App átköltöztetés HELP

nkroy

nkroy
Az összes posztok száma:  109
Csatlakozva  15-04-2012

04 October 2017 12:43

Hello,
Segítségre/tanácsra van szükségem. Van egy iMac27 Mid2011 gépem amelyiken ( többek közt) fut egy legális FCPX és egy Adobe Photoshop5.5. Szeretnék egy új gépet vásárolni pl. iMac21,5 4k (2017). a régi Mac-en egy ElCapitan fut és rendszeres teljes Time Machine mentés van egy külső HDD-n. Ha a Migrációs asszisztenst használom akkor biztosan felülirja a gépen levő HighSierra op.rendszert és frissiteni kell(ene) majd High Sierrára.
Azt hogy ezt elkerüljem lehetséges-e a Time Machine -ből csak azokat az App-okat másolni ami feltétlen kell : FCPX és Adobe PS 5.5 ??? A többi más uton is pótolható és pl. nincs szükség képek, videók,dokumentumok stb költöztetésére
Voltam egy almás “szaküzletben” ahol az eladóknak sajnos erről fogalmuk se volt- nem tudtak mit mondani.
Segitséget kérek- egy jótanács sokat jelent

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12975
Csatlakozva  27-02-2004

05 October 2017 05:39

A költözés nem írja felül a rendszert, de az alkalmazások közül nem lehet válogatni.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

05 October 2017 07:19

Köszi, ezt nem tudtam- tehát az új gépen marad a High Sierra, ez mindenképpen jó megoldás.
A baj csak az lesz, hogy amikor költöztetni kell(ene) vagy a régi gép nincs még meg ( eladva) vagy az új nincs ( mert még nem ...) tehát valami átmeneti tárolás kellene, de úgy tudom, hogy a Migration Assistant nem tud olyat csinálni, hogy iMac-ról - külső tárolóra ( pl. HDD) tároljon átmenetileg.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

05 October 2017 08:35

Klónozni kell a teljes vinyót (pl. Carbon Copy Cloner, SuperDuper, Disk Utility), onnan ugyanúgy vissza lehet költöztetni.
Ha nem szeretnél az FCPX és a PS újratelepítésével bíbelődni, akkor inkább a régi gép eladása előtt takarítsd ki a felesleges applikációkat (“szakszerűen” = a Library-kből is törölni kell a megfelelő állományokat), utána készítsd a másolatot. Arra ügyelj, hogy egyetlen adatod se legyen csak 1 példányban.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

05 October 2017 08:44

Köszi a gyors választ ! Azt hiszem ez az út járható.Tehát - ha jól értettem : először minden felesleges app törlése ( Library-ból is, azt hiszem ilyet csinál az AppCleaner ) aztán a teljes merevlemez klónozása DiskUtility-vel egy külső HDD-re. Onnan majd költöztetés a Migrációs asszisztens segitségével az új iMac-re.
Mégegyszer köszönöm !!!:-)

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

05 October 2017 10:42

Disk Utility-vel az aktív rendszer(t tartalmazó partíció) másolása nem mindig szokott sikerülni (bootolhatóra), ezért érdemes ezt a Recovery partícióról bootolva megtenni, majd kipróbálni. A Carbon Copy Cloner bevált program.

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

05 October 2017 10:52

Jó, hogy felhívtad a figyelmemet erre, de nekem nincs meg a Carbon Copy Cloner… elkezdtem keresni de se az AppStore-ban nincs se máshol ( csak ajánlanak mac-re valami pótlást a Carbon Copy helyett) ugyhogy megakadtam egy pillanatra. Nincs más valami ami elérhető ?
Bocs… közben találtam az interneten…

gurobi

gurobi
Az összes posztok száma:  39
Csatlakozva  21-03-2007

07 October 2017 13:19

innen letöltheted a programot.
https://bombich.com/download

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

07 October 2017 15:23

Köszönöm ! ezt találtam meg én is, sikerült letöltenem a trial verziót ami pont elég volt arra, hogy egy mentést csináljak egy külső HDD-re, aztán már a Költöztető aszisztensre lesz szükségem ami a gépen rajta van.
Kíváncsi vagyok, hogy a költöztetésnél a tárolt ElCapitan felülirja-e az új gépen a High Sierrát- remélem nem.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

09 October 2017 08:10

A visszaállítás nem azonos a költözéssel, új gép pedig nem működik régebbi rendszerrel (van egy min. igény).

nkroy

nkroy
Csatlakozva  15-04-2012

09 October 2017 08:14

Valóban ez tényleg igaz ! Köszi.

toontrack

toontrack
Az összes posztok száma:  40
Csatlakozva  18-11-2015

12 October 2017 09:28

Olvasva ezt a témát! “CCC” !!
Ez a fajta “költöztetés” mennyivel jobb Time Machine-nál?
Mert én aTime M. használtam eddig!
Valahogy ,olyan egyszerűnek tünt vele az egész!
S jól is tudom hasznosítani,probléma megoldáshoz is!
Próbálok tájékozódni ebben a “CCC” ügyben!Mert sokszor felbukkan!S tanulni ugyebár sohase árt!
Vagyis!Röviden!Mi a nagy különbség a kettő között?
melyik ajánlott inkább?
Kösz a felhomályosítást! :)

Apróhirdetések

Hírek

Nem hagyták ki a tizenegyest

2017. 10.13. @ 09:26
6