Mikor érdemes iMac-et venni?

vmilan88

vmilan88
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  11-08-2017

16 August 2017 02:00

Sziasztok!

Épp tervezem nyár eleje óta, hogy végre lecserélem a mai napig tök jó, de azért már eléggé elavult mid-2010-es iMac-emet. Persze jól kitolt velem az apple, mert a 2017-es széria iszonyat jóra sikerült, főleg a 2015-öshöz képest és hiába van most nagyon kellemes árban az előző széria, hajlok a 2017-es felé.
Kérdés, hogy Ti milyen tendenciát láttok általában az árakban (sajnos én nem annyira szoktam követni)? Érdemes kivárnom mondjuk a decemberi iMac Pro megjelenését, az lejjebb viheti az árakat? Esetleg black friday környékén szokott valami jó akció lenni? Ha eddig kibírtam a régi gépemmel akkor ez a pár hónap már nem oszt nem szoroz. :) Egyébként az alap 27”-es modellt tervezem megvenni, ennyiért egy 5K-s bruttttál kijelző, alapból fusion drive, dedikált videókari, szerintem az egyik legjobb ajánlat ever.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13071
Csatlakozva  27-02-2004

16 August 2017 09:28

Szerintem a 24 GB SSD + 1 TB HDD fusion drive szinte semmit sem ér, panaszkodott rá itt is valaki.

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  365
Csatlakozva  24-06-2007

16 August 2017 13:47

Egyezek Titivel, a Fusion Drive (FD) egy nagy kaki.

De, három lehetőséged van:
1.) megveszed a Mac-et sima HDD-vel és külső TB-s házba raksz egy SSD-t és arról indítod a rendszert.
2.) FD-vel veszed az iMacit, így ez rögtön drágább lesz
3.) vagy mindjárt Apple-s SSD-vel rendelet az iMac-et, de arra számítsál, hogy k***a drága lesz

Ha maradsz az 1-es pontnál és mivel alapban 1 év a garancia, akkor 1 év múlva szétkapod a gépet és kiszeded belőle a HDD-t és helyette egy mezei - normál - 2,5” SSD-t pakolsz.

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1629
Csatlakozva  02-09-2005

16 August 2017 14:51

Azt nem mondanam, hogy a Fusion Drive egy nagy kaki. A 128-as SSD es az 1TB disk remek parositas es minden desktop gepemben (2db iMac) igy hasznalom teljes megelegedettseggel. Tehat en azt mondom, hogy maradhat az FD, de csak akkor, ha az 1 TB HDD melle legalabb 128 GB SSD tarsul.

vmilan88

vmilan88
Csatlakozva  11-08-2017

16 August 2017 15:06

Amennyire én tudom a FD most 24GB SSD-vel párosul alapból. Viszont kövezzetek meg, nekem nem annyira fontos szempont az SSD annak ellenére, hogy kiemeltem a felsorolásban. Eretnek vagyok, de életemben nem nyúltam SSD-s géphez még, így a boldog tudatlanságban élek. Viszont nem tudom, hogy zeneíráshoz mennyit tudna hozzáadni vajon, mert azt az 1 percet amíg a Logic feláll, ki tudom várni most is, utána pedig a pluginek azonnal indulnak. A hangminták is azonnal betöltődnek, mivel 30-40, max 100-150k nagyságúak, így gyakorlatilag azonnal megnyitja/importálja/lejátssza. Szóval nem tudom milyen gyakorlati haszna tudna lenni az én esetemben a gyorsabb bootoláson és programindításokon kívül. Nem kekeckedni akarok, csak papíron valóban must have az SSD, de gyakorlatban nálam nem biztos, hogy annyira az (lenne). Videóvágásnál már nem gondolkodnék el rajta.

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1629
Csatlakozva  02-09-2005

16 August 2017 15:13

Ha lehet hinni a Wikipedianak, akkor a 2 es 3TB Fusion Driveokhoz 128 GByte meretu SSD tartozik. En 2008 ota nem ulnek le olyan gep ele, amiben nincs SSD. Kb. minden varakozast (legyen az egy OS betoltodese vagy egy app elindulasa vagy bezarasa, vagy egy CMD+P megnyomasa Safariban) a lassu merevlemez okoz. Kb. generikus hasznalatra, SSD-vel tamogatva, minden kesoi Core 2 vagy ujabb szamitogep megfelelo.

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  365
Csatlakozva  24-06-2007

17 August 2017 07:53

Czo - 16 August 2017 03:13 PM

Ha lehet hinni a Wikipedianak, akkor a 2 es 3TB Fusion Driveokhoz 128 GByte meretu SSD tartozik. En 2008 ota nem ulnek le olyan gep ele, amiben nincs SSD. Kb. minden varakozast (legyen az egy OS betoltodese vagy egy app elindulasa vagy bezarasa, vagy egy CMD+P megnyomasa Safariban) a lassu merevlemez okoz. Kb. generikus hasznalatra, SSD-vel tamogatva, minden kesoi Core 2 vagy ujabb szamitogep megfelelo.

Így van, nincs mit hozzátenni.

A Fusion Drive és egy SSHD/hibrid merevlemez között lényegében nem sok különbség van, már ami a működést illeti. Persze a Fusion Drive esetében sokat számit a SSD sebessége.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

17 August 2017 07:57

Azzal nem lenne gond, PCI-e 3-as SSD-kről van szó, de a 24 GB-os méret nevetséges (találóbb kifejezést is tudnék rá). Érdemesebb lehet FD helyett egy nagyobbacska SATA SSD-t használni.

Balázs15

Balázs15
Csatlakozva  10-10-2017

10 October 2017 14:39

Attól függ, hogy milyen mértékben használod ki. Ha ezen dolgozol és minden apró részlet számít, akkor megéri a drágábbat megvenni, hosszútávon szerintem megtérül mindig. Én már féléve vettem innen és meg vagyok vele elégedve :) https://www.icentre.hu/kategoria/mac

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

11 October 2017 05:36

(Mi köze ahhoz, hogy honnan vetted? :) )

TM@ci

TM@ci
Az összes posztok száma:  115
Csatlakozva  11-01-2007

22 October 2017 22:44

En ugy olvastam és a High Sierra topicban is irta valaki, hogy HS alatt képes a Fusion Drive megbolondulni - aztan lehet addig javitjak, amig jo lesz. A Fusion Drive-rol vegyes dolgokat olvastam, nekem ugy tunt tulzottan senki nem ajanlotta. Egy iMac-ot nem mozgat annyira az ember, inkabb külsö drive-ot vennék hozza, ha annyira kell a hely, vagy Time Capsule, Synology NAS-on tartanam a nagy helyigényü fajlokat. Bar ezek ugye plusz költség. iMac esetén arra figyelj, hogy olyan verziot vegyel amiben nem integralt a RAM (azaz bövithetö) illetve normal SSD is belemegy, nem csak a spéci csak a Mac-hez hasznalhato felakkora nagysagu tipus. Bar lehet a 2017-es széria mar jobb e szempontbol mint a 21``-es 2015-ös széria. Szük keresztmetszet lehet még a grafikus proci tipusa lehet szük keresztmetszet. (Erröl egyébként Magyarosi Csabi csinalt egy jo videot.)

toontrack

toontrack
Az összes posztok száma:  42
Csatlakozva  18-11-2015

25 October 2017 13:13

Itt olvasva ,újra elém került az a gondolat!- hogy külső tárolóról,betölteni egyes hangszineket a Logicba!
Mert vannak olyan pluginek,amik 67-70-80 Gb helyet foglalnak el.Viszont ritkán van használva.
Vagyis foglalja a nagy helyet.
Hol tudom azt a munkamódszert megismerni,hogy külső lemezről olvastatom be a Logicba?
Talán érthető amit írtam?
Köszönöm a segítséget!

Apróhirdetések

Hírek

Elfogytak az AirPods fülesek

2017. 12.18. @ 08:55
1