Fantom fájlok?

mediterrano

mediterrano
Az összes posztok száma:  53
Csatlakozva  31-07-2008

24 May 2017 18:47

Sziasztok,

a MacBook Air azt jelzi, hogy megtelt a tárhely.
Ha a Macintosh HD tulajdonságainál megnézem, valóban csak pár száz mega tárhely maradt. Mivel tudom, hogy nincs ennyi adat a gépemen, megpróbáltam a nagyobb mappákat megnyitva megnézni, hogy mi foglal ekkora helyet. Ekkor szembesültem vele hogy a valódi file-ok csak a fele tárhelyet foglalják el. Olyan, mintha duplikálva lennének a tényleges file-ok, emiatt foglal valójában kétszer annyi helyet.

Nem tudom, hogy van-e köze a hibajelenségnek hozzá, de van egy Time capsule is rendszerbe állítva - lehet, hogy egy biztonsági mentést nem ide tett a gépem, hanem saját memóriájában duplázta valamiért?

Van valakinek ilyen tapasztalata? Hol lehetnek ezek a fantom fájlok? Hogy lehet ezeket törölni?

Előre is köszönöm!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13011
Csatlakozva  27-02-2004

25 May 2017 07:02

Egészen biztosan a TM helyi mentései foglalják a helyet. Ezt ki kell kapcsolni, a tárhely felszabadul.
Terminálba be kell írni: sudo tmutil disablelocal (+ jelszó, ami gépeléskor nem látszik, majd <Enter>).

mediterrano

mediterrano
Az összes posztok száma:  53
Csatlakozva  31-07-2008

26 May 2017 07:21

Szia,

segített a parancssor: felszabadult 7 Gb terület - köszönöm!
Ám a helyzet így sem tökéletes:
merevlemez kapacitás: 120 GB
filok, appok, stb mérete összeszámolva: 72 GB
Szabad terület: 7 GB

Hol lehet még 41 GB?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13011
Csatlakozva  27-02-2004

26 May 2017 10:33

Töltsd le a DiskWave nevű programot, elindítása után kapcsold be a rejtett állományok megjelenítését, így megmutatja mappánként, mi mennyi.

Apróhirdetések

Hírek

Ingyen iPhone 7 minden iMac Pro-val

2017. 11.20. @ 09:42
0