Tárhely bővítés SD kártyával - rendszerbeállítás

Bagoo

Bagoo
Az összes posztok száma:  7
Csatlakozva  30-03-2017

23 April 2017 19:27

Sziasztok!

A kérdésem a gép tárhelyének bővítésével kapcsolatos. Vettem egy 128gb-os sdxc kártyát, amivel a gép tárhelyét szeretném bővíteni. Már le lett fomázva OS X (journaled) fájlrendszerre.

A kérdéseim a következők:
1) Jelenleg az asztalra kiteszi az SD kártya “ikonját”. Ezt hogy tudom eltüntetni? Ha kukába dobom kidobja a kártyát…
2) A formázás jó-e (mármint az OS X (journaled)? Ha nem, akkor mit kellene használni? Csak és kizárólag amiatt van erre szükségem, hogy hordozható módon tudjam növelni a gép tárhelyét. Nem biztonsági mentés miatt kell.
3) Milyen egyébbeállításokat kell elvégeznem, hogy a rendszer gyakorlatilag normál meghajtóként kezelje?
4) Hogyan és hol lehet beállítani, hogy bizonyos programok automatikusan a kártyára kerüljenek, mások az SSD-re? (és onnan is induljanak illetve fussanak)

Köszi előre is!

b_pit

b_pit
Az összes posztok száma:  4100
Csatlakozva  20-05-2006

23 April 2017 19:55

External Disks elől vedd ki a pipát!

Bagoo

Bagoo
Csatlakozva  30-03-2017

24 April 2017 08:32

Köszi! És abban tudsz segíteni, hogy hol tudom beállítani, hogy adott programok a kártyáról fussanak?

b_pit

b_pit
Csatlakozva  20-05-2006

24 April 2017 08:57

Ha a kártyára telepíted a programot, akkor onnan fog futni. Ezt a telepítéskor teheted meg. Ha csak be kell húzni az Applications mappába, akkor behúzhatod azt a kártyára is. Ha pedig telepítője van, akkor a telepítőben kell kiválasztani a kártyát, mint telepítési könyvtárat…

Bagoo

Bagoo
Csatlakozva  30-03-2017

24 April 2017 20:56

az a gondom, hogy nem tudom application mappába behúzni, mert nem kínálja fel, csak az ssd-t. Ez gondolom beállítás kérdése és ezt nem találom sehol, hogy HOL és MIT kell beállítani ehhez. Tudsz ebben segíteni?

Köszi előre is! :)

b_pit

b_pit
Csatlakozva  20-05-2006

24 April 2017 22:43

Nem értem a problémdat pontosan. A letöltött programok (.app-ok) általában egy .dmg fájban vannak, amit ha felcsatolsz, akkor található benne ált. egy .app kiterjesztésű fájl, ami maga a program. Emellett szoktak egy parancsikont elhelyezni az Applications mappáról, amire ha ráhúzod a fájlt, akkor bemásolódik oda. Ez azon a lemezen van, ahová a rendszer telepítve lett. Esetedben az SSD-n. Ha ilyen applikációval vandolgod, akkor azt simán felmásolhatod az SD kártyra is. Onnan is futtatható. Viszont valószínűleg elég lassúlesz az elérése, de működik. Viszont javaslom, hogy inkább a dokumentumokat, zenét,videót, képet, etc. tarts a kártyán, és ne a programokat…

Apróhirdetések

Hírek

Nem hagyták ki a tizenegyest

2017. 10.13. @ 09:26
6