SDXC kártya probléma

lambertp

lambertp
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  19-06-2017

19 June 2017 11:34

Sziasztok!
Új Mac tulajdonos vagyok, küzdök néhány dologgal. A legnagyobb gondom azonban az, hogy a Macbook Air 13, 8 Gb nál nagyobb SDXC kártyát hibásan olvas vagy ír, szóval a 8 gigással minden rendben, de a 64 és 256 gigásra, amit átmásolok csak részben olvasható vagy csak részben írja rá. Tudnátok segíteni? A 64 gigás Medimarktos a 256 gb, ugyan ebayes, de gyári csomagban jött. Mivel a bolti 64 est sem kezeli ezért arra gondolok, hogy az slot hibás. Formáztam már oda vissza mindennel, de nem segít. Azt is jó lenne tudnom, hogy másnál, hogyan működik a memória kártyás tárhely bővítés mik a tapasztalataitok. Köszönöm a válaszokat üdv mindenkinek!!

faczan

faczan
Az összes posztok száma:  188
Csatlakozva  07-05-2012

19 June 2017 19:28

Ha a memóriakártya jó, akkor a géppel van gond.
Vidd vissza garanciában.

Ps: De ha használsz a kátyához átalakítót, akkor az is lehet hibás…

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1628
Csatlakozva  02-09-2005

19 June 2017 19:55

lambertp - 19 June 2017 11:34 AM

Sziasztok!
Új Mac tulajdonos vagyok, küzdök néhány dologgal. A legnagyobb gondom azonban az, hogy a Macbook Air 13, 8 Gb nál nagyobb SDXC kártyát hibásan olvas vagy ír, szóval a 8 gigással minden rendben, de a 64 és 256 gigásra, amit átmásolok csak részben olvasható vagy csak részben írja rá. Tudnátok segíteni? A 64 gigás Medimarktos a 256 gb, ugyan ebayes, de gyári csomagban jött. Mivel a bolti 64 est sem kezeli ezért arra gondolok, hogy az slot hibás. Formáztam már oda vissza mindennel, de nem segít. Azt is jó lenne tudnom, hogy másnál, hogyan működik a memória kártyás tárhely bővítés mik a tapasztalataitok. Köszönöm a válaszokat üdv mindenkinek!!

Az SDXC kartya az olyan SDHC kartya, amire nem FAT32 hanem ExFAT fileredszert teszunk gyarilag. Mit jelent az, hogy hibasan ir? Honnan veszed eszre, hogy hibasan irja? Mit jelent az pontosan, hogy reszben irja, reszben olvassa?

lambertp

lambertp
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  19-06-2017

19 June 2017 20:10

Hát igen, végső soron a garanciás javítás lesz a vége, de akkor sem hagy nyugodni, hogy miért nincs akkor gond a 8 gigás kártyával amit ugyanazzal az adapterrel használok amivel a nagyobb kártyákat, ráadásúl már több adapterrel is próbálkoztam nem sikerűlt kiszűrni még, hogy azokkal lenne gond. A winen legalább tudtam illesztőt frissíteni és hasonlókat végigzongorázni, de totál kezdő mac felhasználóként vaknak és bénának érzem magam. Le formázom a kártyát exfat re át ís írja látszólag a kijelölt állományt, de vagy üres mappák lesznek végül és megnyitathatatlan pdf vagy filmfájlok, amiket, ha ismét visszamásolok a gépre csodák-csodája újra megnyithatók lesznek. Értelmetlenül állok a dolog elött. Az osx fájlrendszerre formázás sem segít. Megállt a tudomány nálam. Van valaki aki használ 256 gigás sdxc-t és semmi gondja vele? Arra gondoltam megírom a kártyát nagyobb adattömeggel majd egy win gépen, ha hozzájutok és megnézem akkor a mac-be téve használhatóak lesznek-e az adatok. Persze akkor is csak az derül majd ki, hogy vihetem vissza a Mac-et javításra és ez nagyon rossz kezdet egy ilyen drága gépnél.

Apróhirdetések

Hírek

Újabb Apple vásárlás: Vrvana

2017. 11.22. @ 09:53
0