretabban is, hogy mit pofoztak helyre a 10.8 ban, ami a 10.7 ben hulyeseg volt? Sajna 10.6 mar nem akarnek feltenni, mert van olyan pluginem, aminek 10.7 a minimum konfigja.
Viszont oriasi gebasz, hogy felfele, legyen az rendszer, vagy logic, mar rengeteg utkozesi problema van a regebbi stuffokkal, holott a regi stuffok a mai napig nagyon jol hasznalhatoak. Legfokeppen egy regi gepet mar fillereke lehet venni, hala az apple nek (direkt kisbetuvel) hogy ilyen inkompatibilitasi problemak vannak rendszerenkent. Na, meg, hogy ilyen idokozonkent uj rendszert adnak ki. Most oszinten, mi baja van egy 10.6 nak? Azon kivul, hogy, hogy senki nem fejleszt ra mar semmit, lassan mar egy bongeszo sem mukudik rajta. Azert ez szemet munka…nem kicsit! Legfokeppen azert, mert az ujabb rendszerek nem tudnak annyival tobbet, es joval lomhabbak is.
Viszont vitathatattlan, hogy ezek miatt nagyon olcson lehet regi Macket venni. Viszont erossen meditalni kell, hogy melyik bongeszovel lehet meg kompromisszumok aran hasznalni. A regi appok, jo appok azokkal nincs gond, teszik a dolgukat, az ujabbak sem tudnak annyival tobbet, mint amennyivel globalisan tobbe kerulnek geppel egyutt, mert a gepet is kell szamolni, nem csak az app koltsegeit. Berbol elek, munkas ember vagyok, nem tudom megfizenti egy uj gep arat, de ha megtehetnem, akkor is sajnalnam, hogy baromi hamar elevul, mint egy sima pece. Azert regen a PPC s idokben nem igy volt. Nagyobb erteket kepviselt. Na mindegy,ez mar csak ez en velemenyem. :)
Most kellemesen csalodtam az itt forumozokban, utoljara,(par eve:)) mikor erre jartam, nem nagyon akart senki segiteni, vagy csak rossz helyre irtam akkor.
Koszonom megegyszer.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

01 December 2017 05:07

Na ha van meg turelmed, akkor leirgatnad, konkretabban is, hogy mit pofoztak helyre a 10.8 ban, ami a 10.7 ben hulyeseg volt?

Régen volt az már… de szerintem a 10.7-tel indultak el a mai irányba, aminek a szokásos gyerekbetegségeit a 10.8-ban javították.
Nálam napi használatban közel egy évvel ezelőttig a 10.6 volt, az újabb rendszerek egy másik partíción pihentek, néha frissítve.

Apróhirdetések

Hírek