költői kérdés

egigerofa

egigerofa
Az összes posztok száma:  190
Csatlakozva  10-07-2006

23 February 2017 19:16

Adj’ Isten!

Nem tudom, valaki beleszaladt-e már a problémába, de miért nem lehet vajon a MacOs Finder-ben egy mappához jelszót rendelni? Értem én, hogy lemezkezelő meg .dmg, vagy máshol .zip de miért nem lehet úgy, hogy benne van a struktúrában, rákattintok, jelszót kér. E.
Bendegúz

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12976
Csatlakozva  27-02-2004

23 February 2017 22:29

Cupertinóba tessék címezni a kérdést, hogy miért felejtették ki a rendszerből (talán mert “hülyebiztos”-ra tervezték), de ha jól emlékszem, van erre “3rd party” szoftver.

egigerofa

egigerofa
Csatlakozva  10-07-2006

24 February 2017 07:43

Nos igen, igaz, de ezért is “költői” a kérdés. Még nagyon nem ástam bele magam, de eddig hirtelen erre még nem találtam külsős megoldást.

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  955
Csatlakozva  07-04-2005

24 February 2017 09:41

Talán azért, mert ennek semmi értelme nincsen.

1. a fájlrendszer teljes egészében titkosítva van (ugye?!). Ezt induláskor az arra jogosult felhasználók oldhatják csak fel.
2. ha több felhasználó használja a gépet, akkor mindenki saját azonosítóval rendelkezik a rendszerben (ugye?!), mezei felhasználó nem láthat bele a másik felhasználó home-jába
3. egy rendszergazda jogosultságú felhasználó van a gépen (ugye?). Ez esetben a lehetőség sincs meg arra, hogy a felhasználók egymás adatait megtekinthetik. Ha több van, akkor meg teljesen mindegy, hogy van-e jelszavas mappád, vagy nincs, mivel ha „ki van nyitva”, akkor olvasható, hacsak nem valami ramfs/vfs-szerűségben tárolja ilyenkor, de ezzel a mappa mérete erősen korlátozott (rendelkezésre álló RAM mennyisége).

Ha a fentiek nem így vannak, akkor a rendszerbiztonságot nem a jelszóval védett mappa megléte, vagy nem megléte fogja halálra ítélni, hanem az, hogy úgy használja valaki a rendszerét, mint annó DOS/Win9x alatt FAT16/32-n, ahol ezekre nem volt lehetőség. Most meg van. Még Windows-on sem így oldják meg, az NTFS arra is lehetőséget ad, hogy alapeseben egy rendszergazda sem fér hozzá bizonyos állományokhoz, amíg azt saját tulajdonába nem veszi.  Jelszóval hálózati megosztásokat védenek ott is csak (és alatta még ott van a fájlrendszer ACL is).

A privát adatok védelmére számtalan, ennél sokkal jobb megoldás létezik.

Btw. sosem értettem, hogy iOS-re is minek keresnek ilyet, amikor a főszabály az, hogy a telefonod egy privát eszköz, nem adod oda másnak, és akkor nincsen rá szükség.

egigerofa

egigerofa
Csatlakozva  10-07-2006

24 February 2017 23:32

Adj’ Isten!

Nekem arra lett volna jó, hogy FTP szerverre feltöltve egy másik cégnél csak a beavatottak használhassák.
Mellesleg grafikusként egy cégnél sokszor van olyan helyzet, hogy te nem vagy a cégnél, de sürgős ügyben valaki odaülne átküldené stb. Akkor adjam meg a jelszót a felhasználóhoz? Vagy akkor minek is az egész?

És igen. Semmi értelme nincs. De én ezt szerettem volna, lehet hogy a világon egyedül.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12976
Csatlakozva  27-02-2004

25 February 2017 08:01

egigerofa - 24 February 2017 11:32 PM

Akkor adjam meg a jelszót a felhasználóhoz?

Ha nem adod meg, hiába ül oda…

Naponta milliónyian felejtették volna el egy-egy mappának a jelszavát. Maradj a dmg-nél.

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  955
Csatlakozva  07-04-2005

25 February 2017 11:19

Ilyesmire nem való sem az FTP, sem a saját gépes jeszavas mappa.

Egy sokkal jobb megoldás egy valamilyen „felhős drive” használata (ha nagyon féltitek az adatokat, akkor szigorúan privát felhőben). Ha valakinek valami kell, megosztod (vagy aki erre szintén jogosult), és már dolgozhat is vele - nem kell az egész mappát sem, elég azt/azokat, amiket látnia kell. Ez így sokkal egyszerűbb, biztonságosabb és korszerűbb megoldás.

Apróhirdetések

Hírek

Új felületet kap az Outlook Mac-en

2017. 10.18. @ 08:34
1

Eladnád a Touch Bar MacBook Pro-d?

2017. 10.18. @ 04:29
2