High Sierra tapasztalatok

TM@ci

TM@ci
Az összes posztok száma:  111
Csatlakozva  11-01-2007

30 September 2017 20:32

Eddigi tapasztalataim:
1.)  Nem árt vigyázni, vagy az új Safari frissítés vagy a High Sierra f@szán eltünteti a keychain accesben tárolt egyes jelszavakat, amiket aztán lehet nyomozni :( Amatőr hiba!

2.) Valami olyasmit ígértek, hogy a rendszer az új APFS fájlrendszernek hála sercperc alatt beolvassa a mappa, meg fájl méreteket, ebben semmi gyorsulást nem tapasztaltam (Macbook Pro Retina 2013, SSD).

3.) Carbon Copy Cloner, CleanMyMac programokat frissíteni kell.

4.) Hogy jó is legyen : az SSD-n tárolt adatmennyiség mérete érezhetően csökkent, akksi ideje nőtt.

kukory74

kukory74
Az összes posztok száma:  20
Csatlakozva  04-10-2011

02 October 2017 15:57

Sziasztok,

A hétvégén Clean Installal telepítettem fel a High Sierra-t. 2 felhasználói fiók lett készítve. A Mac újraindítása után azonban feltűnt egy “Egyéb” felhasználó is, és nem tudom, nem találom, hol kellene eltüntetni, levenni, kivenni, kitörölni.
Ti is tapasztaltátok ezt? A rendszert egyelőre tesztelem, kerülnek szépen sorban vissza a dolgok. Ami még feltűnt, hogy eddig az “Alkalmazások” könyvtárba be tudtam másolni Appokat (pl. AppCleaner), most azonban nem engedi, azt dobja fel, hogy “Nincs jogom olvasni a könyvtárat”. Admin vagyok, a saját könyváram, stb. Nem égető probléma, de fura.

Köszi a válaszokat!

Üdv, Robi

Hollowman01

Hollowman01
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  16-10-2017

16 October 2017 11:44

Sziasztok!  Olyan problémám lenne, hogy adott egy 27-es imac High Sierra 10.13 telepítve.  Van benne egy SSD ami a rendszer ez APFS. A benne lévő 1 TB gyári HDD meg mac osx kibővített. Ez a 1 TB HDD random eltűnik:(  és utána ha teljes leállást csinálok újra megjelenik (restartra nem) és tudok rá írni gyakorlatilag semmi baja majd egy idő után újra random eltűnik:( ez most vinyó hiba vagy esetleg a Sierra ?  Valakinek valami ötelte?  Most nem igazán merek erre a meghajtóra másolni! ja és semmilyen diagnosztikát nem enged futattni a HDD-n :(((  Köszönöm! Csabi

Apróhirdetések

Hírek

Nem hagyták ki a tizenegyest

2017. 10.13. @ 09:26
6