Time Capsule tartalom elérése IOS rendszerről távolról

Spannung

Spannung
Az összes posztok száma:  11
Csatlakozva  16-12-2016

02 March 2017 14:09

Üdv.!

Következő problémám lenne. Adott egy irodai helyi hálózat amit egy TC szolgál ki. Nagyon jól muzsikál, macbookról távolról (Vissza a mac gépemhez) is tudunk dolgozni az adatainkal viszont nagyon jó volna ha iPhoneról vagy akár iPadről is el tudnánk érni a TC adatokat mert ugyebár nincs kéznél mindig egy macbook. Erre szeretnék valami megoldást (ha létezik), olvasgattam már, de nem nagyon jutottam semmire. Talán VPN-el lehetne megoldani de ahhoz nagyon ostoba vagyok, esetleg ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném, hozzáteszem nem értem hogy ha OSX-hez gyártott az Apple ilyen funkciót akkor IOS-re mért esett nehezére…

TM@ci

TM@ci
Az összes posztok száma:  115
Csatlakozva  11-01-2007

29 March 2017 23:27

Bocs, nem éppen válasz a kérdésedre, de érdekelne, hogyan konfiguráltad az irodai TC-t, hogy a macbook gépeddel távolról is el tudod érni a rajta tárolt tartalmat. (Neten javasolt több konfigurációt is kipróbáltam, sikertelenül : DHCP és NAT opcio, lemez WAN megosztás, kettös NAT, afp://192…. elérhetöséggel ) Kösz.

Spannung

Spannung
Az összes posztok száma:  11
Csatlakozva  16-12-2016

31 March 2017 10:50

Most a legutolsó megoldásom (ez volt a stabilabb) nyitottam egy portot a routerember (548) a TC-re, és távolról a Finderben van egy olyan hogy kapcsolódás szerverre, oda domainnév vagy ipcím : 548
A TC-n ki van kapcsolva a DHCP+NAT, simán “híd” funkcióként üzemel. Így most jól működik, a te általad leírt verzióval sokszor nem tudtam elérni, az okát máig nem tudom.

Apróhirdetések

Hírek

Ingyen iPhone 7 minden iMac Pro-val

2017. 11.20. @ 09:42
0