Furcsa paca a retina monitoron

sskgbr

sskgbr
Az összes posztok száma:  40
Csatlakozva  23-09-2007

22 November 2017 18:29

Az alábbi probléma megoldásában kérek segítséget.
Van egy aránylag fiatal (2016. decemberi vásárlású, tehát garanciális) MBP készülékem. Egy ideje olyan hibajelenséget produkál, amelyet az egyik szervizben sem tudtak orvosolni.
Alvó állapot után, ha felnyitom vagy más módol felébresztem, akkor egy pillanatra olyan kép villan fel, mintha a monitorra ráborult volna egy festékes paletta tartalma. Egy színes paca látható. Ritkábban de az is előfordul, hogy a bootolásból jól ismert “alma és alatta a csík” kép jelenik meg, de fehér háttérrel, az alma piros és a csík vagy zöld vagy kék.
Ezután minden frankón megy tovább. Vagyis igazából csak zavaró látvány és egy pillanatra csupán.
Ugyanakkor attól félek, hogy ez a jelenség fokozódik és abból adódóan lesznek gondjaim. Sőt, az sem elhanyagolható probléma, hogy ezt minden bizonnyal (mondhatni teljes bizonyossággal) valami rendellenesség okozza, amit illene megszüntetni.
Az igazsághoz még hozzátartozik, hogy ez a bizonyos paca általában az éppen aktuális (mert emiatt most gyakran változtatom) asztalkép valamiféle lenyomata, követi az alakzatot. De ez nem mindig van így.
Nekem az is nagy segítség lenne, ha egy olyan garanciális szervizt ajánlanátok, ahol nem úgy adják vissza a gépet, hogy újrahúzzák az oprendszert és kész. A hiba pedig továbbra is fennáll. Azt is mondták, hogy ők nem tapasztalták, holott, amikor bevittem együtt néztük meg a szakemberrel és akkor is produkálta a hibát. Pafffff!
Tehát oda nem akarok visszamenni.
Az oprendszer High Sierra.
Mi lehet a baj?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13070
Csatlakozva  27-02-2004

22 November 2017 20:29

Kibicként: vásárolj hozzá gyorsan AppleCare-t, hogy akkor is javítsák, ha netán nem kerül bele visszahívási programba.

Apróhirdetések

Hírek

iMessage Androidra??

2017. 12.13. @ 10:47
0

2017 legjobb alkalmazásai

2017. 12.11. @ 03:42
0