Photosból eltűnt képek

01Annamari

01Annamari
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  28-03-2017

28 March 2017 22:16

Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni! Egy Mac OS X El Capitan típusú gépünk van, csak alap dolgokra használunk. Pár hónappal ezelött újratelepítették a gépet, és az eddig jól működő és megszokott i photo alkalmazásunk helyett a photos-t találtuk a gépen. Nem is volt semmi gond bent volt minden képünk, már kezdtem megismerni. A baj ott van hogy az egyik napról a másikra eltűntek az utóbbi 1 évben feltöltött fényképeink!!!! Nagyon fontos képek, pici lányunkról! Egyszerűen ötletem sincs hol lehetnek? Nem töröltük ki, néztem a kukában is. Várom a segítségeteket!Köszönöm!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12848
Csatlakozva  27-02-2004

29 March 2017 09:08

A képeknek a felhasználói mappán belül a Képek mappában a Photos Library.photoslibrary-ban kell lenniük. Ennek belsejébe Finderben jobbklikkre a “Show package contents” paranccsal lehet belenézni.

A másik, amit érdemes megjegyezni, hogy az okosok szerint az 1 példányban létező adat olyan, mintha nem is létezne, tehát a fontos adatokról tessék biztonsági másolato(ka)t készíteni, akár 1-2 külső meghajtóra, pendrive-ra, hálózati adattárolóra, a felhőbe, vagy retro módon DVD-re, Blu-ray lemezre. Megéri az a kis befektetés, a mostani példa is igazolja.

01Annamari

01Annamari
Csatlakozva  28-03-2017

29 March 2017 15:04

Köszi a választ, nekem 2 photos library van, rákattintottam az elsőre és bejött a photos a képekkel amik megvannak, aztán a másikra klikkeltem azt pedig elkezdte betölteni( updating photos)nagyon lassen megy, valószínű ebben lesznek az eltűnt fotók, remélem betölti.
Új kérdés: nincs valami más alkalmazás a photos helyett ami jobban működne?

rdaneelolivaw

rdaneelolivaw
Az összes posztok száma:  71
Csatlakozva  12-04-2015

29 March 2017 18:03

Titi - 29 March 2017 09:08 AM

A másik, amit érdemes megjegyezni, hogy az okosok szerint az 1 példányban létező adat olyan, mintha nem is létezne, tehát a fontos adatokról tessék biztonsági másolato(ka)t készíteni, akár 1-2 külső meghajtóra, pendrive-ra, hálózati adattárolóra, a felhőbe, vagy retro módon DVD-re, Blu-ray lemezre. Megéri az a kis befektetés, a mostani példa is igazolja.

Sőt a legeslegfontosabb képeket nyomtattasuk (nagyítassuk) ki.
Az biztosan nem fog elveszni, maximum ha leég a lakás/ház.

Családi, pótólhatatlan képeket számítógépen tartani backup nélkül/facebookon feltöltve életveszély.

01Annamari

01Annamari
Csatlakozva  28-03-2017

29 March 2017 21:40

Szia! Van egy ilyen alkalmazás a gépen- Mega Backup.
De ez fizetős ugye?
Hogy kell használni?
A másik, hogy csináltunk apple id-t, de sosem tudok belépni vele, ez miért van?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12848
Csatlakozva  27-02-2004

30 March 2017 10:10

http://www.pcmag.com/roundup/306323/the-best-cloud-storage-providers-and-file-syncing-services

Vegyél 2 db minél nagyobb kapacitású pendrive-ot (vagy 1 külső meghajtót és 1 pendrive-ot), és időnként másold rájuk a fontos tartalmakat. Nem bombabiztos megoldás, de a semminél több.

Apróhirdetések

Hírek

Mi lenne, ha tovább nőne a tapipad?

2017. 04.28. @ 03:45
2

Drágulnak az alkalmazások

2017. 04.28. @ 08:18
2