Plusz monitor aktiválása

sajt

sajt
Az összes posztok száma:  62
Csatlakozva  13-07-2011

15 February 2017 18:43

Sziasztok!

Már régóta keresem a megoldást, de eddig még nem találtam. Van egy plusz monitorom amit a MacBookra szoktam rákötni. Nos itt az a problémám, hogy ha egyik monitorról átmegyek a kurzorral a másikra, akkor az nem aktiválódik, csak, ha rákattintok egyszer.

Most, hogy próbálgatom, ez elsősorban böngészőknél jön elő. Tehát pld. egy linkre kétszer kell kattintanom, ha előtte a másik ablakban csináltam valamit.

Hogyan lehetne megoldani, hogy az a monitor legyen aktív, amelyik felett a kurzor van?

Előre is köszi!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12887
Csatlakozva  27-02-2004

16 February 2017 07:04

Szerintem ez rendszerhiba (bug), melyik rendszerről van szó? Bekapcsolt állapotban csatlakoztatod a monitort?

sajt

sajt
Csatlakozva  13-07-2011

16 February 2017 07:18

Így is úgy is szoktam és gyakorlatilag mióta megvettem a monitort (lassan egy éve) azóta így működik.

bolinas

bolinas
Az összes posztok száma:  994
Csatlakozva  14-09-2004

16 February 2017 08:57

Ez az OSX sajátossága (nem tudom Windows-on hogy van, de szerintem ugyanígy), a kattintás mindig az aktív ablakra (programra) vontakozik. Ezért van az, hogy ha egy inaktív ablakra kattintasz, akkor az első katt aktívvá teszi, majd a következő lesz a “valódi” kattintás.
Ellentétben a scroll-ozással, ami az inaktív ablakon is működik. Ez van, ezen nem tudsz változtatni.

Őszintén szólva én is sokszor megszívom, nálam a Mail pl. a második monitoron van, míg az elsőn mondjuk épp Indesign-t használok. Elkezdek írni egy új levelet, majd visszatérek egy pillanatra az első monitorra, aztán mikor folytatnám az írást rájövök, hogy még mindig az első monitoron lévő app az aktív és épp a tankönyv szövegébe kezdtem el írni… :)

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12887
Csatlakozva  27-02-2004

16 February 2017 10:05

Én úgy értelmeztem, hogy kattintás nélkül, csak úgy átviszi a kurzort… ettől nem kellene inaktiválodnia egy ablaknak.

Theorba

Theorba
Az összes posztok száma:  3076
Csatlakozva  08-12-2005

18 February 2017 20:19

Ha jól értem, ez egyáltalán NEM monitor probléma.
(26 éve 2-3 monitorozok)

Böngészőknél viszont egy inaktív ablaknál görgővel !!  kell kattintani.
Igaz, hogy akkor nem az adott Tab lép tovább, hanem új Tabon nyílik meg a link, de már ez is eredmény.

(A görgő kattintás Firefoxban egyéb csodákra is képes.)

2000 Classic OS óta keresem én is azt programot, amely pusztán az egér mozgatására tesz aktívvá ablakokat, az általunk meghatározott keretszélességi paraméterek szerint. Programokat is lehet ignorálni.

Sloop,  by Graham Herrick

sajt

sajt
Csatlakozva  13-07-2011

21 February 2017 20:47

Azt tudom, hogy linux alatt van olyan ablakkezelő, aminél az az ablak lesz aktív, ami felett a kurzor van. Ezért gondoltam, hogy hátha itt is. Sajnos nekem nincs görgőm, csak touch-om. Egyébként a görgetés az megy kattintás nélkül, ami azért is idegesítő, mert így pláne nem tudom, hogy melyik ablakban vagyok. Talán van hozzá valami billenttyűkombiné, de még nem találtam meg.

Apróhirdetések

Hírek

Apple Pride 2017

2017. 06.26. @ 01:56
0

iPhone 8: új makett és tokok

2017. 06.23. @ 12:22
0