Feltörték a beszmeket

TÖRLÉST KÖVETELŐ FELHASZNÁLÓ

Az összes posztok száma:  2095
Csatlakozva  28-05-2005

09 May 2017 20:53

Ászf-ben :

„Az Üzemeltető fenntartja jogát, hogy az ÁSZF-et egyoldalúan megváltoztassa, melyről a Felhasználókat írásban értesíti a Felhasználói Fiókba történő belépéskor vagy a Felhasználói Fiókban megadott belépési e-mail címen vagy Szolgáltatás ÁSZF oldalán (jelen oldal) vagy a Szolgáltatás privát üzenet funkcióján keresztül.”

Illetve:

„Az Üzemeltető mindent megtesz azért, hogy a hatályos jogszabályok szerint maximális jogi és műszaki biztonsággal kezelje a Felhasználók Szolgáltatás használata során átadott és keletkező személyes adatait.”

Nos, én nem kaptam semmiféle levelet a változtatásokról sem 2015.08.06 környékén, sem máskor. Amúgy is milyen dolog, hogy google-lel kell keresnem az ászf-et, adatvédelmi nyilatkozatot pedig még úgysem találok?

A másik, hogy a saját bevallásotok szerint „Rendszerünk igen komplex, és régi fejlesztés”. Ez azt jelenti, hogy nem tartjátok frissen a fórummotort? Nekem nagyon úgy tűnik, pedig azt írtátok ászf-ben, hogy maximális műszaki biztonsággal igyekeztek kezelni az adatokat.
Nade, ha egy alap frissítést nem hoztok össze, akkor hogy is van ez?

Egyébként, hogy törlitek a privát üzeneteket? Ténylegesen, vagy csak beállítatok egy flaget, hogy ne látszódjanak, de a db-ben bennemaradnak?

Ergo: Töröljétek az összes adatomat a rendszerből, a hozzászólásokkal együtt.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

10 May 2017 17:49

naszóval
az emailcím, mint olyan személyes adatnak minősül. a beszmek (mint általában a többi portál) az emailcím alapján regisztrálja a felhasználót, persze úgy, hogy a 2011. évi CXII. tv rendelkezéseit betartja. már nem emlékszem, de nyilván bekantitottam az, hogy beleegyezek a személyes adatomat nyilvántartsák, kezeljék (bár ez olyan régen volt, hogy akkor ez a tv még nem élt)
ezen tv.-ben
14. § Az érintett kérelmezheti az adatkezelőnél
a) tájékoztatását személyes adatai kezeléséről,
b) személyes adatainak helyesbítését, valamint
c) személyes adatainak - a kötelező adatkezelés kivételével - törlését vagy zárolását.
továbbá:
17. § (1) Ha a személyes adat a valóságnak nem felel meg, és a valóságnak megfelelő személyes adat az adatkezelő rendelkezésére áll, a személyes adatot az adatkezelő helyesbíti.
(2) A személyes adatot törölni kell, ha
a) kezelése jogellenes;
b) az érintett - a 14. § c) pontjában foglaltak szerint - kéri;

tehát ha a kedves admin, vagy akárki nem teszi meg azt a lehetőséget, hogy töröljem magam, vagy egy kattintásra, vagy kérésre emailben, akkor nem egyszerűen szabálysértést, de törvénysértést követ el!!

mielőbb kérem a regfisztrációm törlésének lehetőségét!

j2smith

j2smith
Az összes posztok száma:  88
Csatlakozva  31-05-2008

16 May 2017 11:01

Remélem már nem vagy itt… :)

Az összes posztok száma:  2095
Csatlakozva  28-05-2005

16 May 2017 14:18

j2smith - 16 May 2017 11:01 AM