Mac miniserver 2010 recoverz issue

Gerisrac

Gerisrac
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  23-02-2017

23 February 2017 18:27

Sziasztok

Ma hozzájutottam egy mac mini server 2010-hez. De nem tudom újratlepíteni, sehogy nem hajlandó belépni a recoverybe. alt-cmd-R… semelyikkel. Valakinek ötlete?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12888
Csatlakozva  27-02-2004

23 February 2017 22:33

Nyilván nincs rajta “recovery” partíció, ami a 10.7-tel jelent meg, de azt is lehet törölni, vagy sérülhetett.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  1974
Csatlakozva  19-02-2009

24 February 2017 11:00

az is lehet, hogy cluster-ben volt, akkor sem fog működni. az a legegyszerűbb, ha van egy stick-es indítólemezed és azzal megnézed, mi van a vinyón. ott az is kiderül, hogy van-e rajta recovery?
Az is lehet, hogy FileVault van bekapcsolva (szervereknél előfordul), akkor pedig csak a vinyócsere segít (vagy még az sem)
“hozzájutottam”= hogyan:)

Gerisrac

Gerisrac
Csatlakozva  23-02-2017

24 February 2017 14:33

A sierrát elkezdte telepíteni, de a végén kilépet, hogy a sierra OSX nem támogatott a szervereken. Sajnos ebben nem vagyok annyira otthon, van Mac-em, de ezzel még nem találkoztam, valakinek ötlete? milyet tegyek rá? 2010 es Mac Mini.
Úgy jutottam hozzá, hogy Belgiumban dolgozom, és Online licitáltam rá, és megnyertem. Csak hobbybol. De el is adom asszem, nekem nem kell. Valakit érdekel?

Gerisrac

Gerisrac
Csatlakozva  23-02-2017

24 February 2017 14:56

Illetve nem találtam letölthető régebbi OSX-et, honnan tudom letölteni?AppSoreban csak a sierrat találtam.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  1974
Csatlakozva  19-02-2009

24 February 2017 18:50

El Capitan-t tudsz még leszedni hozzá, de szerintem ott rontod el, hogy rá akarod telepíteni a meglévő rendszerre, azt pedig ezekkel az új rendszerekkel már nem lehet “felülírni”. Formázni kell a vinyót, ami benne van, de mindenképp ajánlott beszerezned egy USB-s telepítőt. Nincsen valami haver az ismerőseid körében, aki mac-guru? Illetve nem tudom, mennyibe fáj, ha beviszed egy apple szervizbe.
Nem hinném, hogy közel lakunk egymáshoz, de biztos itt a fórumon is találsz olyan Mac-társakat, akik segítenek.

Gerisrac

Gerisrac
Csatlakozva  23-02-2017

24 February 2017 20:01

Elcapitant sem találtam. Honnan lehet leszedni még? De megoldottam, szétbontottam a műszert, kivettem az egyik vinyót, leformáztam Imacon, a második vinyót amivel raid-ben volt, azt meg lehúztam. Majd visszaraktam a formázottat és indító lemezt csináltam Sierraval. És hopp bootolas után röpke 30 perc alatt rajta is volt a sierra. Kíváncsi vagyok, majd ha visszarakom mellé a másik vinyót, mit fog hozzá szolni :) de már erre nem volt időm, mennem kellett a reptérre. Majd hétfőn folyt köv. De köszi mindenkinek.

Apróhirdetések

Hírek

Hogy vágj bele a nyilvános bétába

2017. 06.28. @ 11:42
1

Frissítések és nyilvános béták

2017. 06.27. @ 08:19
0