Szkenner kompatibilitás

Dr.Soma

Dr.Soma
Az összes posztok száma:  183
Csatlakozva  22-10-2005

23 September 2017 21:06

Sziasztok!

Filmre fotózom, ezen belül középformátumra. Volt egy viszonylag régi Epson scannerem, ami kisfilmre jó volt, de középformátumra nem, ezért lecseréltem. Egy az Epsonnál újabb, de alapvetően néhány éves modellre esett a választás.
A készülék egy Canon CanoScan 8600F. A gépem egy MBP C2D, amin 10.11 fut. 10.7-nél befejezték a fejlesztést, és nem jött ki újabb driver. Vna ötletetek, mi a teendő? Nagyon életre kellene kelteni, mert leadandó munkám volna.
Köszönöm!
Soma.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2016
Csatlakozva  19-02-2009

24 September 2017 08:45

Szia, próbáltad már hozzáadni a készüléket, a printer&scanner; fülön a system preferences-ben? A canon-nál azt írják, hogy a rendszer része.

Dr.Soma

Dr.Soma
Csatlakozva  22-10-2005

24 September 2017 10:44

Szia!
Semmi :( Letöltöttem az Apple oldaláról az átfogó drivercsomagot, újraindítottam, semmi. Nem tudok hozzáplusszolni amúgy semmit, ami roppant fura.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13071
Csatlakozva  27-02-2004

24 September 2017 10:50

Hozz létre egy új partíciót, arra tegyél 10.7-es rendszert, úgy próbáld meg.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2016
Csatlakozva  19-02-2009

24 September 2017 18:12

telepítsd a vuescan alkalmazást. abban benne van az összes driver.
https://www.hamrick.com

ha ez nem tetszene, telepíts egy a tiedhez közel álló scanner-drivert. pl Canoscan5600F. azzal el kell hogy induljon, de egy-két funkció nem lesz elérhető. Nekem így működik egy HP szkenner.

Dr.Soma

Dr.Soma
Csatlakozva  22-10-2005

25 September 2017 15:53

Szia!
Ismerem a VueScant (van is jogtiszta, csak ugye ez is régebbi, mint ezek a rendszerek). A baj az, hoyg macen egyszerűen nem életképes a dolog, és azóta szívok ilyenekkel, mióta ez a szarhalmaz van fent. Már a 10.7sem volt a kedvencem, de az még működött. 10.5 dobozosom is van, talán az volt a legjobb, meg a Tiger (azzal elkopotattam egy rakás gépet). A probléma onnan indul, hogy a drivert letöltöttem, de a rendszerbeállításokban MEG SEM JELENIK konkrétan semmi. Volt egy HDD-m, azon van 10.7, azzal pl megy, de azért ez mégiscsak nonszensz, hogy 10.11-en balfaszkodni kell. Steve Jobs csórikám úgy foroghat a sírjában, mint a propeller. Nem egy 10éves SCSI szkennert akarok talpra állítani, hanem egy pár éves félprofi cuccot, erre a csodálatos oprendszer képtelen az életre… Az Apple-nél a letölthetőkön kívül van esetleg máshol ilyen pakk? Mert nekem a legjobb, ha mondjuk PS-el be tudom húzni a negatívot, nem kell nekem más applikáció, csak a mocskos driver, amit nem találok :(

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13071
Csatlakozva  27-02-2004

26 September 2017 06:51

Együttérzek.
(A te szkennered 10 éves /a SCSI 20 éves lenne/, ennyi idő alatt náluk minden kiesik a pikszisből, sajnos.)

Dr.Soma

Dr.Soma
Csatlakozva  22-10-2005

26 September 2017 10:42

Köszönöm :)
Amúgy a gond azzal van, hogy anno sokkal szélesebb volt a támogatás, visszamenőleg minden működött, ha a csatlakozó passzolt (sarkosan, de így volt).
Most, mivel kicsit szűk a határidő, a céges HP ProBook lett befogva a saját munkámra, hatalmas szerencsém, hogy a cég megtámogatott egy Adobe Creative Suite Design Premium csomaggal, ami láss csodát, gyönyörűen viszi a szkennert. Nagyon rég Macet használok, eszembe nem jutott volna visszatérni windowsra, de ezt is meg kellett élnem. Nem is dühös vagyok (vagy talán egy picit), inkább csalódott.

Apróhirdetések

Hírek

Elfogytak az AirPods fülesek

2017. 12.18. @ 08:55
1