Hack utáni rendszer visszaállítás

Lacházi Zsolt

Lacházi Zsolt
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  13-07-2017

13 July 2017 16:20

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek arról, mi a helyzet, ha az új Iphone 7-re kártékony kód kerül vagy egyéb nem kívánt hack, akkor a gyári beállítások és rendszer újratöltés után ez a fertőzés is törlődik-e?

faczan

faczan
Az összes posztok száma:  199
Csatlakozva  07-05-2012

14 July 2017 21:52

Igazából nem nagyon lehet bármi kártékony kódot feltenni iOS-ra ( legyen az iPhone vagy iPad).

Két féle képpen lehet ilyenre szert tenni:
- JailBreak-el készülékre azt telepítesz amit akarsz… és nem tudod, hogy mit tartalmaznak…
- Vírusos / Malware-es App-ot töltesz le az AppStore-ból. ami átment az Apple szűrőjén (volt már ilyen eset)

A megoldások:
- Az első esetre passz. Nem foglalkoztam ilyennel…
- A második eset egyszerűbb: simán letörlöd az App-ot ami ilyen… (ilyen esetben az Apple értesítést küld)

Összegezve: Ha normálisan használod a telefonodat, nem igazán tudod megfertőzni semmivel. Ez a zárt rendszerek előnye.

naamabass

naamabass
Az összes posztok száma:  11
Csatlakozva  02-01-2012

18 October 2017 20:14

Sziasztok!

Eléggé furcsa dolgok történnek hívás közben, zajok zörejek, mintha konferenciabeszélgetésben lennék, de semmi ilyen, valamint hívásvárakoztatásnál, a hívó fél beszégetést hall kicsengés közben, valami tipp ötlet?

“Szinkron adatáramkör Hívásvárakoztatás” bekapcsolva marad megnéztem már több telon is eddig ilyet nem tapasztaltam.

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok

2018. 09.24. @ 10:31
0