Apple TV 4K

kleinszabi

kleinszabi
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  08-04-2015

10 October 2017 22:10

Múlt pénteken kézhez kaptam az új apple tv 4K 64GB-os változatát. Sajnos nem váltotta be a várakozásaimat.

Minden előzetes felkészülést megtettem mielőtt megérkezett. A tv készülékem alkalmas, a szoftver új, támogatja az új HDMI szabványokat. De sajnos gyorsan kiderült, hogy valami probléma van a gépezettel. A dalokat nem volt képes lejátszani. Az apple musicból és az icloudból sem. A filmeket nem tudta lejátszani, folyton lefagyott és ezen mindig csak egy újraindítás segített. Az újratelepítés és gyári visszaállítás sem ment zökkenőmentesen. Folyton lefagyott és eldobta a hálózatot. A többi alkalmazásnál is ue. a probléma lépett fel. Az internet kapcsolat megfelelő hiszen ezzel korábban sem volt problémám.

Hétfőn felhívtam az appletámogatást de ott is csak sablonos kérdéseket tettek fel. Végül azzal zárták, hogy nem a megfelelő, ő általuk ajánlott HDMI kábelt használom. Igen de ua. a tulajdonságokkal rendelkezőt. Kivétel a Dolby Vision. Összesen 4 féle kábelt próbáltam ki.

OK. Tettem egy próbát és beszereztem azt amit ők ajánlanak: Belkin Ultra High Speed HDMI kábel. Nem fűztem már hozzá sok reményt és így is lett. Nem működött ezzel sem. A problémákat nem orvosolta. Sok beállítással próbálkoztam, rengeteg időt szántam rá.

A készüléket nem tudom használni, a kép amit produkál az csodás de nem tudom élvezni a többi tulajdonságát. Így visszaküldöm a gyártónak és a régi apple tv-met használom tovább mert az tökéletesen és zavartalanul működik.

Van esetleg másnak hasonló észrevétele, esetleg találkozott a problémával de sikerült megoldást találnia rá?

fpetterr

fpetterr
Az összes posztok száma:  506
Csatlakozva  17-03-2011

12 October 2017 20:40

Ez szerintem csak egyedi, hardver hiba lehet, küldd vissza vagy kérj cserekészüléket.

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1139
Csatlakozva  27-10-2006

14 October 2017 11:50

a “régi” az a korábbi Apple tv? Melyik verzió?

kleinszabi

kleinszabi
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  08-04-2015

14 October 2017 12:11

A 4. generáció. Visszaküldtem az apple-nek a 4K verziót mert cserekészüléket is csak 5 hét múlva küldtek volna. Azóta az említett korábbi verziót használom ami jól működik. Azt leszámítva, hogy az új tvOS is hagy némi kívánnivalót maga után.

kishuck

kishuck
Az összes posztok száma:  47
Csatlakozva  29-01-2008

12 November 2017 18:07

Hátha valakinek van tippje: Apple TV (talán 2. gen) évek óta használom. Netflix gond nélkül pörög rajta, iTunes filmek mindig is lassan, néha csak többszöri próbálkozásra töltödtek be, de működtek - egészen pár nappal ez előttig. Azóta KIZÁRÓLAG Netflix képes kapcsolódni (gond nélkül mint a villám) az összes többi alkalmazás kapcsolati hibát észlel. Reset nem segít. Kihúz-bedug nem segít. Software update nem működik mert nem tud felkapcsolódni. Network alatt mind kábelen, mind wifin mutatja a kapcsolatot. Bárkinek bármi ötlete azon kívül, hogy vágjam ki az ablakon?

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  1998
Csatlakozva  19-02-2009

13 November 2017 18:54

Szia, próbáltad már usb kábellel egy almás géphez csatlakoztatni és ott, itunes-ból update-elni?
Mindenhol ezt javasolják, illetve ezt: https://support.apple.com/en-us/HT202118

Apróhirdetések

Hírek

Ingyen iPhone 7 minden iMac Pro-val

2017. 11.20. @ 09:42
0