szövegsorok futása weboldal tetjén

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1147
Csatlakozva  27-10-2006

07 March 2017 13:27

Mielőtt valaki felhúzná magát, nem értek hozzá, azért kérdezem: pl. a nepszava.hu tetején minden csicsa nélkül futnak a hírek… ez mi lehet? css vagy js animation? Hogyan lehet egyszerűen egy ilyet összehozni js-ben? Nyílván a szerveren kell egy szövegbázis, ahonnan veszi, én ott csak diveket láttam egymásban… az a baj, ha keres az ember a neten rettenetes bonyolult animációk vannak, ahonnan elég nehéz - nekem nem sikerült - levenni a szimpla lényeget….

bolinas

bolinas
Az összes posztok száma:  998
Csatlakozva  14-09-2004

07 March 2017 13:57

Nem vagyok web-guru, de szerintem PHP-ból összepakolja egy <ul>-be a címeket list-item-ként, aztán a jquery.newsScroller.min.js-ben pedig pörgeti.

Akár egy copy-paste-tel el tudod “lopni” a megoldást.

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1147
Csatlakozva  27-10-2006

07 March 2017 19:36

már ott vagyok, hogy marad a php, és abból jelennek meg a hírek, egy sql adatbázisból, már csak azon töröm a fejem, hogy hogyan menjek úgy végig a tömbön, hogy mindig kitörölje az előzőt, pár másodpercig hagyja az aktuálisat, aztán végig… táblázatot már tudok kimenetként csinálni, ez egy új kihívás…

bolinas

bolinas
Az összes posztok száma:  998
Csatlakozva  14-09-2004

08 March 2017 10:34

Hát ennyire nem értek hozzá, de nekem a nepszava.hu-n úgy tűnt, hogy dom-ready-kor már bent van mindegyik cím (mondjuk 10 vagy 15) és ezeket pörgeti a js. Tehát nem törölget semmit, csak egy display:none-t kap, ami nem látszik.

Apróhirdetések

Hírek

Elfogytak az AirPods fülesek

2017. 12.18. @ 08:55
1