Macbook Pro 2011 vs 2012

Stephen Miller

Stephen Miller
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  24-02-2017

24 February 2017 13:35

Sziasztok! Macbook pro vásárlás előtt állok, viszont nem tudok két gép között választani.
A kiszemeltek:
Macbook Pro 2011 Late 15”:
-Quad Core i7 2,4Ghz
-8Gb 1600Mhz DDR3
-Intel 3000HD 1536 Mb + AMD Radeon HD 6770m 1024 Mb GDDR5
-256Gb SSD

Macbook Pro 2012 Mid 13”:
-Dual Core i5 2,5Ghz
-4Gb 1600Mhz DDR3 (Azonnal bővítve lenne 8gb-ra)
-Intel 4000HD 1536 Mb
-500Gb HDD (Ez azonnal cserélve lenne SSD-re)

Mivel nem sok különbség van árba a kettő között, így elgondolkoztam a 2011-es i7-esen. Viszont erről a gépről sok problémát olvasok a neten, hogy túlmelegszik, akad rajta a Sierra stb… 2012-esről meg nem igazán hallok ilyeneket.

A gépet az alábbiakra használnám:
-Adobe Lightroom/Photoshop/Illustrator/Premiere Pro/(talán) After Effects
-(vagy Premiere helyett) Final Cut Pro
-Parallels-en Windows 7 vagy 10 futtatása, GM:Studio játékfejlesztő miatt
-Programozás
-És végül ha 2 havonta kedvet kapok játszani, egy League of Legends-t vagy CS:GO-t vigyen normális FPS-el (Bár ezekbe nem kételkedek mert utána nézve mindkettő gépen szépen futnak)

Szóval ha esetleg valakinek van tapasztalata itt ezekről a gépekről, mi a véleményetek róla? Melyiket ajánljátok? Elég a fenti feladatokra az i5-ös 2012-es vagy kell az i7-es 2011-es? Mert hardverileg erősebb sokkal ez nem vitatott, csak ugye sok rosszat olvastam felőle és elbizonytalanít…
Válaszokat előre is köszönöm!

halnor

halnor
Az összes posztok száma:  386
Csatlakozva  23-08-2005

25 February 2017 12:54

Bár nekem egyik említett macbook sincs, de van egy 2011-es iMacem ami nagyon közel áll a 11-es MPR-hoz. Több hardver is megegyezik a kettőben. Ezenkívül fotózással és alkalmanként videózással is foglalkozom.
Az általad említett tevékenységek okán én valszeg inkább a 11-es évjáratut választanám, mivel mégis csak i7, “15-ös a kijelzője (fotónál stb.nem mindegy), dedikált vid. kártya, ill. 8GB ram van bent. A 4 már nagyon alap manapság. Viszont ugyan a Sierrát nem ismerem, de mindenképpen El Capitant raknék rá, nekem ezzel jól megy minden. Win 7-et Bootcampel nativan, az Adobe nemrég megszüntette a régebbi Radeonok hardveres gyorsítását a termékeiben, de eddig sem volt jobb vagy gyorsabb emiatt. Premiere helyett szigorúan FCP X, sokkal gyorsabb vele a munka, (open CL).Ezenkívül Photosop stb. jól megy.

Stephen Miller

Stephen Miller
Csatlakozva  24-02-2017

25 February 2017 21:15

Köszi a választ! Igazából itt még bennem azért van kételkedés mert ugye csak egy 6 éves hardverről beszélünk, és hiába erős meg minden ha manapság már más az architechtúra és arra fejlesztik a szoftvereket, bár igaz a 2012-es is csak egy évvel van előrébb. Egyébként mennyi a különbség két rendszer közt? Tegyük fel, egy El Capitan-ra is ugyan úgy feltudom telepíteni a legújabb szoftvereket? Mert a Siri meg ezek a Sierra-s újdonságok nem igazán hoznak lázba hogy ezért nekem kelljen az új rendszer…

halnor

halnor
Az összes posztok száma:  386
Csatlakozva  23-08-2005

25 February 2017 21:35

Igen felmennek a legújabb szoftverek még az El Capitan-ra. A vicc az, hogy főleg az Apple saját programjai amelyek a leggyorsabban veszítik el a támogatást az előző oprendszerekhez. De általában 1-2-vel régebbit még ezek is támogatnak. A külső gyártók esetében nagyobb számban támogatott akár a 10.8 is, de még látni 10.6-ot is néha. Attól függ kinek mi kell. Közben oda kell figyelni mikor és mit frissít az ember. Sokszor a gyártók el akarják hitetni a felhasználót azzal, hogy akkor lesz hatékonyabb, jobb stb. ha frissít és megveszi az újat stb. Szerintem ez nem igaz, ha stabil a rendszer, és a frissítés nem hoz olyan új funkciót ami feltétlenül kellene! akkor hagyni kell. Jó a régebbi is, dolgozni kell vele és kész.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12887
Csatlakozva  27-02-2004

26 February 2017 07:24

Jól beszélsz! :)

Stephen Miller

Stephen Miller
Csatlakozva  24-02-2017

26 February 2017 13:15

Na, ez viszont jól hangzik :D Végülis belegondolva most is a Win7-es gépemről írok, és nagyjából ezen is futnak a legújabb szoftverek. Az viszont tény hogy alap windows-os alkalmazásokat egyáltalán nem használok, Mac gépen se tudom mennyit fogom használni az alap szoftvereket, viszont többen mondják hogy ott legalább működnek is a beépített alkalmazások… :)
Viszont még mindig bennem van egy kis bizonytalanság, már csak amiatt hogy a 2011-es MBPro mégis csak egy 6 éves gép, és hogy 1-2-3 év múlva is ilyen jól fog-e szolgálni nekem mint mondjuk most jelenleg szolgálna.

TM@ci

TM@ci
Az összes posztok száma:  110
Csatlakozva  11-01-2007

26 February 2017 22:32

2013 Early Retinas MBP-m van, (15`), integràlt 8 GB RAM-al és akad rajta a Sierra - ha megy a Chrome az alapbol 4 GB-ot benyel, ha nem többet ... Kalkulàlj azzal, hogy ezek a rendszereket màr alapbol egyre inkàbb a 16 GB RAM-ra tervezi az Apple (10.11 ota a minimum 4 GB RAM), a többiek meg ugye rohadjanak meg… Ha ràm hallgatsz alapbol 16 GB RAM-ot teszel bele, bàrmelyiket is veszed meg.  Megnéztem neked a Mactrackeren és mindkét tipus birja a 16 GB RAM-ot.
En a 15`-et venném, ha sokat kell rajta szövegszerkesztened, meg képszerkesztened, mig a 13``-et, ha a mobilitàs a fontosabb és sokat hurcolàszod, buszon is elökapnàd rendszeresen, sokat stb. ... Ezek a gépek még paradox modon jobbak, mint a 2012 utàni Retinàk, mert azokba alaplapba integràlt RAM-ot tettek igy szopunk velük, mint a torkosborz. Amit még javaslok, hogy ne Sierraval hasznàld majd ezeket, hanem àllj meg max. az OS X 10.9 feltelepitésénél. Bàr igazàn stabil, jo OS X-et kb. a 10.6 ota nem tudok mondani. A 10.9 alatt nekem kb. csak wifi gondjaim voltak, de lehet az ezeknél a 2013 elötti gépeknél nem lesz baj.

Update
Làtom Parallels-t is hasznàlnàl : ez esetben nem kérdés, hogy 16 GB RAM kell bele! Egyébként mi a Parallels-el sokat sz.ptunk, mig vettünk végül egy külön iMac-et a Win10-nek. De van aki gond nélkül hasznàlja…

Update 2
Megnéztem : feleségem is mid 2012 13``-at hasznàl 8 GB RAM-mal. Nagyon korrekt kis gép, csak a HDD miatt lassu kicsit. No erre Parallelst biztos nem tennék fel. Az akksi ideje viszont még most is félelmetesen jo, 6,5 ora felett…

Stephen Miller - 24 February 2017 01:35 PM

Sziasztok! Macbook pro vásárlás előtt állok, viszont nem tudok két gép között választani.

Stephen Miller

Stephen Miller
Csatlakozva  24-02-2017

26 February 2017 23:35

Meggondolandó amit írtál! Ahogy írtad hogy a feleséged 2012-ese is jól üzemel még, lehet amellett döntök én is. Amúgy az asztali gépem eladásából még meg maradt a Radeon R9 380 4GB GDDR5 videókártyám, és ahogy látom lehet ezekre a gépekre eGPU-t kötni thunderbolton keresztül, ami azért nem kis videóbeli teljesítményt adna. Meg ahogy látom prociba se rossz, mivel haveromnak is 2015-ös i5-ös Macbook Air-je van amibe szinte teljesen egyezik a processor teljesítménye a 2012 mid i5-el, és ha neki is tökéletesen megy minden, szerintem-elvileg nekem se lenne gondom vele.

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

27 February 2017 09:20

Igen, szerintem alapfeladatokra (netezés, facebook, szövegszerkesztés, pdf-olvasàs, filmezés, ilyesmik), alapfelhasznàloknak föleg egy SSD-vel ez a kis 13``-as gép még hosszu idöre jo lehet. (Ezekre hasznàlva HDD-vel sem zavaroan lassu.) Ami elbizonytalanit mégis abban, hogy teljes szivvel ajànljam : ha jàtszani akarsz rajta (magam soha nem szoktam, max mahjong :) ) igy ebben nem vagyok kompetens. Illetve a parallels-es megoldàs. Akkor màr inkàbb megbootcamp-elném, ezt egyszer a szobanforgo géppel is megtettük probaként és jok a tapasztalatok. Ha SSD-d lesz pillanatok alatt betöltöd egyik vagy màsik rendszert…

nyolczascs

nyolczascs
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  27-02-2017

27 February 2017 12:44

Udv mindenkinek,
Hasonlo problemaval kuzdok en is amirol eddig beszelgetetek.
Jelenleg egy 8,5 eves ASUS laptopom van amiben van egy 2GH proci 4GB ram es egy 128-as SSD. Ezt szeretnem egy 2012-2013-as Retina MBPro-ra cserlni. Fokent Lr es Ps hasznalat illetve internetezesre hasznalnam. Kerdesem a ram lett volna de azt mar megvalaszoltatok hogy minimum a 16GB illetve kerdesem lenne hogy kepszerkesztes, feldolgozashoz hasznalnam mint irtam es nehezen tudok donteni hogy 13-as es egy monitor hozza csatlakoztatas ha olyan a munka vagy 15-os es azt cipelem.??

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

27 February 2017 20:42

Nekem ez van (Retina Early 2013, 15``) , de nem vennék soha többet olyan gépet, amiben integràlt RAM van. Jol nézd meg a Retina kijelzöt, mielött megveszed, föként fehér és fekete hàttérnél. Mert az enyémen pl furcsa foltok jelentek meg, mely a hagyomànyos kijelzös gépeinken ismeretlen. (Fehér hàttér elött làtszanak ezek nagyon. Plusz van ami meg fekete hàttérnél csillog, mintha “forditott” pixelhibàs lenne a gép. De lehet màsoknàl ilyen hibàk nem jelentkeztek. Ha Retinàst veszel, akkor Late 2013-astol vegyél, az màr tudja a wifi ac szabvànyt is és fejlettebb a processzor (“Haswell”). En a helyedben ha most kéne döntenem egy 2013-as nem Retinàs gépet vennék (2013 oktoberig voltak ezek forgalomban), aminek ha alapbol kevesebb is van benne, de bövithetö a RAM-ja, és tudtommal az akksi-ideje is sokkal jobb, a hagyomànyos kicsit vastagabb kialakitàs miatt. Max tennék bele egy SSD-t. De nem én vagyok te…

nyolczascs - 27 February 2017 12:44 PM

Udv mindenkinek,
Hasonlo problemaval kuzdok en is amirol eddig beszelgetetek.
Jelenleg egy 8,5 eves ASUS laptopom van amiben van egy 2GH proci 4GB ram es egy 128-as SSD. Ezt szeretnem egy 2012-2013-as Retina MBPro-ra cserlni. Fokent Lr es Ps hasznalat illetve internetezesre hasznalnam. Kerdesem a ram lett volna de azt mar megvalaszoltatok hogy minimum a 16GB illetve kerdesem lenne hogy kepszerkesztes, feldolgozashoz hasznalnam mint irtam es nehezen tudok donteni hogy 13-as es egy monitor hozza csatlakoztatas ha olyan a munka vagy 15-os es azt cipelem.??

Stephen Miller

Stephen Miller
Csatlakozva  24-02-2017

05 March 2017 21:51

Viszont… Akkor elvileg a 2012 mid i5 8gb rammal és SSD-vel jó lenne azokra a programokra amikre szeretnék használni? :D Örülnék ha valaki akinek ilyen gépe van véleményt formálna erről hogy megéri-e erre a célra.

bolinas

bolinas
Az összes posztok száma:  994
Csatlakozva  14-09-2004

07 March 2017 09:55

Stephen Miller - 05 March 2017 09:51 PM

Viszont… Akkor elvileg a 2012 mid i5 8gb rammal és SSD-vel jó lenne azokra a programokra amikre szeretnék használni? :D Örülnék ha valaki akinek ilyen gépe van véleményt formálna erről hogy megéri-e erre a célra.

Nem pont ilyen gépem van (hanem egy mid-2015 i7), de ettől függetlenül egyértelműen a nagyobb i7-es gépet választanám a helyedben. A 13-asban csak dual-core-os a proci, míg az i7 quad-core. Nagyon nem mindegy, a több RAM-ról és a GPU-ról már nem is beszélve. Egy jó SSD-vel még évekig fogod tudni használni. Asztali gépként egy Late-2013 iMac-et használok, de még most is tökéletes minden munkámhoz, és nem is tervezem cserélni még egy jó darabig.

Stephen Miller

Stephen Miller
Csatlakozva  24-02-2017

13 March 2017 12:10

Értem, de mivan azzal a dologgal hogy visszahívták annó a 2011-es Macbook Pro-kat vmi hiba miatt? Merjek emiatt bízni ezekbe a gépekbe? :D

issorv

issorv
Az összes posztok száma:  42
Csatlakozva  31-10-2012

14 March 2017 12:12

Nekem MacbookPro 8,2-m van, most volt 6 éves és gond nélkül teszi a dolgát. Napi szinten megy vagy 10 órát. Sosem vennék 13”, már csak a proci miatt sem ahogy a többiek is írták.

Stephen Miller

Stephen Miller
Csatlakozva  24-02-2017

17 March 2017 17:23

Értem. Ami vicces amúgy hogy még az i5-ös 2012 is jelentősen erősebb a jelenlegi laptopomnál minden szempontból, szóval ha nem tudnák szerezni i7-es Macbook-ot, elvileg már így is előrébb lennék, bár nem tudom hogy mondjuk egy El Capitannak milyen gépigénye van, mennyivel gyorsabb és stabilabb azon az i5-ön mint a windows 10 a mostani laptopom AMD A8-án.

Apróhirdetések

Hírek

iPhone 8: új makett és tokok

2017. 06.23. @ 12:22
0