Yosemite downgrade, de hogyan?

gabor83

gabor83
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  28-10-2006

05 November 2017 18:00

Sziasztok!

Az alábbi probléma megodlásában kérnék segítséget, nekem már elfogyott a tudományom a hivatalos support alapján is.

iMac 2011 nyári gép az elmúlt időszakban folyamatosan Safari gondokkal nyaggatott, gyakorlatilag már semmit sem nyitott meg normálisan, ezért gondoltam beadom a derekam és frissítek a High Sierrára. De ekkor jött csak a fekete leves, ugyanis a Logic 9 meg se nyekkent ez alatt már, megoldásként az Appstore-ba irányított, hogy vegyem meg az újat (ez egyébként nem túl kedves szerintem). Szóval jelenleg van egy teljesen használhatatlan gépem, amit szeretnék feloldani.

Úgy olvastam, hogy Yosemite alatt még menne a Logic és a Safari sem esne össze. Support alapján készítettem egy pendrive-os startup disket, de nem látja a rendszer, így folyamatosan csak a high sierráról tudok újraindítani.

Mit tudtok ajánlani ennek megoldására?

Köszönöm szépen előre is.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13011
Csatlakozva  27-02-2004

06 November 2017 13:14

Meg kell bizonyosodni róla, hogy jó-e az a pendrive. Kell keresni egy Mac-est, aki tud és hajlandó segíteni, pl. “target disk” módban is lehetne telepíteni.

macsupport.hu

macsupport.hu
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  08-11-2017

08 November 2017 16:47

Kedves Gabor83,

Amennyiben nincs biztonsági mentésed, mindenképp csinálj egyet a telepítések előtt! Ha volt biztonsági mentésed még a régi operációs rendszerrel, akkor annak a recovery partíciójáról le tudod törölni a High Sierrát, és visszatölteni a biztonsági mentést. Amint ez megvan, bootolható pendrive nélkül csak le kell futtatni a Yosemite telepítőjét. Amennyiben nem volt Time Machine backup a régi rendszerről, úgy az előttem szólóhoz csatlakoznék, és target disk módban egy másik gépről kell törölni a merevlemezt, és úgy tudsz telepíteni Yosemite-ot. Arra is érdemes figyelni hogy a gép amiről csinálod, alacsonyabb verziószámmal rendelkezzen a Yosemite-nál. (Nem engedi futtatni a telepítőt különben). Ha nincs backup, akkor szükséged lesz még a programok licence-kódjára is. Ha esetleg nem szeretnél vesződni vele, megtalálhatod az elérhetőségeinket a http://www.macsupport.hu oldalon, hívj minket és a helyszínen megcsináljuk!

Üdv

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13011
Csatlakozva  27-02-2004

08 November 2017 22:12

Lehagytad az (X)-et. :)
Egyébként igazad van, de miért kell manapság minden weboldalnak szinte ugyanúgy kinéznie?

daino1991

daino1991
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  28-05-2016

11 November 2017 07:00

Tök jó, most már mindenki hirdethet a fórumban? Szerintem a non-profit megoldásoknál kellene maradni. Az adatokra gondolom szüksége lenne a kérdezőnek, downgradet szeretne adatok megtartásával…

macsupport.hu - 08 November 2017 04:47 PM

Kedves Gabor83,

Amennyiben nincs biztonsági mentésed, mindenképp csinálj egyet a telepítések előtt! Ha volt biztonsági mentésed még a régi operációs rendszerrel, akkor annak a recovery partíciójáról le tudod törölni a High Sierrát, és visszatölteni a biztonsági mentést. Amint ez megvan, bootolható pendrive nélkül csak le kell futtatni a Yosemite telepítőjét. Amennyiben nem volt Time Machine backup a régi rendszerről, úgy az előttem szólóhoz csatlakoznék, és target disk módban egy másik gépről kell törölni a merevlemezt, és úgy tudsz telepíteni Yosemite-ot. Arra is érdemes figyelni hogy a gép amiről csinálod, alacsonyabb verziószámmal rendelkezzen a Yosemite-nál. (Nem engedi futtatni a telepítőt különben). Ha nincs backup, akkor szükséged lesz még a programok licence-kódjára is. Ha esetleg nem szeretnél vesződni vele, megtalálhatod az elérhetőségeinket a http://www.macsupport.hu oldalon, hívj minket és a helyszínen megcsináljuk!

Üdv

Apróhirdetések

Hírek

Megjelent az iOS 11.1.2

2017. 11.17. @ 12:52
0