 Time Capsule Internet gondok

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Az összes posztok száma:  10
Csatlakozva  28-10-2017

28 October 2017 14:16

Üdv következő lenne a problémám, az apple time capsuleval. Vezetéken vagy vezeték nélkül is gondok vannak az internettel. Ha át csatlakoztatom a telekom os modembe az eszközt hasít a net vagy wifin arra csatlakozomát simán megy a net. Amint a  TC re visszacsatlakozom wifin vagy vezetéken egy orökké valoság mire egy googlet is behoz. Újra indítottam először a modemet. Semmi. Aztan csak az  TC-t semmi majd egyszerre. Semmi. Valaki tudna segíteni mi lehet a probléma ? Köszönöm
( Jelenleg is kénytelen vagyok a T-s modemről netezni, csak arról hozza be az oldalt emberi idő alatt.)

Egy másik észrevétel az  tv a  TC-n keresztül csatlakozik, és itt is éeszlelhető pl filmezés közben némi akadás.

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1102
Csatlakozva  19-02-2010

28 October 2017 20:42

Próbáltad resetelni, újra beállítani a TC-t?

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

28 October 2017 20:44

(Gondolom, híd üzemmódban használod.)

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Csatlakozva  28-10-2017

28 October 2017 20:46

vikri - 28 October 2017 08:42 PM

Próbáltad resetelni, újra beállítani a TC-t?

Igen AirPort progival újraindítottam. Nem nagyon állítgattam automatán van

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

28 October 2017 21:15

Én a valódi reset-re gondoltam. A TC-n lévő kis lyukba nyomva v.mi tollat vagy gémkapocsvéget, amíg újra nem indul. Utána mehet az újra beállítás: Vez. nélküli hálózat létrehozásával stb.. A “Hálózat”-nál az “Útválasztómód” legyen “Ki (híd üzemmód)”. Így a telekomos router osztja ki az IP címeket (az szervezi az elosztást), de a TC-n megy a wifi és persze a vezetékes kapcsolat is.

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Csatlakozva  28-10-2017

28 October 2017 21:18

vikri - 28 October 2017 09:15 PM

Én a valódi reset-re gondoltam. A TC-n lévő kis lyukba nyomva v.mi tollat vagy gémkapocsvéget, amíg újra nem indul. Utána mehet az újra beállítás: Vez. nélküli hálózat létrehozásával stb.. A “Hálózat”-nál az “Útválasztómód” legyen “Ki (híd üzemmód)”. Így a telekomos router osztja ki az IP címeket (az szervezi az elosztást), de a TC-n megy a wifi és persze a vezetékes kapcsolat is.

ohh azt még nem próbáltam. Akkor most neki esek. a híd özemmód ki van kapcsolva jelenleg is.
resetelem es jelzek. köszi

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Csatlakozva  28-10-2017

28 October 2017 21:55

vikri - 28 October 2017 09:15 PM

AAAAAAAA visszatért a sebesség.Tölt minden azonnal ahogy az annó így volt :). Nagyon köszi
Mi okozhatta a hibajelenséget? Hogy a jövőben el tudjam kerülni

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

28 October 2017 22:18

Előfordulhatott valami szoftveres “beakadás”... Akár egy áramszünet miatt is. Ezt nem nagyon tudod elkerülni. (Ha gyakori a gond, akkor talán érdemesebb szervizhez fordulni.)

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Csatlakozva  28-10-2017

28 October 2017 22:25

vikri - 28 October 2017 10:18 PM

Előfordulhatott valami szoftveres “beakadás”... Akár egy áramszünet miatt is. Ezt nem nagyon tudod elkerülni. (Ha gyakori a gond, akkor talán érdemesebb szervizhez fordulni.)

1 hónapja vettem újonan. Ez volt az első alkalom.
köszönöm.

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Csatlakozva  28-10-2017

29 October 2017 07:36

vikri - 28 October 2017 10:18 PM

ez így reggelre :=

 TC:

sagemcom Telekom modem?

aztán vissza az  TC re :

ez a latvany fogad és ezek nem csak számok gyakorlatba is észre vehető a különbség :(

megnéztem telefonon is
i6s plus  TC

i6splus sagemcom Telekom

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

29 October 2017 09:33

Sz.tem vedd fel a kapcsolatot az Appletámogatással. (1 hónap után ingyen és gyorsan segítenek!):
https://support.apple.com/hu-hu - innen tovább tudsz lépni… (Bocs! Először rossz linkeket illesztettem be.)

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Csatlakozva  28-10-2017

29 October 2017 10:03

vikri - 29 October 2017 09:33 AM

Sz.tem vedd fel a kapcsolatot az Appletámogatással. (1 hónap után ingyen és gyorsan segítenek!):
https://support.apple.com/hu-hu - innen tovább tudsz lépni… (Bocs! Először rossz linkeket illesztettem be.)

Rendben köszi megpróbálom. Máshol javasolták hogy simplán használjam csak NAS ként. Viszont akkor a mac nem tudja hazsnálni a time machine-t
meg hát őszintén nem csak NAS nak vettem :)

ui:
közben a sagemcom modemben uj slotba dugtam az  TC és reseteltem ( nem kikapcsoltam, hanema. kis gombal reseteltem) Hátha nátha

Van olyan lehetőség az  TC hogy teljesen legyalulni és ujra beállítani ?

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

29 October 2017 10:48

A “kisgombos” reset-tel minden beállítás elveszik, azzal elvileg teljesen legyelulod. Csak adattárolásra is használhatod a TC-t (“NAS”-ként) - wifi hálózatot lekapcsolod, telekom modemre dugod és akkor hálózati meghajtóként kijelölheted time machine célpontnak. (Gondolom, a legújabb firmwire van a TC-n - https://support.apple.com/hu-hu/HT201519 )

Én azért garancia időn belül intézkednék az Apple-lel.

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Csatlakozva  28-10-2017

29 October 2017 11:04

vikri - 29 October 2017 10:48 AM

A “kisgombos” reset-tel minden beállítás elveszik, azzal elvileg teljesen legyelulod. Csak adattárolásra is használhatod a TC-t (“NAS”-ként) - wifi hálózatot lekapcsolod, telekom modemre dugod és akkor hálózati meghajtóként kijelölheted time machine célpontnak. (Gondolom, a legújabb firmwire van a TC-n - https://support.apple.com/hu-hu/HT201519 )

Én azért garancia időn belül intézkednék az Apple-lel.

mindenképp felveszem a kapcsolatot, hátha valami kis egyszerű beállítást nem vettem észre.
Igen, azt kerestem hogy manuálisan rá tudok-e keresni a  TC FW re hogy a legfrisseb van rajta vagy sem. De ezt az airport programban nem találtam :S

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

29 October 2017 11:11

Az iOS app-ban tudod megnézni (a Mac-es Airport Utility a pár évvel ezelőtti megújítása után nagyon béna lett…): rámész az eszküzre az iPhone Airport U-ben és a “verzió”-nál láthatod az aktuálisat és meg is tudod nézni, hogy a legfrissebb-e.

Monostori János Márk

Monostori János Márk
Csatlakozva  28-10-2017

29 October 2017 11:13

vikri - 29 October 2017 11:11 AM

Az iOS app-ban tudod megnézni (a Mac-es Airport Utility a pár évvel ezelőtti megújítása után nagyon béna lett…): rámész az eszküzre az iPhone Airport U-ben és a “verzió”-nál láthatod az aktuálisat és meg is tudod nézni, hogy a legfrissebb-e.

áhh megvan köszi :) 7.7.8 elméletigel a legfrisebb
most pld ( nem elkiabálva ) teszi a dolgát rendesen

Apróhirdetések

Hírek

Megjelent az iOS 11.1.2

2017. 11.17. @ 12:52
0