Time capsule

KicsiLevi

KicsiLevi
Az összes posztok száma:  27
Csatlakozva  11-01-2014

14 November 2017 00:29

Sziasztok!
Az történt a TCvel, hogy áramszünet után nem akar többet indulni. Folyamatosan világít a narancssárga led. Próbáltam újraindítani többször többféleképpen, de az eredmény semmi. Próbáltam resetálni, de arra sem reagál. Egyszer meg történt ilyen, de akkor sokadik próbálkozásra elindult. Most nem. Úgy hallom hogy a hard dolgozik benne, de nem vagyok teljesen biztos benne. Próbáltam kabellel összekötni a géppel, de úgy sem csatlakozik. Van valakinek valami jó ötlete?

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1104
Csatlakozva  19-02-2010

16 November 2017 21:50

A kis reset lyukat próbáltad 5-10 mp-ig nyomva tartva resetelni? (pl. kiegyenesített gemkapoccsal)
Utána újra be kell állítani Airport Utility-vel, ha látja a Mac vagy iPhone/iPad.
Ha így nem megy, akkor szerviz :(

KicsiLevi

KicsiLevi
Az összes posztok száma:  27
Csatlakozva  11-01-2014

16 November 2017 22:47

Köszi. Hát bonyolultabb. A reset lyuk nyomkodasra egyáltalán nem reagált sajnos egyszer sem. Kiszedtem a hardot, teszteltem, semmi baja a program szerint. Osszeraktam, s elindult. Aztán ki kellett kapcsoljam hogy a helyére tegyem. Visszakapcsnál megint nem indult. Aztán 8-10edik áramtalanítás-bekapcs után elindult nagy nehezen. Most megint megy, gondolom a következő áramszünetig :(
És fogalmam sincs, hogy mi a megoldás erre. Gondolom táp bajos lesz/vagy már az

mersereg

mersereg
Az összes posztok száma:  958
Csatlakozva  21-11-2013

12 December 2017 16:10

Ha én a Time Capsule-t csak Time Machine-re akarom használni vezeték nélkül, akkor a hálózatra kell csatalkoztatni? Meg lehet anélkül is oldani, hogy nem megy bele LAN drót?

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  979
Csatlakozva  18-10-2008

13 December 2017 09:07

Time Machine mentést készíthetsz rá a hálózatodra kizárólag wifin kapcsolódó számítógépekről de az állandó kábeles kapcsolat a routereddel nem mellőzhető.

Forrás: https://discussions.apple.com/thread/7511086?start=0&tstart=0

mersereg

mersereg
Csatlakozva  21-11-2013

17 December 2017 00:34

miért? nem értem

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

17 December 2017 01:10

A TM vagy közvetlenül kapcsolódik (kábellel) a géphez, amiről bizt.ment. készül, vagy közös hálózaton kell lennie a géppel (wifi-s vagy lan kapcsolat kell a hálózathoz). Tehát, ha wifi-s mentést akarsz, akkor dugd a TM célpontot (A Time Capsule-t) a routeredbe és nem kell a wifi-jét sem bekapcsolnod a TC-nek (ha bekapcsolod, akkor híd módba kapcsold, így nem az fogja kiosztani az IP címeket, hanem továbbra is az alap routered), és választhatsz a két wifi közül (Time Capsule vagy az alap router). Ha nem dugod be a Time Capsule-t a routerbe, akkor külön kell kapcsolódnod hozzá minden mentésnél. (Gondolom, van egy külön routered, amivel netezel.)

mersereg

mersereg
Csatlakozva  21-11-2013

17 December 2017 17:51

Ha van benne egy vezeték nélküli adó és vevő, és a gépen is van, akkor nem értem, hogy miért kell harmadik eszköz/hálózat a kapcsolathoz.

Más kérdés: azt tudom, hogy a TC alkalmas arra, hoyg egy gépről idővonalszerű backupot készítsek és automatikusan szikronizáljam, de azt is lehet hogy egy gépről csak egy pillanatfelvételt? Csak a régi gépemről szeretnék egy backupot. Továbbá azt lehet-e hogy a régi gépemről készült backupot később egy másig gépen vissza tudjam nézni, netalán rárakni? Tehát másik MacBook és másik OSX verzió

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

17 December 2017 19:07

Nem kell feltétlenül harmadik eszköz, csak amikor a biztonsági mentést akarod, akkor külöm kell kapcsolódni a TC-hoz. (Gondolom, van otthoni wifi-d, amiről olyankor le kell kapcsolódni és átkapcs. a TC-ra.) Így nem tud az automatikus mentés dolgozni.

Úgy tudom, hogy ha ugyanaz a felhasználó (+jelszó) mindegyik mentésnél, akkor bele tudsz nézni a mentésekbe más gépről, OS-ből, Finder-ben is tudsz a mentett fájlok között böngészni.

Apróhirdetések

Hírek

iMessage Androidra??

2017. 12.13. @ 10:47
0

2017 legjobb alkalmazásai

2017. 12.11. @ 03:42
0