Windows külön partícióra

Richard Põcze

Richard Põcze
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  17-11-2014

19 April 2017 19:33

Abban az ügyben kérném segítségeteket, hogy szeretném a Windows 10-et feltelepíteni MacOS mellé. A gépben egy 120GB-os SSD van, így csak a külső winchester játszik. A külső winchesterem 2 partícióból áll. Csináltam egy 900GB-os amin sok fontos adatom van és egy 100GB amit a windowsra tervezek. Leformáztam a 2. partíciót Fat-ra, de mikor a BootCamp-el ki kell választani melyik partícióra telepítse a Windows-t akkor a külső merevlemezt egyben ismeri fel és az egészet formázni szeretné. Valahogy meg lehet oldani, hogy a winchesteren bellül arra a partícióra tegye rá, amit szántam a Windows-ra (100GB).

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12975
Csatlakozva  27-02-2004

20 April 2017 11:27

A Boot Camp szeret partícionálni, ha ez már megtörtént, legfeljebb a telepítő létrehozására lehet használni, de abban nem vagyok biztos, hogy a Windows-t tudod külső eszközre telepíteni.

Flatline

Flatline
Az összes posztok száma:  250
Csatlakozva  16-11-2006

20 April 2017 12:32

1. Nem fog menni külső vinyóval.
2. USB 2 túl lassú adatátvitel szempontjából, ha működne is akkor is eltartana fél óráig egy boot, arról nem beszélve hogy milyen lassan működne.
3. a 900 gigás partícióról mindenképpen mentsd le az adataidat, mert ami csak 1 példányban van meg, az nincs meg, még mielőtt bármit is csinálnál. Te magad írtad, fontos adatok vannak rajta.

De hogy konstruktivitás is meglegyen, a javaslatom a következő:
- szedj le egy Parallels Desktopot ( pl brokenstones-ról)
- Parallelsben csinálj egy win 10 virtuálgépet egy kb 20 gigás virtuális HDD-re az SSD-n, adj neki 2 giga ramot 2 procimagot, add meg a telepítőmédia elérését.
- Miután feltelepítetted rá a win10-et, Parallelst kapcsold ki, virtuálgépnek Shutdown. A virtuálgépet/fájlt .pvm kiterjesztéssel a Documents\Parallels mappában találod.
- Ezt a PVM fájlt másold át a külső HDD-re, az eredetit töröld.
- Parallels Desktopot elindítod, megnyitod a külső HDD-n levő pvm fájlt, elindítod és örülsz a win10-nek.

Gyors nem lesz, ellenben lassú, viszont biztosan menni fog.

Alienji

Alienji
Az összes posztok száma:  32
Csatlakozva  11-03-2011

20 April 2017 17:56

Fel lehet telepíteni külső HDD-re is Windowst, de USB 3.0 alatt tényleg nem érdemes. Nekem USB3-al egy ideig szépen ment.
Nem kifejezetten egyszerű, de megoldható. (sima bootcamp + telepítő bootolása nem elég). Virtuális géppel lehet jobban jársz.

Flatline

Flatline
Az összes posztok száma:  250
Csatlakozva  16-11-2006

21 April 2017 08:21

Alienji - 20 April 2017 05:56 PM

Fel lehet telepíteni külső HDD-re is Windowst, de USB 3.0 alatt tényleg nem érdemes. Nekem USB3-al egy ideig szépen ment.
Nem kifejezetten egyszerű, de megoldható. (sima bootcamp + telepítő bootolása nem elég). Virtuális géppel lehet jobban jársz.

Meg géptől is függ. Nem minden macbookra lehet feltenni win10-et.

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1623
Csatlakozva  02-09-2005

21 April 2017 16:12

Nem letezik olyan MacBook amin ne lehetne Windows 10-et inditani. Mar a legelso modell a legelso firmware verziotol tamogatja a CSM bootot. Maximum a leges legelso MBP es iMac gepeken fordulhat elo ilyen, ha nincs rajtuk a 2006 aprilisa korul megjelent EFI upgrade.

Apróhirdetések

Hírek

Nem hagyták ki a tizenegyest

2017. 10.13. @ 09:26
6