iMac 20’ 2009 Early -Újratelepítés vagy újabb szoftver?

Zöldike66

Zöldike66
Az összes posztok száma:  17
Csatlakozva  03-04-2009

12 July 2017 11:24

Kedves Fórumozók! Kerestem a topikokban megoldást, de nem sikerült rátalálnom.Segítséget szeretnék kérni, amatőr felhasználó vagyok.2009-es iMac gépemen még a 8.5.1 Leopárd program fut.Új gépet vásároltam, Ő , a szeretett első Machintos eladásra fog kerülni.A 8 év alatt hozzá nem értésemnek köszönhetően(és ennek ellenére a gép kiváló működése okán) nem került sor sem szoftverfrissítésre sem memória bővítésre, ami miatt már nem frissíthetőek a programok.Mielőtt meghirdetném,szeretném a gépet letisztázva eladni, vagy újratenni az eredeti lemezzel(nem tudom, hogyan kell leszedni a régit…:(, vagy esetleg megvegyem rá a Snow leopárd telepítő lemezt és onnan még frissíthető egy kicsit újabb szoftverre?Érdemes ezt, vagy mit javasolnátok?Hozzáértő kezekben még biztosan megérné rendbetenni-fejleszteni a gépet, hisz tökéletesen, hibátlanul működik,nagyon szép állapotban van, de én sajnos nem értek ehhez.Sajnos a környezetemben nincs ismerős akitől segítséget kaphatnék Macintosh ügyben. Előre is köszönöm a segítő válaszokat.
Paraméterek: Mac OS X 10-5.8   2009.április, Early, 2.4 GHz Intel Core 2 duo, 2GB 800 MHz DDR2 SDRAM

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12951
Csatlakozva  27-02-2004

12 July 2017 12:09

Igen, Snow Leopard jó lenne rá, és némi memória + egy SSD, de ezt bízd rá a következő tulajdonosra.
(Hozz létre egy új, admin jogú felhasználót, ebből a fiókból törölni tudod a régi fiókodat, adatokkal együtt, így nincs mitől tartanod, mikor átadod a gépet.)

Zöldike66

Zöldike66
Az összes posztok száma:  17
Csatlakozva  03-04-2009

12 July 2017 12:47

Nagyon koszonom,ez jo megoldasnak tunik.

Apróhirdetések

Hírek

4 új videó az Apple-től

2017. 09.21. @ 11:04
1