Böngésző help

Big MAC

Big MAC
Az összes posztok száma:  535
Csatlakozva  18-06-2010

17 October 2017 19:41

Segítséget szeretnék kérni böngésző használat ügyében.

OS X 10.8-on futkorászok, bizonyos okok miatt nem megyek feljebb. Volt már 10.9-em is, de visszatértem a 10.8-ra és szeretnék is maradni. Alapban Safari-val böngésztem, de a fejlesztések miatt közel működésképtelenné tették. Áttértem az Opera böngészőre, amit csak többszöri próbálkozás és több verzió után tudtam csak feltelepíteni. Év eleje óta használom, kisebb-nagyobb sikerrel, pld. ritkán játsza le a youtube videókat HD-ben, csak 360p-ben képes, van olyan is, amikor fel sem ismeri a youtube videókat, azt írja ki, hogy a browser nem megefelelő. A GIF nem működik; sok oldal nem elérhető; van, hogy facebook-on elindul a videó, de egy ponton megakad és nem megy tovább. Letöltöttem a Chrome-ot, ami működik, de még nem mélyedtem bele, azt jelzi folyton, hogy “a jelenlegi verziója nem támogatott”. Tegnap délelőtt működött az Opera, de estére, amikor újra bekapcsolatm a gépet, egy tiltótábla jelent meg az Opera ikonon és már nem lehete belépni. Nem fontos, egy másik böngésző is jó lenne, csak működjön!! Az Opera-ban eltárolt linkjeimet is jó lenne visszanyerni, de nem tudom, hogy ezt hol tárolja el.

Tud valaki segíteni? Mit ajánlotok?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13011
Csatlakozva  27-02-2004

18 October 2017 08:40

Talán tévedésből frissítette magát az Opera, amiatt nem tud elindulni. A 37-es verzió az utolsó, ami 10.8-on fut, azt kell felrakni, majd exportálni a könyvjelzőket. Érdemes megnézni a Firefoxot helyette.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

25 October 2017 01:59

Megpróbálom frissíteni az Opera-t, én is a 37-es verzióra emlékszem. Közben letöltöttem a Safari-t és azt értem el vele, hogy a működő Safari-t felülírta és már az sem működik. A Firefox-hoz minimum 10.9-es OS X kell.

Úgy tűnik, az Apple eléri, amit akar, de ez bosszúsággal tölt el néhány felhasználót. Nem szívesen frissítenék 10.8 fölé, nincs is hozzá install eszközöm. Amúgy, ezt hogyan csinálja az Apple, hogy elveszi a támogatást és egyszer csak nem megy a böngésző vagy bármi más? Hogyan tud ez működni?

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

25 October 2017 02:15

Frissítettem az Opera-t, és működik! Minden megtalálható benne (linkek, könyvjelzők), úgy ahogy hagytam. VISZONT, kilépésnél törli is magát és nem lehet újraindítani az ikonra történő kattintással, csak a DMG file-ból. Annyival lettem csak előrébb, hogy ki tudom nyerni a bookmark fájlokat és minden linket, amit ott őriztem, de egy másik böngésző után kell néznem. Talán keresek valami noname browser-t.

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1628
Csatlakozva  02-09-2005

25 October 2017 09:47

Az egeszhez semmi koze az Applenak. Az Apple evek ota NEM nyul az elavult rendszedhez. A Safari amit letoltottel, az nem a te rendszeredre valo (bar igy hirtelen lovesem sincs, hogy honnan tudsz egyaltalan OS X-re valo Safarit letolteni, ilyet nagyon-nagyon regen lehetett). Mivel a rendszeredben levo beepitett Safari regi, ezert nem tamogatja az azota megjelent webes technologiakat, ezert egyre inkabb botladozni fognak vele a weboldalak.

Az Opera hibajaert az Opera a felelos, naluk kell reklamalni. Itt valoszinuleg az tortenik, hogy felrakod a mukodo operat, az rajon, hogy van frissebb, letolti a frissebbet, amikor bezarod, feltelepiti, de mivel a frissebb mar nem kompatibilis, ezert megjelenik a tiltotabla, es nem indul el. Ha jelzed nekik, talan (de ez csak egy nagyon-nagyon halvany talany) tudnak tenni valamit az ugy erdekeben, de en mar nem foglalkoznek egy ennyire regi rendszerrel.

A Chrome azert irja ki, hogy nem tamogatott, mert mar az is egy regebbi verzio, amire mar ok sem nyujtanak tamogatast.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

25 October 2017 10:55

Én másképp látom:
1. Az Operát dmg-ből índítja el, amiatt tűnik el. Be kell másolni a merevlemezre az Applications mappába (vagy ahová jólesik), és ellenőrizni, hogy csak egyetlen változat legyen (a 37-es).
Elég bénának tarthatnánk az Opera fejlesztőit, ha nem néznék a rendszerverziót frissítéskor. Az egy más tészta, hogy főoldali letöltéskor mindig a legfrissebbet dobja fel.
2. Firefox-nak is van olyan változata (48), ami fut 10.8-on, innen lehet letölteni: https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/48.0.2/mac/hu/

U.i.: feleségem 2011-es minije SnowLeóval ketyeg… nem szokott panaszkodni a támogatás hiányára. :)

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

25 October 2017 16:52

Úgy tudtam, hogy az Apple csinálja ezeket a korlátozásokat, eleinte nem is értettem, hogy hogyan megy ez náluk/tőlük/miattuk, de hiszek Neked. Nem fontos már a Safari. Akartam törölni az ikont is, de azt a hibaüzenetet dobta fel, hogy: “Safari” can’t be modified or deleted because it’s required by Mac OS X”​.​ ​Igen, a rendszere​m​ben l​é​v​ő​ be​épitett Safari r​é​gi, ​nem is kellett volna hozzányúlnom, nem gondoltam, hogy baj lesz, ha letöltöm újra. Oké, most már tudom, hogy beépített és nem lehet törölni. Lassan tanulok. :))

​Igen, az Operát dmg-ből índítottam el, mert (tegnap az újrainstall után) bármikor megnyitottam a Dock-ból, rögtön tiltótábla került rá és első kilépés után már nem működött. Ezért használtam a dmg-t az indításhoz. De olvasva Titi bejegyzését (tudva, hogy nem vagyok okosabb nálatok), tettem még egy próbát: a Kukába dobtam és kitöröltem az Opera ikont, majd bemásoltam az új installt a merevlemezre az Applications mappába, ahogy kell. Bár, mintha ezt tegnap megtettem volna, de ezek szerint nem, vagy inkább nem jól, mert a dmg rögtön mutatja egy nyíllal, hogy be kell tenni az Applications mappába (mint minden letöltött szoftvert). Talán az volt a hiba, hogy több változat is volt az Operából a gépen(?). Jelenleg stabilan fut, többször léptem ki belőle és indítottam újra. Remélem, így is marad, de azért letöltöttem a Firefox-ot is (bár, úgy tudtam, hogy 10.9 alatt nincs Tűzróka).

Köszönöm a segítséget!

​Amikor nálam valami nem működik többet, mindig tragikusabban élem meg, mint Ti(ti), akik értetek ​is ​az OS X-hez.​  :)​

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

26 October 2017 08:56

Big MAC - 25 October 2017 04:52 PM

(bár, úgy tudtam, hogy 10.9 alatt nincs Tűzróka).

Ismétlem, ez csak a legújabb változatra (pontosabban a 48-as utániakra) vonatkozik.
A Safarit is elég csupán a dokkból kihúzni, törölni felesleges (és mint láttuk, nem is lehet), néha jól jöhet bizonyos weboldalaknál.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

07 November 2017 01:46

Sziasztok,

Megint nem működik, megint tiltótábla jelent meg az Opera ikonon és már megint nem lehet belépni. Magától eltűnt! Kb. egy hete történt ez, addig jó volt a Chrome is (ritkán a Firefox), de ez sem az igazi! Amúgy, amikor megy az Opera, akkor a fb-on nem működik a gif, néha a videók lejátszása is akadozik, a Vimeo-n pedig nem lehet léptetni, csak a valós idejű lejátszás lehetséges. Nem találom a linket, amit valamelyikőtök bemásolt ide, nem tudom újrahúzni az Operát. Megtennétek, hogy bemásoljátok ide újra? Nem törlöm többet ki a dmg-t, ha kell újrahúzni megint.

Esetleg, tudtok ajánlani egy másik, biztosan futó böngészőt, ami nem az Opera, nem a Chrome, nem a Safari és nem a Firefox? Vagy csak ezek vannak?

A Safarit is elég csupán a dokkból kihúzni, törölni felesleges (és mint láttuk, nem is lehet), néha jól jöhet bizonyos weboldalaknál.

Pedig, sikerült. Legalábbis inaktiválni. Biztos jól jöhet, de most egyáltalán nem működik.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

07 November 2017 08:53

Nem tudok mást mondani: valahogy nem jól csinálod.
http://www.opera.com/download/index.dml/?os=mac&ver=37.0.2178.54&local=y

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

09 November 2017 02:51

Nem tudom mit csinálok rosszul, egyszerűen csak használom.
Köszi a linket! Működik újra.

Apróhirdetések

Hírek

Ingyen iPhone 7 minden iMac Pro-val

2017. 11.20. @ 09:42
0