Sierra telepítés,Hogyan?

*007*

*007*
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  22-10-2017

22 October 2017 13:55

Sziasztok!

Kezdő Mac-es vagyok,és a segítségeteket szeretném kérni!

Vásároltam egy 5.1-es mac pro gépet (Eredetileg 4.1 volt, ha ez számít) Az történt hogy tegnap elindítottam az IDefrag nevű progit ami már majdnem a feladat végéhez ért amikor egyszer csak kilépett minden hiba üzenet nélkül! Onnantól kezdve semmi sem indult el a gépemen,még a Finder is leállt hiba üzenettel, Próbálgattam helyre állítani a rendszert ,de sajnos nem volt biztonsági mentésem és a végére sikerült annyira el csesznem a rendszert (Sierra) Hogy most amikor elindítom a gépet csak a segéd progikat adja be, Disk Utility stb. Meg próbáltam újra telepíteni ,le is töltötte és el is kezdte telepíteni ,viszont a végén hiba üzenettel leállt! Valami olyan szöveggel hogy “A fájlok végleges helyükre másolása közben hiba lépett fel” Az lenne a kérdésem hogy ,hogy tudnám vissza varázsolni a sierrát a gépemre? Nagyon megköszönném ha tudna segíteni valaki:) Előre is köszönöm a válaszokat!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13012
Csatlakozva  27-02-2004

22 October 2017 16:12

Valószínüleg az iDefrag tönkretette a file-rendszert, egyébként sincs igazán szükség a használatára: a nagyobb állományok esetében a rendszer megoldja.

Először próbáld megjavíttatni a partíciót a Disk Utility-vel, ha nem megy, akkor formázd (erase), utána telepítsd újra.

*007*

*007*
Csatlakozva  22-10-2017

22 October 2017 16:18

Köszi!

Az a baj hogy megformatáltam és utána próbáltam telepeni és úgy sem jó:( A telepítés végén jön a hibaüzenet.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13012
Csatlakozva  27-02-2004

22 October 2017 18:24

Talán a telepítés log-jából ki lehetne hámozni, mivel van a baj (a telepítés során is olvasható, ha kikéred a menüből, és el is lehet menteni – legalábbis a Sierra előtti rendszereknél így volt).

*007*

*007*
Csatlakozva  22-10-2017

22 October 2017 19:28

Köszi szépen a segítséget! Sikerült megoldanom:)  Egy új patriciót kellett csinálnom és arra fel ment gond nélkül:) A telepítő is csinált egy patricíót amin a Sierra telepítőt rakta, Azt meghagytam hátha sikerül megint elrontanom a rendszert és akkor egyből újra tudom telepíteni:) Még egyszer köszi a segítséget:)

Apróhirdetések

Hírek

Újabb Apple vásárlás: Vrvana

2017. 11.22. @ 09:53
0