iPad pass code-ot kér rendszerfrissítés után

Nuttmeg

Nuttmeg
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  03-07-2017

03 July 2017 15:21

Kb. 10 eve jartam itt a forumon, de az is lehet, hogy mar majdnem 15. ;) Adott egy iPad mini, elsosorban a gyerekeim hasznaljak jatekra, illetve alkalmankent fenykepeztunk vele. Egy eve nem keszult rola backup es most beutott a krach. Pontosan nem tudom mi tortent, mert nem voltam a kozelben, csak a gyerekek elmondasara tudok hagyatkozni. Azt mondtak, hogy jatszottak, erre egyszercsak a rendszer ujraindult es frissitesbe kezdett. Miutan a frissites lezajlott a gep 4 jegyu jelszot kert (ilyen soha nem volt beallitva). Cancel-t nyomtak es akkor meg beengedte oket a gep, folytattak is talan a jatekot, de utana mar nem mukodott a dolog. Mire en hazaertem mar csak a lock screen-nel talalkoztam, illetve fenykepezni meg lehetett. Jobb otletem nem akadt, ujrainditottam, de tovabbra is pass code-ot ker.

Ha iTunes-ra teszem azon a gepen, amivel ossze van parositva, akkor sem tudok mit csinalni, mert az iTunes ablakot dob fel, hogy eloszor oldjam fel a kepernyozarat. Ha nem lennenek rajta csaladi kepek, akkor egy percet sem gondolkodtam volna, letoroltem volna az egeszet es reseteltem volna. iCloud-ba nem volta a kepek mentve, csak az iPad-en vannak meg. Valaki talalkozott mar hasonlo esettel es ha igen, esetleg van valami megoldasi javaslata?

Koszi.

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1611
Csatlakozva  02-09-2005

03 July 2017 17:30

A folyamat ugy zajlott, hogy a rendszer megkerte a frissitest elvegzo felhasznalot, hogy allitson be a biztonsag miatt egy passcodeot. Ezt valaki beallitotta es ezt keri a rendszer a feloldashoz. Tuti nem tudjak a tobbiek a kodot? Veletlenul nem fog magatol kodot beallitani az eszkoz. Ha nem tudod a kodot, akkor csak a visszallitas johet szoba.

Nuttmeg

Nuttmeg
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  03-07-2017

03 July 2017 22:29

Koszi a valaszt. A gyerekek eskudoznek, hogy ok nem allitottak be semmit. Es a koruknal fogva en is leginkabb csak azt tudom elkepzelni, hogy “cancel”-t nyomogatnak. Persze nem voltam ott….mondjuk en ugy emlekeztem, hogy az update-ek elinditasahoz be kell menni a Settings-be, de az is lehet, hogy volt valami pop-up window, ahol pont nem “cancel”-t nyomtak.

Valaki olyat is mondott, hogy amikor eloszor konfiguraltam az eszkozt, akkor kerhetett valami “master code”-ot es most is azt keri. Ilyen lehet?

Mondjuk ilyenre nem emlekszem, de ha volt is valami, amit beallitottam, azokat a 4-jegyu kombinaciokat mar kiprobaltam, ami szoba johet (szuletesi evszam, meg ilyen mnemonic-ok alapjan).

fpetterr

fpetterr
Az összes posztok száma:  503
Csatlakozva  17-03-2011

05 July 2017 07:58

Ha korábban össze volt már kötve azzal a géppel az iPad és ezáltal feljogosítottad a csatlakozásra, egy iTuneson, kívüli programmal letudod menteni a képeket róla!
Windowson ez egyszerűbb ott megjelenik a “sajátgépben” mint külső tároló, Macen meg pl.: anytrans.

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1611
Csatlakozva  02-09-2005

05 July 2017 09:32

A kepeket eleve iTuneson kivuli programmal lehet lementeni, mert az iTunes nem tudja neked odaadni a kepeket. Lementesre pedig hasznalhato a beepitett Image Capture vagy a Photos, vagy akar az iPhoto is.

fpetterr

fpetterr
Az összes posztok száma:  503
Csatlakozva  17-03-2011

05 July 2017 13:57

Ohh, tényleg… csak windowson gondolkodtam és persze egyből kiment a fejemből a legegyszerűbb megoldás…

Apróhirdetések

Hírek

Megjelent az iTunes 12.6.2

2017. 07.20. @ 09:55
0