Mac OS X El Capitan üzenetek alkalmazás: régebbi sms és iMessage üzenetek szinkronizálása?

Mortmain

Mortmain
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  31-03-2017

31 March 2017 10:21

Sziasztok. :)

Tegnap összekapcsoltam a Macbook Pro-m az iPhone-ommal az üzenetek alkalmazáson belül. A problémám az, hogy a macbookon egyetlen egy régi iMessage vagy sms üzenet sem jelenik meg, csak olyanok, amik a szinkronizálás után érkeztek. Egész este ezt keresgéltem, hogyan lehetne a Mac Üzenetek appra is “ráerőltetni” a régebbi tartalmakat, de semmi. Kényelmes szolgáltatás a meló miatt, mert a telefont általában a dock-ban hagyom és irodán belül a mac-el szaladgálok, de folyamatosan szükségem van a régebbi üzikre is, így tehát “értelmét veszti”. Van valami ötletetek esetleg? A neten eddig csak olyan programokat találtam amik pdf-be, meg html-be konvertálják az iPhone-ról a mac-re az üzeneteket, de az nekem sajnos nem jó, fontos lenne mindenképp, hogy az üzenetek alkalmazásba kerüljenek a régi sms/iMessagek.

Köszönöm előre is. :)

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1628
Csatlakozva  02-09-2005

31 March 2017 11:04

Ezt a jelenlegi technologia mellett lehetetlen megoldani. A korabbi uzeneteid csak az adott eszkozon van meg, amelyre megerkeztek, nincs a felhoben eltarolva, igy nincs honnan szinkronizalni.

Mortmain

Mortmain
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  31-03-2017

31 March 2017 13:29

Végül nagy szenvedős keresés után sikerült. Megosztom, ha valakit esetleg érdekel, és szüksége van rá!

0. Zárd be teljesen az Üzenetek alkalmazást.
1. Az iPhone-ról, egy biztonsági mentést kell csinálni az iTunes-al számítógépre (nem iCloudra!).
2. Finderrel navigálj ide: ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup
3. Az SMS-ek, és üzenetek fájlja ez: 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28
4. Másold ki az íróasztalra, és nevezd át: chat.db-re. Ilyenkor rákérdez, hogy hozzá akarod-e adni a “.db” kiterjesztést. Igen!
5. A DB Browser for SQLite programmal nyisd meg az átnevezett chat.db fájlt.
6. A Tables -> _SQLiteDatabaseProperities-t jelöld ki, és fent katt a “Browse Data” gombra.
7. A táblázatban jelöld ki a “_ClientVersion” melleti számot.
8. Jobb oldalt az “Edit Database Cell” mezőben írd át a számot a te Mac-ed megfelelőjére. (Nekem ez El Capitan alatt 9005 volt.)
9. Zárd be a programot, és mikor megkérdezi, hogy menteni szeretnéd-e az adatbázis változásait, kattints az igenre.
10. Ismét Finderrel navigálj ide: ~/Library/Messages
11. Itt találod az aktuális SMS/iMessage üzeneteket. Erről készíts egy biztonsági mentést (másold ki egy másik mappába az íroasztalon pl.).
12. Miután készítettél másolatot, töröld ki a mappa tartalmát.
13. Másold be a módosított chat.db fájlod.
14. Finderrel navigálj ide: ~/Library/Containers/com.apple.iChat
15. Töröld ki a mappa tartalmát.
16. Újraindítás.
17. Hopp, az üzenetek a helyükön. :)

Ha nem tudod, hogy milyen a te OS-ed Üzenetek verziója, navigálj a ~/Library/Messages mappába, ott az SQLite programmal nyisd meg a chat.db fájlt, és nézd meg az 5.6.7. pontban leírtak alapján, hogy milyen szám van mellette, ennek megfelelően módosítsd az iPhone-ról származó chat.db fájlt.

Apróhirdetések

Hírek

Ingyen iPhone 7 minden iMac Pro-val

2017. 11.20. @ 09:42
0