H.264-konvert-ProRes

Big MAC

Big MAC
Az összes posztok száma:  530
Csatlakozva  18-06-2010

12 June 2017 01:48

Sziasztok, ha egy DSLR-lel forgatott H.264-es anyagot átkonvertálok ProRes 422-re vagy 4444-re, jobb lesz a kezelhetősége, fényelés-filterezés szempontjából, vagy marad ugyanaz? Mindenképpen konvertálnom kell, mert az FCP7 timeline-on csak élesvágással lehet renderelés nélkül operálni H.264-es anyaggal. Ha Prores-re nem is konvertálom, legalább MPEG-2-re szoktam.

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  485
Csatlakozva  14-11-2006

12 June 2017 08:08

Hali.
Persze hogy jobban jársz, értelemszerűen a 4444 a jobb minőség és abban ott az alfa csati is ha kellene.
Az mpeg2-őt kerüld el messzire.

(én is most szívok egy szoni alfás klipppel, sikerült 420-ban rögzíteni natúrban, jajj…)

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

12 June 2017 08:28

A nagykamerám mpeg2-ben dolgozik, azt nem szoktam konvertálni, csak átállítom a timeline-t Prores-re filterezésnél vagy export előtt. Archíválásra is XDCAM mpeg2-t használok, végülis az broadcast minőség. Tavaly rákérdeztem itt és ezt ajánlották

Pedig, az Alfa szép képet rögzít. Gondolom, nem Log-ban forgattak vele.

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

12 June 2017 13:19

hát nemtom én az mpeg2-vel csak szívtam, mint a minap is pl fényelésnél zajosodik ugye, nem editre találták ki.
Tőlem sokkal okosabb vágók is pr4444-et 422-őt javasolnak filterre, colorra. Persze a tárhely nagy úr, én is sokszor bajban vagyok, de a finisnél a minőség meghálálja (nekem bőven elég a 422 is, csak ha alfa kell akkor 4444). Szerintem dobd be a compressorba, pr422 a vége, így a tiszta.
Az fcpx ilyenkor már nem vacakol, importnál konvertál is proresbe. Így lenni helyes.
Archiválásra használom az empeget.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

12 June 2017 22:56

Évek óta MPEG-2-ben forgatok (35Mb/sec VBR) és ha igényesebb a munka, akkor fényelem egy kicsit, viszont akkor átállítom Prores-be, de nekem nem zajosodik. A tiéd durván zajosodik? Valamit át kellene állítani talán. Szerencsére én csak alkalmi vágó vagyok, inkább operatőrként dolgozom. De utómunkáztam már eleget, hogy elmenjen tőle a kedvem, ráadásul, mindig volt valami zűr.

Köszi a tanácsot! A Prores 4444-et csak nagyon minőségi munkánál használom, vagy ahogy írtad, csak ha alfa kell. Jó lesz a Prores 422 HQ is, ha DSLR anyagot vágok. Hamarosan elkezdek showreel-eket gyártani, elég sok anyagot forgattam 5D-vel, oda kell majd a gigakonvert. :)

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

13 June 2017 07:14

Látható a zaj sajna, sony fs7 kamera kodekkel is szívok, én meg a kamerákhoz nem konyítok annyira, mindig van valami zűr-):cheese:
Biztos hogy a rögzítésnél lett elszúrva valami. Sebaj szoftveres zajszűrő lesz a vége + pár óra meló - kifizetik.
Ja mostanában nekem is showreel munkáim vannak, 5d canon parádé, alfa6500, sony kamerák (narancs vidéknek hívom őket-)., jvc (meglepő de eddig a jvc kamiknak vannak a legokébb képei).
Szóval én már ott tartok hogy mindegy milyen kodek, ha color filterek , zajszűrés vagy fényelés a vége akkor prores.
Vagyis az esetek 90%-ban. De pont most lesz egy melóm ami véresre lesz effektezve, hagyom is a forrás kodeket békén. Tudom hogy így is lesz különbség a végén, de a megrendelő pont azt akarja hogy zajos mocskos legyen-)
Van ilyen is…
Tegyél egy próbát az fcpx-el, szinte mindent megeszik, és a végeredmény is szebb - szerintem - írom ezt úgy hogy nagyon nehezen álltam át a hetesről. MEg ugye csak 64bit.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

13 June 2017 16:12

Ja, én is így voltam ezzel, hogy mindig volt valami zűr egy-egy utómunkánál. Szerencsére, nem vágok sokat, az utóbbi hónapokban egyre kevesebbet (inkább op.munkák jönnek be), ezért sem fontos az FCPX, de köszi az ajánlást! A 7-est sem használom ki 100%-ig, meg nem is költenék rá.

Furcsa, hogy látható a zaj az alfás felvételeken, hiszen az a kamera arról híres, hogy fényszegény környezetben is jól és aligzajjal lehet forgatni vele. Igen, a JVC egészen jól utómunkázható, bár nem túl filmes a képe, de meg lehet piszkálni, hogy az legyen. Szoftveres zajszűrőt még nem használtam, de sokat hallottam róla. :)

Miért éppen narancsvidéknek hívod őket? Nem narancsnak való vidék! :))

Ennél biztos nem lesz zajosabb, mocskosabb, amit vágsz:
https://vimeo.com/148283347
https://vimeo.com/151971186
https://vimeo.com/151400784

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

13 June 2017 19:21

Áááá simán übereltem, glitch-et is használok -)
Az fs7 kamerával van gond, belepiszkáltak, frissítették szoftveresen a nemtom mit azóta katasztrófa a képe. Most próbálják visszacsinálni-)
Az alfa valóban fasza így 2 nap után nálam most veri a canont, kutyaütő jó képe van.
Orange county meg azért mert ilyen narancsos árnyalatot csak a szoni nagy kamerák tudnak. Tavaly volt egy munkám ez volt a felállás: canon c100 , jvc valami nagy, sony. Fényeljem már össze. Volt hogy a szoni szaturációjából 30-40%-ot vissza kellett venni! A jvc simán verte.
Egy másik munkám most szoni nagyokkal forgott, meleg narancsparádé az egész, de ide pont ez kell, ha visszahozom a valós szineket hát…mint egy zombis film.

Big MAC

Big MAC
Csatlakozva  18-06-2010

15 June 2017 17:26

Érdekelne majd a végeredmény, hogy mennyire lett “mocskos”, ha publikus.

Igen, az alfa tényleg jó, főleg Log-ban, bár nem esik nagyon kézre, túl kicsi, de statívról, vagy riggel már jobb.

Így már értem az ‘orange county’-s hasonlatodat. :)) Ha túl narancsos, akkor én úgy szoktam fényelni, hogy jelentősen visszaveszek a szaturációból, akkor inkább barnás lesz és akkor küldök rá némi komplementert, kéket, zöldet, ahogy éppen adja magát. Ki lehet azt szépen keverni, főleg fcpx-szel, gondolom.

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

15 June 2017 20:06

Sajna egyenlőre nem publik, a megrendelő még nem fogadta el, de tudtommal fészre, tecsőre meg ilyen netes oldalkra fog menni ez is, majd ha élesedik, ez van, én már évek óta ilyen felületekre dolgozok promóban, tv nem is jön képbe, röhej. Mondjuk több is benne a pénz ami furcsa volt eleinte, de már többet kérek egy ilyenért mintha mittomén pl a viasatnak promoznék. fasza mi?
A többi pm-ben…

Apróhirdetések

Hírek

Új felületet kap az Outlook Mac-en

2017. 10.18. @ 08:34
1

Eladnád a Touch Bar MacBook Pro-d?

2017. 10.18. @ 04:29
1