High Sierra tapasztalatok

TM@ci

TM@ci
Az összes posztok száma:  117
Csatlakozva  11-01-2007

30 September 2017 20:32

Eddigi tapasztalataim:
1.)  Nem árt vigyázni, vagy az új Safari frissítés vagy a High Sierra f@szán eltünteti a keychain accesben tárolt egyes jelszavakat, amiket aztán lehet nyomozni :( Amatőr hiba!

2.) Valami olyasmit ígértek, hogy a rendszer az új APFS fájlrendszernek hála sercperc alatt beolvassa a mappa, meg fájl méreteket, ebben semmi gyorsulást nem tapasztaltam (Macbook Pro Retina 2013, SSD).

3.) Carbon Copy Cloner, CleanMyMac programokat frissíteni kell.

4.) Hogy jó is legyen : az SSD-n tárolt adatmennyiség mérete érezhetően csökkent, akksi ideje nőtt.

kukory74

kukory74
Az összes posztok száma:  20
Csatlakozva  04-10-2011

02 October 2017 15:57

Sziasztok,

A hétvégén Clean Installal telepítettem fel a High Sierra-t. 2 felhasználói fiók lett készítve. A Mac újraindítása után azonban feltűnt egy “Egyéb” felhasználó is, és nem tudom, nem találom, hol kellene eltüntetni, levenni, kivenni, kitörölni.
Ti is tapasztaltátok ezt? A rendszert egyelőre tesztelem, kerülnek szépen sorban vissza a dolgok. Ami még feltűnt, hogy eddig az “Alkalmazások” könyvtárba be tudtam másolni Appokat (pl. AppCleaner), most azonban nem engedi, azt dobja fel, hogy “Nincs jogom olvasni a könyvtárat”. Admin vagyok, a saját könyváram, stb. Nem égető probléma, de fura.

Köszi a válaszokat!

Üdv, Robi

Hollowman01

Hollowman01
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  16-10-2017

16 October 2017 11:44

Sziasztok!  Olyan problémám lenne, hogy adott egy 27-es imac High Sierra 10.13 telepítve.  Van benne egy SSD ami a rendszer ez APFS. A benne lévő 1 TB gyári HDD meg mac osx kibővített. Ez a 1 TB HDD random eltűnik:(  és utána ha teljes leállást csinálok újra megjelenik (restartra nem) és tudok rá írni gyakorlatilag semmi baja majd egy idő után újra random eltűnik:( ez most vinyó hiba vagy esetleg a Sierra ?  Valakinek valami ötelte?  Most nem igazán merek erre a meghajtóra másolni! ja és semmilyen diagnosztikát nem enged futattni a HDD-n :(((  Köszönöm! Csabi

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

20 October 2017 15:43

Hollowman01 - 16 October 2017 11:44 AM

Sziasztok!  Olyan problémám lenne, hogy adott egy 27-es imac High Sierra 10.13 telepítve.  Van benne egy SSD ami a rendszer ez APFS. A benne lévő 1 TB gyári HDD meg mac osx kibővített. Ez a 1 TB HDD random eltűnik:(  és utána ha teljes leállást csinálok újra megjelenik (restartra nem) és tudok rá írni gyakorlatilag semmi baja majd egy idő után újra random eltűnik:( ez most vinyó hiba vagy esetleg a Sierra ?  Valakinek valami ötelte?  Most nem igazán merek erre a meghajtóra másolni! ja és semmilyen diagnosztikát nem enged futattni a HDD-n :(((  Köszönöm! Csabi

Itt irnak arrol, hogy a Fusion Drive-okkal probléma lehet High Sierra esetén, mivel mas a fajlrendszer nem csodalkozom : https://arstechnica.com/gadgets/2017/09/apple-file-system-in-macos-high-sierra-wont-work-with-fusion-drives/ Szerintem elöbb vagy utobb kiadnak egy frissitést ami javitja, jelezném a helyedben az Apple-nak a gondot.

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

20 October 2017 15:56

/törölt poszt/

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

05 January 2018 11:50

Így 4 hónap tesztelés után megosztom a tapasztalatokat. Elöljáróban annyi, hogy ez tűnik az eddigi legrosszabb általam használt oprendszernek (11 éve, Leopard óta használom, ismerem mindet).
A vasam már ismerhetitek, egy 2013 early retina 15``-ös. (Persze nem állítom, hogy a H.S. a legújabb gépeken is ugyanezen jelenségeket produkálja. Az lenne korrekt, ha jelezné az Apple, hogy mely gépeken megy korrektül az új rendszer és melyekre ne tegyük fel.)
- Az oprendszer rendszesen kifagy, lefagy, akkor is amikor még 1-2 GB szabad memória van, tehát nem lehet az egészet a memória-túltelítődésre fogni. A memóriakezelés (továbbra is) katasztrofális, új struktúra meg egyebek ellenére.
- Egészen új, hülye jellegű hibák sorozata, amiket eddig soha nem tapasztaltam. Folyton beragad például az autohide a toolbarnál.
- Quickview : Az általam legfontosabbnak tartott Apple innováció 11 éve, mellyel ugye úgy tudunk villámgyorsan belepislantani dokumentumokba, hogy nem kell azokat megnyitni egy programmal. Nem is olyan régen még rákattintottál egy PDF-re és még ezen belül lehetett lefele pörgetni a dokumentum oldalait, nagyon hasznos funkció. H.S. alatt ez a pörgetés immár teljesen random módon működik, az első oldalt még látom, a pörgetés meg hol megy, hol nem. Idegesítő.
- Még mindig Quickview : Ugyanilyen random módon hol engedi a tapipadon 2 ujjal történő nagyítást, vagy nem, ahogy éppen kedve van. Sokat használom, használnám, nagyon fárasztó mindig megnyiti pluszban a Preview-t, ha hirtelen bele akarok nagyítani egy quickview-s képbe.
- Airdrop már több verzió óta használhatatlan, pedig szerettük.
- 10.13.2-nél járunk… Gyakran használom a Page-t, ami egy egyszerű kijelöléstől annyira ki tud fagyni, hogy saját maga újraindítja a gépet. (Régen mintha direkt az lett volna az Apple előnye, hogy minden folyamat külön fut, így ha egy megdöglik nem kell az egész gépet újraindítani. Hol vannak azok a “régi szép idők”, mikor az oprendszer szinte évekig nem fagyott le?) További súlyosbító körülmény, hogy a Page nem egy külső gyártó programja, hanem az Apple saját fejlesztése. Tépem a hajam, napi 15-20 újraindulás simán megvan, még jó, hogy az SSD miatt tök gyorsan, de akkor is.
- Bluetooth továbbra sem működik együtt nem Apple-s eszközökkel (Samsung verziók, CAT, stb.).

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

05 January 2018 11:51

+
- Ez ugyan nem az OS hibája, de azért megjegyzem. A Synology Cloud Drive, melyek korábbi verziókon (Sierra, Capitan stb.) simán működik, itt használhatatlan, folyamatosan hibát jelez.
- Továbbra is hiányolom a Finderben szines csikkal (“marker”) történő fájl- és mappamegjelölés hiányát. Ezek a szörnyű pöttyök áttekinthetetlenek, feleslegesek, megszokhatatlanok. Minden frissítéssel új kálvária, amíg megjön az Xtrafinder frissített verziója.
Egy szó mint száz, nem ajánlom a frissítést High Sierra-ra továbbra sem.
(Feleségem gépén El Capitan megy elég stabilan, közeleg az idő, hogy mindent darálok ls visszateszek az enyémre is egy korábbi verziót, a nagy kérdés, hogy meddig menjek vissza. )

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

05 January 2018 13:03

A Quicklook–PDF-görgetés Yosemite-n is hasonlóan rosszul működik.
A fagyásokról nincs infó a system.log-ban?

applecare

applecare
Az összes posztok száma:  52
Csatlakozva  06-11-2009

09 January 2018 18:30

Lehet nagyon amatőr vagyok,de hogy lehet előhozni a finderben abal oldalon a kedvencek sávban az összes fájlt?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

10 January 2018 05:50

Finder – Preferences – Sidebar.

applecare

applecare
Az összes posztok száma:  52
Csatlakozva  06-11-2009

10 January 2018 20:47

Be van pipálva minden, de nincs már összes fájlom lehetőség.Szinte semmit nem talál a finder hiába keresek rá.

CsernoA

CsernoA
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  03-09-2018

03 September 2018 12:39

Hello,

én is keresem az “Összes fájl” lehetősséget a finderen belül, de nem találom.  A Finder/Belállítások/Oldalsávon belül nincs már ilyen lehetősség.

Miként tudom megjeleníteni az összes fákjlom?

Előre is köszi!

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1033
Csatlakozva  18-10-2008

06 September 2018 02:30

Nem is fogod megtalálni, az Apple kivette ezt a “feature”-t a Finderből. Egy kis trükkel megoldható, hogy valami hasonlót tudjon a Finder: https://dailymactips.com/create-your-own-all-my-files-in-your-macs-sidebar/

Némi angol nyelvtudás szükséges a kivitelezéséhez.

CsernoA

CsernoA
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  03-09-2018

06 September 2018 12:07

Köszönöm szépen! Ennyi pont elég lesz nekem :)

Apróhirdetések

Hírek

48 óra alatt 10%-ra ugrott

2018. 09.20. @ 10:05
0

A béta vonaton nincsen fék

2018. 09.19. @ 11:41
0

Apple Watch Series 4

2018. 09.13. @ 12:32
2