Apple TV 4K

kleinszabi

kleinszabi
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  08-04-2015

10 October 2017 22:10

Múlt pénteken kézhez kaptam az új apple tv 4K 64GB-os változatát. Sajnos nem váltotta be a várakozásaimat.

Minden előzetes felkészülést megtettem mielőtt megérkezett. A tv készülékem alkalmas, a szoftver új, támogatja az új HDMI szabványokat. De sajnos gyorsan kiderült, hogy valami probléma van a gépezettel. A dalokat nem volt képes lejátszani. Az apple musicból és az icloudból sem. A filmeket nem tudta lejátszani, folyton lefagyott és ezen mindig csak egy újraindítás segített. Az újratelepítés és gyári visszaállítás sem ment zökkenőmentesen. Folyton lefagyott és eldobta a hálózatot. A többi alkalmazásnál is ue. a probléma lépett fel. Az internet kapcsolat megfelelő hiszen ezzel korábban sem volt problémám.

Hétfőn felhívtam az appletámogatást de ott is csak sablonos kérdéseket tettek fel. Végül azzal zárták, hogy nem a megfelelő, ő általuk ajánlott HDMI kábelt használom. Igen de ua. a tulajdonságokkal rendelkezőt. Kivétel a Dolby Vision. Összesen 4 féle kábelt próbáltam ki.

OK. Tettem egy próbát és beszereztem azt amit ők ajánlanak: Belkin Ultra High Speed HDMI kábel. Nem fűztem már hozzá sok reményt és így is lett. Nem működött ezzel sem. A problémákat nem orvosolta. Sok beállítással próbálkoztam, rengeteg időt szántam rá.

A készüléket nem tudom használni, a kép amit produkál az csodás de nem tudom élvezni a többi tulajdonságát. Így visszaküldöm a gyártónak és a régi apple tv-met használom tovább mert az tökéletesen és zavartalanul működik.

Van esetleg másnak hasonló észrevétele, esetleg találkozott a problémával de sikerült megoldást találnia rá?

fpetterr

fpetterr
Az összes posztok száma:  506
Csatlakozva  17-03-2011

12 October 2017 20:40

Ez szerintem csak egyedi, hardver hiba lehet, küldd vissza vagy kérj cserekészüléket.

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1135
Csatlakozva  27-10-2006

14 October 2017 11:50

a “régi” az a korábbi Apple tv? Melyik verzió?

kleinszabi

kleinszabi
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  08-04-2015

14 October 2017 12:11

A 4. generáció. Visszaküldtem az apple-nek a 4K verziót mert cserekészüléket is csak 5 hét múlva küldtek volna. Azóta az említett korábbi verziót használom ami jól működik. Azt leszámítva, hogy az új tvOS is hagy némi kívánnivalót maga után.

Apróhirdetések

Hírek

Nem hagyták ki a tizenegyest

2017. 10.13. @ 09:26
6