iphone 5s wifi probléma

kapger

kapger
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  28-04-2017

28 April 2017 23:16

Sziasztok.
Következő problémával küzdök, hátha valaki tud segiteni.
Megváltoztattam a wifi jelszót a routeren, és a két iphone 5s kivételével minden eszköz rendesen csatlakozik.
Próbáltam ujrainditani, resetelni a hálozatot és ugyanaz a probléma….pár másodpercig olyan mintha csatlakozna is, de utána ledob és keresi tovább a hálózatot.
ma nem hittem a szememnek, többszöri próbálkozás után megpróbáltam a régi jelszóval és azzal működött miközben a laptopom ügye az új jelszóval volt csatlakozva.
Most reseteltem a router beallitásokat, szóval a régebbi jelszavamat használom minden készülékkel, így viszont van wifi a telefonon is.
mi lehet a probléma? van esetleg valakinek valami ötlete?
köszi a válaszokat előre is.

faczan

faczan
Az összes posztok száma:  188
Csatlakozva  07-05-2012

30 April 2017 10:22

A leírásod alapján ez egyáltalán nem a telefonod hibája, hanem a router-é. Arról viszont semmit sem írtál…
pl: típus, sw verzió.
Az, higy resetelted a router mit jelent? újrainítottad, visszállítottad a gyári beállításokra? Ha segítséget szeretnél kapni, akkor ezeket kellene jobb kifejtened :)

bolinas

bolinas
Az összes posztok száma:  998
Csatlakozva  14-09-2004

02 May 2017 12:34

Azt próbáltad már, hogy elfelejtetni a telefonnal a korábbi WiFi beállítást (Forget network) és újra felvenni az új adatokkal?
Már ha tényleg nem a router a hibás…

Flatline

Flatline
Az összes posztok száma:  251
Csatlakozva  16-11-2006

02 May 2017 12:50

kapger - 28 April 2017 11:16 PM

Sziasztok.
Következő problémával küzdök, hátha valaki tud segiteni.
Megváltoztattam a wifi jelszót a routeren, és a két iphone 5s kivételével minden eszköz rendesen csatlakozik.
Próbáltam ujrainditani, resetelni a hálozatot és ugyanaz a probléma….pár másodpercig olyan mintha csatlakozna is, de utána ledob és keresi tovább a hálózatot.
ma nem hittem a szememnek, többszöri próbálkozás után megpróbáltam a régi jelszóval és azzal működött miközben a laptopom ügye az új jelszóval volt csatlakozva.
Most reseteltem a router beallitásokat, szóval a régebbi jelszavamat használom minden készülékkel, így viszont van wifi a telefonon is.
mi lehet a probléma? van esetleg valakinek valami ötlete?
köszi a válaszokat előre is.

A routered csak 1 wifi hálózatot kezel?
Nem lehet, hogy pl csak a 2.4GHz-es wifinek változtattad meg a jelszavát amire a laptopod csatlakozik? iPhone-ok meg maradtak az 5GHz-en a régi jelszóval?
Csak mert mehet ugyanolyan ssid-n egy wifi párhuzamosan 2.4 és 5 GHz-en is más-más jelszóval. Eszközök automatikusan választanak a hálózatok között, jelerősség alapján.

bolinas

bolinas
Az összes posztok száma:  998
Csatlakozva  14-09-2004

02 May 2017 17:22

Flatline - 02 May 2017 12:50 PM

Nem lehet, hogy pl csak a 2.4GHz-es wifinek változtattad meg a jelszavát amire a laptopod csatlakozik? iPhone-ok meg maradtak az 5GHz-en a régi jelszóval?
Csak mert mehet ugyanolyan ssid-n egy wifi párhuzamosan 2.4 és 5 GHz-en is más-más jelszóval. Eszközök automatikusan választanak a hálózatok között, jelerősség alapján.

Hm, ez jó ötlet, simán lehet ez is.

kapger

kapger
Csatlakozva  28-04-2017

03 May 2017 09:29

Sziasztok es köszönöm a válaszokat. a probléma továbbra is rejtély annyival megspékelve hogy megváltoztattam újra a jelszót, PC csatlakozott is vele, a telefonok nem viszont a regi jelszóval igen :)
a 2.4 és 5 GHZ-es halozaton is ugyanaz a jelszó, szóval tenyleg nem értem….most azt is probáltam hogy az 5 GHZ-t kiiktatom es csak a 2.4-es marad de ugyan az a szitu.
en angliaban elek es ez egy BT home hub 4 es router amugy, nem tudom h ez mondd e igy valamit.
telefon hálozatot is reseteltem már, de semmi.

Flatline

Flatline
Csatlakozva  16-11-2006

03 May 2017 09:47

bolinas - 02 May 2017 05:22 PM
Flatline - 02 May 2017 12:50 PM

Hm, ez jó ötlet, simán lehet ez is.

Nemrég kellett új routert vennem otthonra mert a régi besz@rt, elsőre simán beszoptam ezzel :)
Néztem mint borjú az új kapura, hogy miért nem akar felcsatlakozni pár eszköz a megadott jelszóval.
Aztán 2 perc után leesett.
Most van egy 2.4, egy 5GHz-es wifi, külön néven, de azonos jelszóval, + 1 Guest 2.4GHz jelszó nélkül.
Works like a charm.

kapger

kapger
Csatlakozva  28-04-2017

03 May 2017 12:13

skacok köszi a segitseget ugy tunik megoldodott a probléma. megvaltoztattam az SSID-t is es most minden eszköz probléma nelkul csatlakozik a wifi halozatra yeeee :)

Flatline

Flatline
Csatlakozva  16-11-2006

03 May 2017 13:49

kapger - 03 May 2017 12:13 PM

skacok köszi a segitseget ugy tunik megoldodott a probléma. megvaltoztattam az SSID-t is es most minden eszköz probléma nelkul csatlakozik a wifi halozatra yeeee :)

Gr8.

Apróhirdetések

Hírek

iMessage Androidra??

2017. 12.13. @ 10:47
0

2017 legjobb alkalmazásai

2017. 12.11. @ 03:42
0